Parafikir

Ziraat bankası maaş avans nasıl alınır

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Devletin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, genel olarak devlet memurlarının maaşlarını ödeme kanalıdır. Devlet kurumlarında çalışan memurların maaşları, Ziraat Bankası aracılığı ile ödenmektedir. Bu bir kural değildir tabi ancak genel anlamda işler bu şekilde yürümektedir. Son yıllarda bankalarda ek limit uygulaması getirildi. Bir tür kredili mevduat hesabıdır bu. Akbank bu uygulamayı getiren bankalardan biridir. Artı Hesap adıyla, sadık ve iyi gelirli müşterilerinin hesaplarına kredi ekledi ve hesaplarında para olmasa bile bu kredili hesaptan kullanım yapmaları sağlandı. Ziraat Bankası da maaş avans hesabı ile bu uygulamayı devreye soktu. Ziraat bankası maaş avans nasıl alınır diye soran Ziraat bankası müşterilerine bu konuda bilgi vermeye çalışacağız. Maaş avans, günlük faiz işleyen bir kredili sistemdir. Çekilen her kuruşa günlük faiz işlenir ve ay sonuna kadar bu devam eder. Ziraat bankası maaş avans nasıl alınır diye soranlara önce bu bilgiyi vermek istedik.

Ziraat bankası maaş avans hakkında

Ziraat Bankası aracılığı ile maaş alan kişilerin, maaş hesaplarına banka tarafından uygulanan kredidir. Yani kısaca; Bir işyerinde veya devlet kurumunda çalışıyor iseniz ve maaşınızı Ziraat Bankası aracılığı ile alıyorsanız, kredi notunuz iyi ise, banka size ek limit uygulaması getiriyor. Ziraat bankası maaş avans nasıl alınır konusunda bir şey yapmanıza gerek yoktur. Çünkü banka, uygun gördüğü kişilere maaş avans limitini kendisi otomatik uygulamaktadır. Bu maaş avansı almak için her hangi bir başvuru yapmanıza gerek yoktur. Bu durum tamamen bankanın inisiyatifindedir.

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankası Kredi İhtiyacınızı Giderin – Hızlı Onaylı

Ziraat bankası maaş avans limit artırma

Ziraat Bankası maaş avans limitleri genellikle 250 TL / 500 TL / 750 TL ve 1000 TL olarak işlenmektedir. Müşterinin aldığı maaş, kredi notu ve bankaya sadakati çeşitli etkenlerdir. Limit artırma talebi için bankanıza başvuru yapabilirsiniz. Ancak bankanın bunu uygun görmesi durumunda maaş avans limitiniz artırılır. Yukarıda saydığımız kredi notu, aldığınız maaş miktarı ve borçlarınıza sadakatiniz, maaş avans limitinizin artırılmasında önemli etkenlerdir.

İlginizi Çekebilir: Ziraat Bankasından En Hızlı Kredi Alma

Ziraat bankası maaş avans nasıl alınır

Maaş avans ek limiti, genelde banka tarafından belirlenir ve uygun görülen müşterilerin maaşlarına uygulanır. Ziraat bankası maaş avans nasıl alınır diye merak edenler için söyleyelim; aslında bunun için her hangi bir başvuru kanalı bulunmuyor, her şey otomatik işliyor ancak yine de maaş aldığınız şubenize bir dilekçe ile başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti bankası EFT Saati ve ücreti başlıklı makalemizde garanti bankası eft saatleri, garanti eft ve garanti eft saati hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Lokman Cerrah dedi ki:

    Kredili mevduat hesabı maaş avansı hesabı mı yoksa ikisi farklı şeyler mi.?

BİR YORUM YAZ