Banka Kartları

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs yada geri ödemeli kredi alan kişiler için Ziraat Bankası özel bir kart imkanı sunuyor. Hem hesap kartı hem kredi kartı bir arada olan Ziraat Genç Bankkart ile öğrenciler KYK burslarını alırken aynı zamanda kredi kartlarını da aynı kartta kullanabiliyor ve üstelik harçlık avans ile faizsiz alışverişin tadını çıkartıyor.

Genç Bankkart Özellikleri

Hem kredi kartının hem de hesap kartının bir arada olduğu Ziraat Genç Bankkart ile alışveriş yaparken tek yapmanız gereken şey ödeme yaparken hangi kartı kullanacağınızı belirtmeniz oluyor. Hesapta para olmadığı yada kredi kartı limiti dolu olduğu zaman yine de alışveriş yapmanızı sağlayan harçlık avans özelliği bir sonraki ay alınacak olan KYK burs yada kredisinin avans olarak kullanılabilmesini sağlıyor. Kartı diğer özellikleri ise şu şekildedir;

  • Kart kullanım süresi burs yada kredi alındığı süre boyunca devam eder.
  • Başvuru yapabilmek için GENC BANKKART yazarak 4747 numarasına gönderilmesi yeterli oluyor.
  • KYK bursu yada kredisi alırken verilen Bankkart Genç kredi kartı özelliğine sahip olduğu halde aktif bir şekilde teslim edilmiyor. Açtırmak için ise herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek başvuruda bulunmanız yeterli oluyor.
  • Bankkart ile kredi kartı için ayrı şifre girilmesine gerek kalmadan tüm işlemler tek şifre ile hallediliyor.

Göz atabilirsiniz: Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Tüm bunlara rağmen üstelik 50 TL ve altı alışverişlerde kullanılabilen temassız ödeme seçeneği de Bankkart Genç özellikleri arasında. Kart için yıllık aidat ücreti alınmadığı gibi aynı zamanda nakit avans çekmek için mesai saatlerini beklemenize gerek kalmadan ATM’ler üzerinden 7/24 çekilebiliyor. Yurtdışında yapacağınız alışverişlerde kullanabileceğiniz Bankkart Genç bakiyesini öğrenmek için BAKIYE yazarak 4747’ye göndermeniz yeterli oluyor.

KYK Bursları ve Bankkart Genç

Sadece KYK üzerinden burs ve kredi alan kişilere özel olarak verilen bu kart öğrenim süresi bittikten sonra da kullanılmaya devam edilse de banka sadece öğrenim süresi içerisinde kullanılabileceğini belirtiyor. Bu da ileriki aylarda bu yönde bir çalışma yapılarak kart öğrenim süresi bittiğinde otomatik olarak kapatılacağını gösteriyor. Harçlık avans özelliği bir sonraki ayın kredi yada bursundan kullanıldığı için otomatik olarak yeni burs/kredi yatma döneminde harcadığınız tutar tahsil ediliyor.

İlginizi çekebilir: Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Hasat Kart başlıklı makalemizde Çiftçi Kart, Hasat Kart ve Şekerbank hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı