Bankalar

Ziraat bankası eft saatleri

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Devletin en köklü bankası olan Ziraat bankasını kullanan kesim genelde devlet memurları olması nedeni ile işlem hacmi oldukça yüksektir. Dönemsel olarak değişebilen ziraat bankası eft saatleri, 2018 Mayıs ayı döneminde de güncellenmiştir. Ziraat bankası müşterileri arasında sürekli ziraat bankası eft saatleri konusunda sorular sorulduğunu bildiğimiz için, sizleri bu konuda bilgilendirmek istedik ve aşağıda detaylı bilgiler hazırladık. Eft saatinin saat 17.00’e kadar sona erdiğini hatırlatmak isteriz.

Ziraat bankası eft hakkında

Türkiye’nin en eski devlet bankalarından biri olan Ziraat Bankası, diğer özel bankaların teknoloji ile yarışına katılarak, kendini baştan sona yenileyerek, mobil ve internet uygulamalarına hız verdi. Son dönemlerde mobil şubesinden yapılan işlemleri detaylandıran Ziraat bankası, teknolojiyi kullanmaya devam etmektedir. Aşağıda derlediğimiz bilgiler arasında, sadece ziraat bankası eft saatleri değil, eft ücretleri ve eft iptaline kadar birçok bilgiyi bulabileceksiniz.

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat bankası eft işlem ücretleri

ATM eft: 8 TL

İnternet eft: 4 TL

Mobil eft: 3 TL

Bankadan eft: 250 liraya kadar 10 TL, 250 lira üzeri 40 TL

Düzenli eft: 3 TL

Geç eft banka: 55 TL

Geç eft ATM: 10 TL

Geç eft mobil: 4,5 TL

Geç eft internet: 6,5 TL

Ziraat bankası eft saatleri

Bazı dönemlerde değişkenlik görülebilen ziraat bankası eft saatleri, 2018 döneminde şu şekildedir: 08.30 / 17.00 saatleri arasında tercih ettiğiniz bir banka kanalından EFT transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hafta içi her gün eft yapabilirsiniz. Hafta sonu yapılan eft emirleri, pazartesi 08.30 da işleme alınmaktadır. Bu saatler dışında verilen eft talimatları, ileri tarihli eft olarak işleme alınmaktadır.

Krediye mi ihtiyacınız var: Ziraat Bankası Kredi İhtiyacınızı Giderin – Hızlı Onaylı

Ziraat bankası eft iptali

Ziraat bankasının her hangi bir kanalından yapmış olduğunuz eft talimatı, eğer ileri tarihli bir eft işlemi ise, mobil uygulama, internet şube veya müşteri hizmetleri aracılığı ile iptal edebilirsiniz. Ancak işlemi tamamlanan eft transferleri için, müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz. Bankalar genelde tamamlanan eft işlemlerine müdahale etmek istemiyorlar ve bu talebi yazılı olarak iletmenizi isteyebiliyorlar.

Bir önceki yazımız olan 2020 Sanal pos komisyon oranları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı