İş Fikirleri

Zekice İş Fikirleri

Hayatta para kazanmak en temel amaçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yaşamımızı geçindirmek ve daha kaliteli şartlarda yaşamak için para kazanmak şarttır. Bu aşamada özellikle girişimci ruha sahip kişiler ilginç iş fikirleri üzerine yoğunlaşmaktadır. Zekice iş fikirleri arasında sayılan farklı konsept ve içeriklerle sahip birden fazla iş imkanı mevcuttur. Kişilerin hem ezber boşan girişimci yanları hem de farklı formalara sahip iş imkanları sayesinde standartları bozan iş fikirleri ortaya çıkmaktadır.

Para kazanmanın farklı yolları vardır. Hepimiz kendi potansiyeline, uzmanlık alanına ve girişimcilik ruhuna nazaran farklı şekillerde para kazanabilmektedir. Özellikle para kazanmanın yolları üzerinde herkesin farklı düşünceleri ve uygulamaları olmaktadır. Sarf edilen emeğin karşılığını alabileceğiniz ve sizleri daha kaliteli bir seviyeye çıkarabilecek parayı kazanmak için ilginç iş fikirleri üzerinde durmanız gerekir. Herkesin yaptığı iş yerine, farklı ve ilginç işler düşünülmelidir. Arz ve talep paralelinde yapılacak işe karar verilmelidir.

Çelik Ağaç Heykelleri

Çelik ağaç heykelleri yaparak yeni ve dekoratif alanlar yaratan iş fikirleriyle oldukça keyifli bir hobi ve çalışma alanı bulunmaktadır. Kafe, ev ya da iş yeri gibi ortak alanların bulunulduğu mekanlara yapılan canlı görünümlü Çelik ağaç heykelleri oldukça keyifli ortamlar yaratmanın yanı sıra sıra dışı bir içeriğe sahip iş fikridir.

Tavuk ve Yumurta Yetiştiriciliği

Tavuk ve yumurta yetiştiriciliği yeni iş fikirleri kategorisindedir. Özellikle yumurta yetiştiriciliği çok büyük sermayeler gerektirmediği için küçük girişimcilerin gözdesi durumundadır. Hayvan ve hayvancılığı sevenler için ideal bir seçenektir. Yumurta çiftlikleri tavuklarla beraber hazır bir şekilde kurulmaktadır.

Oyuncak Bebek Tamiri ve Yapımı

Oyuncak bebek tamiri ile nostaljiye önem veren kişilerin çocukluğundan kalan Bebek ve oyuncaklarını oyuncak bebek tamiri yaparak eski haline getirmektedir. Hem eğlenceli hem de var olan düzende farklı bir yapıya sahip bu iş fikri oldukça farklı bir form içermektedir.

Göz atabilirsiniz: Devlet destekleme Teşvik kredisi nedir?

Ultra Hızlı Diş Fırçası

Dişlerinizi temiz, sağlıklı, beyaz halde tutmak ve ağız içinde oluşan kötü kokunun önüne geçmek için fırçalayarak temizlemeden kurtulmak için yeni bir ürün geliştirildi. Elektrikli diş fırçası görüntüsü verse de gerekli olan diş temizliği, beyazlığı ve ağız kokusunu birkaç saniye içerinde halledebildiğini iddia eden tam otomatik diş fırçası. Çünkü bu fırça, tüm ezberleri bozan bir yapıya ve kullanıma sahiptir. Çoğu insan için zamanla tam bir eziyet haline gelen zengin iş fikirlerinden bir tanesi olan tam otomatik bir diş fırçası olan bu cihaz, üzerinde kıllar bulunan büyük bir ağız aparatından ibarettir. Cihazı ağzınızın içine yerleştirip çalıştırdığınızda, cihaz yüksek frekanslı titreşim ile dişlerinizi temizlemeye başlıyor. Bu cihaz sayesinde dişlerinizi yalnızca birkaç saniye içinde temizleyebiliyorsunuz.

Satılık ve ya Kiralık Manken

Satılık ve ya kiralık manken dükkanları da ezber bozan iş imkanları arasında sayılmaktadır. Mağazalara kolaylıkla satılan veya kiralanan bu mankenler ile farklı konseptte mankenler tasarlayıp kazanç sağlamak mümkün.

Organik tarım
Özellikle büyük şehirlerde sağlıklı beslenme ciddi bir problem haline gelmiştir. Çoğu insan hormonlu sebze ve meyvelerle beslenmekte ve sağlıksız bir yaşam sürmektedir. Bu yüzden organik tarıma yönelik çok ciddi bir talep ortaya çıkmıştır. Organik tarımla ilgili bazı devlet teşvikleri de söz mevzusudur. Yeterli sermayeyi oluşturmak için devlet teşvikleri ve banka kredilerinden de faydalanabilirsiniz.

Kedi Kafe

Kedi kafeler yine ezber bozacak türde iş fikirleri arasındadır. Kişilere hayvanlarla iletişim rahat olduğu bir mekan tasvir ederek kafe içinde kedilerle ya da benzer bir tema ile köpeklerle oynayarak vakit geçirebilecekleri alanlar tasarlayan bir iş fikridir.

İnek Kiralama

Zekice iş fikirleri arasında yer alan inek kiralama işi ise sezonluk olarak tarım ve hayvan işleri ile ilgilenen kişiler için hayvan temini sağlayan tesisleri içermektedir. Bu şekilde hayvan kiralama yöntemi ile kazanç sağlamak mümkündür.

Fatura Tahsilatı

Kendime ait bir yerim olsun isteyenler için fazla anapara gerektirmeyen ve ilginç iş fikirleri kategorisine koyabileceğimiz bir iştir. Son zamanlarda mahalle aralarında sık görmeye başladığımız fatura ödeme merkezleri hatırı sayılır kar bırakmaktadır.

Göz atabilirsiniz: İş kurmak istiyorum ne yapabilirim?

Türkiye’de geçtiğimiz yıl artan ekonomik bunalım nedeniyle bir çok kişi işsiz kaldı veya çalışmak için yeni bir iş bulamıyor. Döviz kurlarında yaşanan bu şok artış karşısında küçülmeye giden şirketler personel alımlarını durdurdu ve daha az çalışan ile daha çok iş yapma yoluna gitti. Hal böyle olunca da işsiz kalan ve cebinde belli bir sermayesi olan kişiler kendi işlerini kurmak için harekete geçti. Uzmanların önerisi 2019 yılında gıda sektörüne yönelik bir iş yapmak, iş kurmaktır. Her ne kadar kriz döneminde olsak da gıda sektörü hala çok yüksek karlılığın olduğu bir sektör. Gıda sektörüne girmek isteyenlere önerilenler ise dönerci, çiğ köfteci, tost büfesi ve pastane açmaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Arıyorum Nasıl Bulabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı