Para Kazanma Fikirleri

Yeni Zelanda İş İmkanları

Yeni Zelanda’da çalışmak özellikle farklı kültürler ile tanışmak isteyen kişilerin en çok istediği konulardan birisidir. Yeni Zelanda Türkiye’den oldukça farklı bir ülke. Özellikle Yeni Zelanda yeri halkının yaşam biçimi benzeri pek olmayan türdendir. Bundan dolayı da Yeni Zelanda farklı yaşam şekillerine merakı olan kişilerin ilgisini çekiyor. Yeni Zelanda’yı görmek için de yalnızca turistik olarak gidilmiyor. Yeni Zelanda iş imkanları ile giden kişiler ülkede uzun süre kalma şansını elde ediyor. Diğer ülkelerin iş olanaklarına dair yazılar:

Mevsimlik İşçi Olarak Yeni Zelanda’da Neler Yapılabilir?

Yeni Zelanda’da mevsimlik işçi olarak çalışmak özellikle kısa bir dönem Yeni Zelanda’da kalıp çalışmak isteyen kişilerin başvurabileceği bir iştir. Yeni Zelanda’da çok fazla üzüm bağları bulunuyor. Şarap üretimi konusunda oldukça iyi olan Yeni Zelanda’nın üzüm bağlarında mevsimlik çalışabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra Yeni Zelanda’da tarım oldukça gelişmiştir. Çok fazla meyvenin üretimi yapılmaktadır. Bu meyvelerin üretildiği bahçelerde de yine mevsimlik işçi olarak çalışma olanağı yakalanabilir.

Grafik Tasarımcılar İçin Yeni Zelanda’da İş Fırsatları

Yeni Zelanda’da grafik tasarımcılara iş fırsatı fazlasıyla var. Dijital medya ve grafik tasarımcılığı günümüzün en popüler meslekleri arasında yer alıyor. Bu meslek ile uğraşan kişiler pek çok ülkede olduğu gibi Yeni Zelanda’da da kolay bir şekilde iş bulabilir. Birbirinden farklı firmalar grafik tasarımcıya ihtiyaç duyabiliyor. Bundan dolayı da bir grafik tasarımcının çalışabileceği alanlar çok geniştir. Grafik tasarımcısı olarak iş arayan kişiler de Yeni Zelanda firmalarını araştırmalıdır. Ayrıca bu işlerde çalışabilmek için çok iyi derecede İngilizce bilmek de gereklidir.

Öğrenciler İçin Yeni Zelanda’da Çalışma Olanağı

Yeni Zelanda’da öğrenci olarak çalışmak için bir uygulama mevcuttur. Bu da Work and Holiday’dir. Yeni Zelanda hem ülkeyi ziyaret etmek hem de bu ziyareti sırasında çalışmak isteyen özellikle gençler için özel bir izin fırsatı vermektedir. Yeni Zelanda iş imkanı olarak gösterilebilecek bu uygulama vize almak için de başvurulabilecek en kolay yöntemlerden birisidir. Work and Holiday vizesinin 1 yıllık süresi bulunuyor. Bu süre içerisinde de istenildiği gibi ülkeye girip çıkılıyor. Bu vize ile çalışma şartı ise aynı işyerinde en fazla 3 ay çalışılabiliyor olmasıdır. Bu süreden sonra farklı bir işte çalışabilmek mümkündür.

En Çok Açık İnşaat Sektöründe

Yeni Zelanda’daki inşaat firmalarında çalışma fırsatı oldukça fazladır. Mimar ya da mühendislerin hangi ülkeye giderse kendilerine rahat bir şekilde iş bulabilecekleri aşikar. Yeni Zelanda’da da yine inşaat sektöründe mimar ve mühendislere fazlaca ihtiyaç var. Bundan dolayı da mimar ve mühendisler Yeni Zelanda inşaat firmalarından birisine başvurabilir ve çalışma fırsatı elde edebilir. Ancak bunun için de iyi düzeyde bir İngilizceye ihtiyaç vardır. İngilizcesi iyi olmayan kişilerin Yeni Zelanda’da iş bulabilme ihtimalleri pek yoktur.

Yeni Zelanda’da Çalışmak ve Kendi İşinin Patronu Olmak

Yeni Zelanda’da iş kurmak dünyada pek çok insanın başvurduğu bir alandır. Yeni Zelanda son dönemde diğer pek çok ülkenin ilgisini çeken bir yerdir. Yeni Zelanda dünyanın en güvenilir ülke sıralamasının da başlarında yer alıyor. İzlanda, Danimarka ve Avustralya’dan sonra dördüncü sırada bulunan Yeni Zelanda yatırım yapmak için oldukça ideal ülkelerden birisidir. Bu yüzden sermayesi olan kişiler Yeni Zelanda iş imkanlarından kendi kurabilecekleri işlerin neler olduğunu düşünmesine yarar vardır. Yeni işini kurmayı başaran kişiler bunun karşılığını çok kısa bir sürede alabilirler. Ancak yapılacak yatırımın çok iyi bir şekilde düşünülmesi ve daha sonrasında bu yatırımın gerçekleştirilmesi gereklidir.

Uruguay İş İmkanları ve Umman İş İmkanları yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Yemen İş İmkanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı