Genel

Ziraat Bankası Cebe Havale (Cepbank) Yapma

Ziraat Bankası müşterilerinin para transfer işlemlerini oldukça basit ve pratik bir şekilde gerçekleştirmeleri için cebe havale sistemi getirdi. Özellikle Ziraat Bankası üzerinden hesap sahibi olmayanlara para aktarma konusunda büyük kolaylık sağlayan Ziraat Bankası cebe havale özelliği aynı zamanda banka üzerinden hesabı olan ancak kartlarını evde unutanlar için de büyük bir fırsat olarak ön plana çıkıyor.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Herhangi bir banka kartı gerektirmeden Ziraat Bankası ATM’lerinden para çekmek için öncelikle yapılacak işlemler şu şekildedir;

  • Parayı gönderecek kişi Ziraat Bankası internet bankacılığı hesabına giriş yapması gerekiyor.
  • Hesaba giriş yapıldıktan sonra karşınıza çıkan panel üzerinden havale menüsüne girerek cebe havale sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan pencere üzerinde bulunan TC kimlik numarası ve telefon numarası alanlarını doldurun.
  • Alıcı bilgilerinde ekledikten sonra hangi hesabınız üzerinden para göndermek istediğinizi seçiyorsunuz.
  • Son aşama olarak onay verdikten sonra para gönderme işlemi tamamlanmış oluyor.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra parayı çekecek kişinin cep telefonuna Ziraat Bankası’ndan SMS gönderilecektir. Gönderilen bu SMS içerisinde bulunan şifre ile ATM’den para çekilebilir. Parayı çekecek olan kişi SMS geldikten sonra anında para çekme işlemlerinde başlayabilir.

Göz atabilirsiniz: Ziraat Bankasından En Hızlı Kredi Alma

Ziraat bankası eft saatleri için tıklayınız.

Cebe Gönderilen Para Nasıl Çekilir?

Cep telefonu numarasına para gönderilen kişi en yakın Ziraat Bankası ATM’sine giderek bankamatik üzerinde bulunan giriş tuşuna basarak işlemlere başlayabilir. giriş tuşuna bastıktan sonra ekranda açılan para çekme butonuna tıklayıp gelen cebe havale seçeneğini yeniden bir tıklama gerçekleştirilir. Yapılan bu işlem sonrasında açılan ekran üzerinde parayı çekmek isteyen kişi T.C. kimlik numarasını ve cep telefonu girerek onaylama işlemini yaptıktan sonra parayı çekebilir.

Ziraat Bankası cebe havale işlemini kullanan kişiler para gönderme işleminden 1 dakika sonra SMS ile bilgilendirilirler. Gelen bu SMS sonrasında parayı çekecek olan kişi bir hafta içerisinde bankamatikler üzerinden parayı çekmesi gerekir. bu süreç zarfında çekilmeyen para gönderen kişinin hesabına tekrar aktarılır. Yapacağınız işlemler için Ziraat Bankası internet bankacılığı ya da mobil uygulamasını kullanarak kartsız para çekme ve gönderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açmak İçin Tıklayın

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı