Krediler

Yapı Kredi Konut Kredisi – Anında Onay

Ev satın almak özellikle günümüzde pek çok kişinin gözünü korkutmaktadır. Nakit birikimlerinin istenen kadar hızlı şekilde yapılamaması, banka kredilerinin geri ödemeler açısından faiz oranlarının yüksek bulunması yaşanan temel sorunlardan biridir. Yapı Kredi konut kredisi, gerek geri ödeme sistemi ile gerek yenilemiş olduğu faiz oranları ile müşterilerine en iyi kredi miktarlarını tahsis edebilmektedir. Üstelik kredi için yerine getirilmesi gerekli olan şartlar da katılımcıları zorlamamaktadır. Yapı Kredi konut kredisi ile birlikte ev alımları hayal olmaktan çıkmıştır. Yapı Kredi konut kredisi geri ödemelerinde vadelerin uzun olması da katılımcıların elde ettikleri avantajlar arasında en önemlilerinden biridir. Ödemelerde maddi duruma göre vade oranlarının ayarlanması, uygun kampanya dönemlerinde taksit ertelenmesi, vadelerin artarak ya da azalarak sürmesi de katılımcılara sağlanan Yapı Kredi konut kredi fırsatlarındandır. Ekstra sağlanan diğer fırsatlar ve kolaylıklar ise diğer alt başlıklarda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvuru

Yapı Kredi konut alımları için çekilmek istenen kredi bireysel başvuru şartı ile devam etmektedir. Yasal bir gerekçe olmadığı sürece bir kimse diğerinin yerine başvuru yapamamaktadır. Yapı Kredi konut alımlarındaki kredilerinde verilen rakamları piyasa durumlarına göre güncellemektedir. Bu neden yüzünden başvuru öncesinde internet ve mobil bankacılık sistemlerinden ya da direkt olarak şubeleri ziyaret ederek o zamana ait olan rakamların öğrenilmesi önemlidir. Yapı Kredi konut satın alınması için çekilmek istenen kredide kişilerin taşımaları gereken bir takım özellikler bulunmaktadır. Kredi alımına yetecek bir kredi notunun olması ile başlayan bu özelliklerin taşınmaması kredilerin onay almamasına yol açmaktadır. Bu yüzden Yapı Kredi konut kredi başvuruları için ilk etapta şubeye gidilmesi gerekmemektedir. Bireyler ister internet bankacılığından ister mobil bankacılıktan başvurularını sisteme iletebilmektedir. Hem incelemeler hem de Yapı Kredi bankası konut kredisi hesaplama 2019 rakamlarının sonuçlarına göre katılımcılara yanıt verilmektedir. Olumlu yanıt alan katılımcıların Yapı Kredi konut kredi işlemlerini detaylandırıp resmileştirmek için şubelere gitmeleri gerekmektedir.

Yapı Kredi Konut Kredi İşlemleri

Yapı Kredi konut kredisi çekim talepleri kadar yoğun gelen talepler arasında yapılandırma da bulunmaktadır. Yapılandırmalar sayesinde önceli dönemlerde çekilmesine karşın ödenme sağlanamayan borçların kapatılması mümkün olmaktadır. Yapı Kredi konut kredisi yapılandırmada taleplerin bizzat kredi çeken kişilerce yapılması işlemlerin daha hızlı şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Bu alanda banka hemen hemen tüm katılımcılarına destek olmaktadır. Ancak Yapı Kredi konut kredisi yapılandırma kuralları gereğince kampanyaya dâhil edilmeyecek olanla da yok değildir. Bu neden yüzünden Yapı Kredi konut kredisini yapılandırma düşüncesi olan bireylerin bireysel müşteri temsilcileri ile görüşmek üzere şubelere gitmeleri istenmektedir. Yapılandırma neticesinde ödenmemiş borçlar yeni faiz oranlarına göre yeni bir ödeme planına sahip olmaktadır. Yapı Kredi konut kredisi ödemelerine maddi güçleri çerçevesinde devam etmek avantajı bulan katılımcılar bu sayede kredi notlarında da istedikleri artışı yakalayabilmektedir. Yapı Kredi konut kredisi yapılandırmalarında taksitlerin artan ya da azalan şekilde ödenmesi de mümkündür.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizleri

Yapı Kredi konut kredisi faizlerinin aşağı çekilmesi sayesinde kredi başvurusunda bulunan katılımcılar daha avantajlı sonuçlar elde edebilmektedir. Ancak verilecek olan faiz oranlarından Yapı Kredi konut kredisi çekmek her daim aynı oranların geçerli olduğu anlamına gelmemektedir. Banka faiz oranlarını güncelleyebileceği gibi özel durumlarda değişik sistemler de uygulayabilmektedir. Konu hakkında müşteri künyelerinin incelenmesinden sonra daha net yanıtlar verilmesi mümkündür. Yapı Kredi konut kredisi faizlerinin var olan oranları kredi vadelerine göre farklılaşmaktadır. 100.000 TL’ye kadar çekilmesi mümkün olan Yapı Kredi konut kredisini 60 ay vadede geri ödemek isteyen katılımcılar aylık faiz oranı olarak %1,26’yı görmektedir. Çekilen aynı miktardaki kredinin 120 ayda ödenmesi de mümkündür. Vade sayısının artması demek Yapı Kredi konut kredisi faizlerinin oranlarının da artması anlamına gelmesine karşın kampanyalar gereği yine %1,26 oranından geri ödemeler yapılabilmektedir. Yapı Kredi konut kredisi için istenen ek masraflar bu faiz oranlarına dâhil edilmemektedir.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi konut kredisi alımlarından önce pek çok katılımcı haklı olarak ortalama rakamlar elde etmek istemektedir. Bu sayede şubelere gidilmeden kafalarda bir ödeme planı oluşturulması mümkün olmaktadır. Yapı Kredi bankası konut kredisi hesaplama sistemleri herkesin kullanabileceği şekilde resmi internet sitesinde bulundurulmaktadır. Üstelik Yapı Kredi bankası konut kredisi hesaplama 2019 rakamları üzerinden işlemektedir. Bu sayede müşteriler Yapı Kredi konut kredi çekim taleplerini kendilerine özel olarak hazırlanan ödeneklere göre değerlendirebilmektedir. Yapı Kredi bankası konut kredisi hesaplama sisteminde müşterilerden kişisel veriler, katılmak istenen kampanya, kredi tutarı ya da vadesi gibi bölümleri doldurmaları istenmektedir. Yapı Kredi bankası konut kredisi hesaplama 2019 net rakamları için verilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması şarttır. Üstelik sistem tek kullanımlık da değildir. Yapı Kredi bankası konut kredisi hesaplama sonuçları silinerek farklı vadelerin ya da kampanyaların rakamlarının elde edilmesi de mümkündür.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Evraklar

Yapı Kredi bankası konut kredisi almak isteyen katılımcıların başvuru sürecinde bir takım evrakları temin etmeleri istenmektedir. Evrakların temin edilmemesi demek kredilerin askıya alınması veya işlemlerin yeniden başlaması demektir. Yapı Kredi bankası konut kredisi çekmek isteyen bireyler öncelikle satın almak istedikleri mülkün tapusunun fotokopisini temin etmelidir. Önemli belgelerden bir diğeri de nüfus cüzdanı fotokopisidir. Yapı Kredi konut kredi işlemlerinde geri ödemeler açısından kendini güvenceye almak istemektedir. Bu da kredi çekmek isteyenlerin gelir belgelerini resmi olarak bankaya sunması anlamına gelmektedir. Yapı Kredi bankası konut kredisi için istenen evraklar arasında son üç aya ait bir ikametgâh belgesi veyahut herhangi bir fatura da bulunmaktadır. Yapı Kredi konut kredi taleplerinin onay alması için sayılan belgelerin tam olması çok önemlidir. İsteğe göre Yapı Kredi konut kredi taleplerinde var olan gayrimenkuller de teminat olarak gösterilebilmektedir.

Yapı Kredi Konut Kredi Faiz Oranları

Yapı Kredi konut faizi oranlarının Merkez Bankası kararından etkilenmesinin sonrasında uygun hale gelmesi büyük avantaj getirmiştir. Üstelik Yapı Kredi konut kredi faiz oranları konut kredisinin bu bankadan alınmasının tek avantajlı yönü değildir. Katılımcılar kredi teminleri neticesinde geri ödemelerini 120 aya kadar çıkan vadelerden gerçekleştirebilmektedir. Taksit ödemeleri için müşterilerden onay alınmaktadır. Bu da ödemelerin istenen dönemlerde ve tutarlarda yapılabilmesini mümkün kılmaktadır. Yapı Kredi konut faizine göre resmiyete dökülen rakamların ödenmesi için vadenin gelmesini beklemek de gerekmemektedir. Yani toplu ödemeler veyahut ara ödemeler de gerçekleştirilebilmektedir. Bu durum tamamen müşteri isteğine bağlıdır. Yapı Kredi konut kredi faiz oranları uygun olmasına karşın yatırım amaçlı ev alımlarında orta gelir gruplarını zorlayabilmektedir. Bu gibi durumlarda Yapı Kredi konut faizi ikiye bölünebilmektedir. Katılımcılar krediyi iki kişi çekerek Yapı Kredi konut kredi faiz oranlarını olduğu gibi genel masrafları da azaltmış olacaklardır. Bankanın bu alanda herhangi bir yaptırımı bulunmamaktadır. Kredi ödemesi tamamlandığında kişiler anında yeni bir kredi talebinde de bulunabilmektedir.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Anında Kredi - Hızlı Onay başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı