Para Kazanma Fikirleri

Yemen İş İmkanları

Yemen’de çalışma fırsatı sunan bazı Türk firmaları mevcuttur. Ortadoğu ülkeleri ile iş yapan çok fazla Türk firması bulunuyor. Bu da pek çok kişiye farklı bir ülkede çalışma şansı tanıyor. Yemen’de bu ülkelerden bir tanesidir. Yemen’de çalışan kişiler dolar ile maaş alıyor. Doların da çok yüksek olması yüksek maaş kazanmak isteyen kişileri cezbediyor. Bundan dolayı da Yemen iş imkanları çok fazla insan tarafından takip ediliyor. Diğer ülkelere ait yazılar:

Türk İnşaat Firmalarında İş Olanağı

Yemen’de inşaat Türk inşaat firmasında çalışmak tercih edilebilecek en temel iş olanaklarından biridir. Yemen’e yatırım yapan Türk firmalarının pek çoğu inşaat sektöründe olanlardır. Bu Türk firmaları son yıllarda baraj yapımı konusunda görev almaktadır. Bu firmalarda çalışabilmek de mümkündür. Yemen’deki inşaat firmaları genellikle mimar ya da mühendis alımları yapıyorlar. Ancak bu firmalarda çalışabilmek için yönetici asistanları, muhasebeciler ya da farklı ofis çalışanları da iş başvurusu yapabiliyor. Bunların dışında Yemen’de çalışmak üzere çok fazla inşaat işçisi alımı da gerçekleştiriyor.

Yemen’de Çalışma Fırsatı Ticaret Yapmak

Yemen’de ticaretle uğraşmak bir Türk’ün iş için başvurabileceği bir yöntemdir. Yemen ile Türkiye ortak ticari anlaşmalar yapmaya çalışan iki ülkedir. Bu yüzden de ticaretle uğraşan kişiler işlerini Yemen’e taşıyabilirler. Yemen’den getirilen ürünlerin Türkiye’de satılması ya da tam tersi Türkiye’den götürülen ürünlerin Yemen’de satılması oldukça kar getirebilecek bir iştir.

Yemen’de Restoran İşletmek

Yemen’de restoran işletmeciliği yapmak Yemen’de çalışmak isteyen kişilere gösterilebilecek bir yoldur. Özellikle Türk yemekleri satan bir restoran açmak Yemen halkına farklı geleceği için ilgi de çekebilir. Yemen iş imkanları arasında olan restoran işletmeciliğinin yapılabilmesi için de belirli bir sermayeye gerek var. Sermayesi olmayan kişiler yalnızca çalışan olarak da Yemen’e gidebilirler.

Yemen’deki Sivil Toplum Kuruluşları Çalışmak İçin Bir Seçenek Olabilir

Yemen’de sivil toplum kuruluşlarında çalışmak özellikle sosyal bilimler mezunlarının yapabileceği bir iştir. Yemen’de çok fazla sivil toplum kuruluşu görev alıyor. Bu kuruluşların da pek çoğu uluslararası nitelikte olanlar. Yemen dönem dönem saldırıların hedefinde kaldığı için bu bölgede yardım bekleyen de çok fazla insan oluyor. Bu insanlara yardım gönderen bir kuruluşta çalışmak da Yemen’de iş arayan kişilere gösterilebilecek adreslerden birisidir.

Yemen’de Yaşamak Tehlikeli Mi?

Yemen’de yaşamanın tehlikesi özellikle bazı bölgelerde vardır. Yemen’de çok fazla saldırılar düzenleniyor. Yemen’de Suudi Arabistan öncülüğünde başlatılan bir iç savaş bulunuyor. Bundan dolayı da Yemen’de yaşamanın çok güvenli olduğu söylenemez. Özellikle Yemen’i bilmeyen kişiler için ülke çok daha tehlikeli olabilir. Bu yüzden de Yemen’e çalışmaya gidecek olan kişilerin çok iyi araştırma yapması gerekiyor. Güvenli bölgelerin nereler olduğunu öğrenmek Türkiye’den Yemen’e giden kişilerin öğrenmesi gereken konuların başında geliyor. Ayrıca bir firmada çalışmak üzere Yemen’e gidilecekse de o firmadan güvenlikle ilgili bilgi alınmalıdır. Örneğin bazı inşaat firmaları şantiyelerini güvenli bir hale getirebiliyor. Ancak yine de Yemen’de yaşayan kişilerin çok dikkatli davranması gerekiyor.

Yemen’de Çalışanlar Ne Kadar Maaş Alır?

Yemen’de çalışanların aldığı maaşlar hangi pozisyonda çalışıldığına göre değişiyor. Ayrıca iş tecrübesine göre de yine maaşlar farklılık gösterebiliyor. Yemen’de vasıfsız bir işçi de üniversite mezunu da kendisine iş bulabilir. Bu kişilerin aldıkları maaşlar birbirinden farklı olur. Yemen iş imkanı ile işçi olarak çalışan bir kişi ortalama bin dolar civarında bir maaş alır. Üniversite mezunları, daha önceden iş tecrübesi olan ve yabancı dil bilen kişiler ise 5 bin dolara kadar maaş alabilir.

Yeni Zelanda iş imkanları ve Yunanistan İş İmkanları yazılarımızı okudunuz mu?

Bir önceki yazımız olan Ürdün İş İmkanları, Arapça Bilmeden Ürdün’deki İş İmkanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı