Krediler

Yapı Kredi Esnek Hesap

Hesaplarında para kalmayan ancak acil ödemesi olan kişiler için geliştirilmiş olan Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap ile kredi limitiniz dahilinde kredili mevduat hesabınız hazır. Yapacağınız harcamalar için nakit para çekebilir, otomatik ödeme talimatı verilmiş faturalarınızı ödeyebilir yada Word Bank Kart ile alışveriş yapabilirsiniz.

Esnek Hesap Ayrıntıları

Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilerine sunulan bu kredi imkanı için faiz oranın ve vade sayısı kullanılacak olan kredi miktarına göre değişiklik gösteriyor. Bunun yanı sıra aylık faiz oranını kişinin kredi skoru da etkileyeceği için aynı miktarda krediyi iki farklı kişi farklı faiz oranları ile ödeyebilirler. Kullanılacak olan bu kredili mevduat hesabından herhangi bir harcama yapılmaması halinde faiz ile karşılaşmıyorsunuz. Zor zamanlar için hazırda bulunan Esnek Hesap için internet bankacılığı üzerinden başvuruyu yapabilirsiniz. Esnek Hesap açılması için başvuru sırasında aşağıdaki belgeleri hazır bulundurmanız gerekiyor;

  • Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Ücretli çalışanlar için son aya ait olan maaş bordrosunun fotokopisi, serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi, emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi ve son olarak kira geliri olan kişiler de tapu ve kira sözleşmesinin fotokopisini getirmeleri gerekiyor.
  • Son 3 ay içerisinde krediye başvuracak kişi adına düzenlenmiş olan telefon, doğalgaz, su ve elektrik gibi ev faturalarından 1 adetinin aslı,
  • Fatura yerine geçebilecek olan son 3 aya ait olan ikametgah fotokopisi ile bankaya başvurmanız yeterli oluyor.

İlginizi çekebilir: Yapı Kredi Mobilden ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi

Esnek Hesap kullanımlarınızı takip edebilmeniz için e-Hesap Özeti talimatı vermeniz dönem borcunun size düzenli olarak bildirilmesini sağlar. Hesap özetini bu şekilde mail adresinize ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz ancak istemeniz halinde basılı bir şekilde ev yada iş yeri adresinize gönderilebilir. Ancak basılı olacak hesap özetinde kağıt masrafı ve kargo süreci için müşteriden ücret talep edilir.

Esnek Hesap Avantajları

Esnek Hesap avantajlarından en önemlisi bu kredili mevduat hesabını kullanmadığınız durumda hiçbir şekilde taksit yada faiz ödemeyi yapmıyor olmanızdır. Bu şekilde acil nakit ihtiyacınız olduğu zaman her zaman hazırda bulunan bir krediniz bulunacaktır.

Yapı Kredi Bankası üzerinde hesabı olan kişiler internet bankacılığını kullanarak Esnek Hesap başvurusunda bulunabilirler.

Bir önceki yazımız olan Enpara Anında Hesapta Olan Kredi başlıklı makalemizde Anında Kredi, E-Kredi ve Enpara hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı