Güncel

Ziraat Bankası Kendi Kredi Kartı Markasını Oluşturuyor

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın yaptığı açıklamada Şubat ayında debit kart ile kredi kartın bir arada olduğu yeni kart modelini müşterilerine sunacak. Bu yeni kart Ziraat Bankası’nın kendi markası olacağı için Türkiye’deki sayılı kredi kartı markalarından birisi olacak.

Banka Kartı İle Kredi Kartı Birleşiyor

2018 yılı sonunda 500 trilyon TL bilanço büyüklüğüne ulaşmayı hedefleyen Ziraat Bankası bu hedefini gerçekleştirmek için yenilikler ile müşterilerinin karşısına geçiyor. Kredi kartı programlarında İş Bankası ile 10 yıldır işbirliği halinde olan Ziraat Bankası müşterilerine ödeme sistemlerinde de yenilik getirmeyi hedeflediği için kendi markası olan kredi kartlarını oluşturacağı açıklandı. Türkiye’de sadece 3 kredi kartı markası kalırsa mutlaka bir tanesinin Ziraat Bankası olacağını söyleyen Hüseyin Aydın uzun vadeli yatırımlar yaptıklarını açıkladı.

Yeni kredi kartı markası olarak ‘’Bankkart Combo’’ ismi belirlendi. Kredi kartı ile debit kartı birleştiren bu yeni kart POS cihazlarında kullanıldığında kredi kartı yada hesap seçeneklerinden hangisinin kullanılması istenildiğini soracak. Bu sistemi kullanmak isteyen diğer bankalara da pay verileceği ve kısa zaman içerisinde birçok bankanın bu sisteme geçeceği belirtiliyor. Birden fazla kart taşımak yerine tüm hesapların ve kredi kartın tek bir kart üzerinde toplanması müşteri için kolaylık sağlayacak.

Şubat Ayında Başlayacak Teknoloji Önceden Kullanılıyordu

Müşterileriyle Şubat ayında yeni kart teknolojisini buluşturmayı hedefleyen Ziraat Bankası halihazırda bu teknolojiyi Bankkart Genç üzerinde kullanıyordu. Üniversite öğrencilerinin burs yada kredi ödemelerini aldıkları bu kart hem hesap kartı hem de kredi kartı özelliği taşıyor. Bu şekilde alışveriş yaparken yada diğer harcamalarda 2 farklı kartın taşınmasının önüne geçiliyor.

Akla ilk gelen soru ise mutlaka online alışverişlerde de seçenek hakkı verilip verilmeyeceği oluyor. Tam olarak bu noktada kartın üzerinde kredi kartına ait farklı kart numarası ve CVV kodu bulunacak. Aynı zamanda da hesap kartı üzerinden alışveriş yapmak isteyenler için de ayrı kart numarası ve hesap kartı CVV bulunacak. Bu sayede istenildiği şekilde ATM’ler, POS cihazları yada diğer alışveriş noktalarında tek kart ile bütün ihtiyaç karşılanabilecek.

Bir önceki yazımız olan Bankaların 2017 Yılı Net Kar Oranları Belli Oldu başlıklı makalemizde Akbank, BDDK ve Garanti Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı