Güncel

Yerli Sanal Para Birimi Turcoin

Bitcoin’den sonra onlarca yeni sanal para biriminin oluşmasından sonra bir sanal para birimi de Türkiye’den geldi. Yerli sanal para olarak adlandırılan Turcoin birkaç devletin kendi sanal para birimini oluşturacağı yönündeki açıklamalar sonrasında ortaya çıktı. Turkcoin olarak karşımıza çıkması beklenen sanal para birimi Turcoin olarak hayatımıza girdi ancak ‘’Bitcoin’ rakip Turcoin’’ sloganı ile hayata getirilen bu kripto para saadet zinciri olduğu söylentileri devam ediyor.

Turcoin Bir Saadet Zinciri Midir?

Anafis ve Hipper gibi iki şirketin işbirliği ile oluşturulan Turcoin saadet zinciri olarak adlandırılmasındaki en büyük neden bir saadet zinciri olan Nilfa şirketlerinde çalışan Ömer Doğan’ın Hipper şirketinde çalışıyor olması geliyor. Ömer Doğan yaptığı açıklamada şuanda Hipper şirketinde çalıştığını ve istediği şirkette çalışabileceğini, Nilfa’nın kapanmasından dolayı bu şirkette çalıştığını belirtti. İnternet sitesinde kendi telefon numarasını vererek yüz yüze görüşme gerçekleştirerek bayilik vereceğini belirtiyor. Turcoin üreticilerinden olan Anafis’in yıllık 5 milyar dolar ciroyu nasıl elde ettiğinin sorulması üzerine Doğan yaptığı açıklamada online bilgisayar oyunları satarak elde edilen bir kazanç olduğunu belirtti. Yatırımlarına karşılık yüksek miktarda kazanç elde etme vaadi veren Hipper yapılacak her 1500 TL’lik yatırıma aylık 250 TL yıllık ise 2900 ile 3.300 TL arasında kazanç elde edeceğini vadediyor.

Göz atabilirsiniz: Kripto Para Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekonomistlerin Turcoin Yorumları

Kripto para piyasasında kesin bir kazanç vadinin yapılamayacağını söyleyen uzman ekonomistler Turcoin adı altında piyasaya giren kripto para birimine yapılan yatırımların nerelerde ve nasıl kullanılacağına dair hiçbir bilginin de bulunmadığını söylüyorlar. Özellikle Türkiye’de oldukça yaygın olan saadet zinciri her yıl kendisini farklı formatlar halinde göstermeye devam ediyor. Ancak bir sistemin saadet zinciri olup olmadığının anlaşılması için uzmanların basit bir formülü bulunuyor. Bu formül ise en fazla 1 yıl içerisinde yatırılan paranın 2 katının elde edilmesi sisteminin uzun süreli bir sistem olmadığının anlaşılmasıyla başlıyor. Hangi ticaret yapılırsa yapılsın böylesine bir kazanç oranı ancak şirketin kendisi için geçerli olduğunun bilinmesi yatırımcılara bu kadar çok para dağıtılmasına imkan olmadığını gösteriyor. Bundan dolayı yüksek kazanç vadeden hiçbir sisteme yatırımcıların paralarını kaptırmaması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kadın ve Gençlere Tarım Sigortası İndirimi başlıklı makalemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı