Banka Kartları

Ziraat Bankası Başakkart

Çiftçiye verilen finansal desteğe anlık harcamalar için sadece çiftçilere özel olarak hazırlanan Ziraat Bankası Başakkart da dahil oldu. Tüm harcamalarını bu kart ile yapan çiftçi ödemesini ise hasattan sonraya bırakabiliyor. Üstelik normal banka kartı gibi kullanım alışverişlerde ve nakit para çekimlerinde de kullanılabiliyor.

Başakkart Avantajları

Tüm tarımsal harcamalarda kullanılan Başakkart ödemesi hasattan sonra yapılıyor ancak herhangi bir dönem atlama faizi yada ekstra ücret ödemesi yapılmıyor. Yapılacak olan tarımsal harcamalar ise şu şekildedir;

  • Mazot, gübre ve ilaç alımları
  • Tarımsal makine yada ekipman alımları
  • Sera kurulum veya giderleri

Ziraat bankası tüm bunlara ek olarak aynı zamanda normal ihtiyaçlar için de kullanılmasına izin veriyor. 7 gün 24 saat boyunca Ziraat Bankası Başakkart kullanılarak ATM’ler üzerinden para çekimi yapılabilir ve para yatırma işlemleri de gerçekleştirilebilir. TMO ve destekleme ödemelerinize tek bir kart aracılığıyla daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Ziraat bankası maaş avans nasıl alınır

Yapılan harcamaların ödeme tarihini ürettiğiniz ürüne göre önceden Ziraat Bankası’na belirtmeniz gerekiyor. Bağlı olduğunuz il yada ilçe Tarım Müdürlüğü’nden alacağınız çiftçilik belgesine ve göre Başakkart limitiniz belirlenecektir. Diğer yandan ise karta bağlı olan kredinizi 5 aya kadar erteleyebilir ve bu erteleme dönemi için herhangi bir erteleme ücreti ödemezsiniz. Kullanılan kredi için sadece kullanılan gün kadar faiz ödemesi gerçekleştiği için indirimli faiz oranlarından da faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda banka kartı olarak kullanılabilen Başakkart kullanılarak vadesiz TL hesabına para yükleyebilir ve yanınızda toplu para taşıma derdinden de kurtulabilirsiniz. Harcama yaparken isterseniz kredi kartı özelliğini isterseniz de banka kartı özelliğini kullanarak birikimlerinizden harcama yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankası Genç Bankkart

Ziraat Bankası Çiftçi Avantajları

Tarımsal üretimle uğraşan herkes için Ziraat Bankası Başakkart imkanını sunmakla kalmayıp aynı zamanda verilen TMO ve devlet desteklerini de üreticiye ulaştırıyor. Diğer yandan finansman sağlamak için verilen çiftçi kredileri ile düşük faiz ve ertelemeli ödeme imkanlarını çiftçilere sunuyor. Tarımsal ekipman ve traktör alımlarına özel kredi imkanları ise sadece Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Alınacak olan ekipmanlarda devletin verdiği destek miktarını yine Ziraat Bankası üzerinden alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akbank Yeni Yıl Kampanyası başlıklı makalemizde Akbank, Axess ve Yeni Yıl Kredileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı