Banka Kartları

Ziraat Bankası Kampüs Kart

Ziraat Bankası tarafından üniversite öğrencileri için özel olarak üretilmiş olan Kampüs Kart birden fazla özelliği bir arada bulunduruyor. Kimlik kartı olarak kullanabileceğiniz bu kart aynı zamanda banka kartı ve elektronik cüzdan olarak da kullanılabiliyor.

Kampüs Kart Ayrıntıları

İlk özelliği olan üniversite kimlik kartı banka kartının ön yüzünde üniversitenin kurumsal kimliği olarak tasarlanıyor. Yani üniversite kimliği ile banka kartı bir arada size geliyor. Eğer üniversite içerisine kimlik kartı okutarak giriyorsanız Ziraat Bankası Kampüs Kart sahibi olduktan sonra artık banka kartınızı okutarak geçebileceksiniz.

Banka kartı fonksiyonu ise Ziraat Bankası hesabınızı kullanarak tüm ATM ve bankacılık hizmetlerinden faydalanmanız anlamına geliyor. Bu bağlamda yurtiçi ve yurtdışı harcamalarda da kullanılıyor. Dönemsel olarak faydalanabileceğiniz Ziraat Bankası kampanyaları kartınıza tanımlanır ve kazanç sağlayan özellikler ile alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Öğrenciler için Cazip Kredi Kartı Seçenekleri

Kampüs Kart son teknolojiye göre üretildiğinden dolayı aynı zamanda elektronik cüzdan kullanma imkanı da sağlıyor. Elektronik cüzdan olarak kullanılan kart Ziraat Bankası dışındaki bankalarda bulunan hesapların PayPal gibi Kampüs Kart üzerinde birleşmesini sağlıyor. Bu şekilde yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerde kart güvenliğinizi sağlamanız anlamına gelir.

Karta para yüklemek için Ziraat Bankası ATM’lerini kullanabilirsiniz. Ancak isterseniz para aktarımı yaparak da ATM’lere gitmeden bakiye yükleyebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vererek düzenli kart bakiyesi banka tarafından kontrol edilir ve kart bakiyesini belirlediğiniz tutarda tutmayı sağlar.

Kampüs Kart Dikkat Edilecek Hususlar

Elektronik cüzdan özelliği ile en fazla 50 TL tutarında temassız işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası banka kartı özelliğini kullanmak için şubelerdeki POS cihazları üzerinden şifre belirlemesi ve güncellemesi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra şubelere gitmeye gerek kalmadan 0850 220 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak da aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Üniversite öğrencilerine özel olarak tanımlandığı için üzerinde kart sahibinin bilgileri ve resmi bulunuyor. Bundan dolayı hiçbir şekilde başkasına vermemeniz olası çalınma durumunda müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Bazı durumlarda ise aile bireyleri dahi sizin kartınız ile alışveriş yapmayacağından dolayı olası mağduriyetin önüne geçmek için kimseye Ziraat Bankası kampüs kartınızı vermemeniz tavsiye ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Bankası Finansör Kredi Kartı başlıklı makalemizde Türkiye Finans Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı