Genel

Yapı Kredi Bankası ve Ford Anlaştı

Yeni nesil bankacılık olarak adlandırılan teknoloji ile bankacılık hizmetlerinin birleşmesinde öncü rol oynayan Yapı Kredi Bankası yeniliklerine bir yenisini daha katarak ünlü otomobil firması olan Ford ile anlaşma sağladı. Yapılan anlaşma ile Ford SYNC 3 Applink ile entegre olan Yapı Kredi Mobil Uygulaması sürücülerin sadece sesli komutlarla bankacılık hizmetini sürüş esnasında halletmesini sağlıyor.

Ford ile Bankacılık Hizmetleri

Türkçe sesli komutları algılayabilen sistem Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’ne bağlanabiliyor. Üstelik yerleşik navigasyonu kullanarak en yakın Yapı Kredi Bankası şubesini yada ATM’sini size yol tarifi yaparak gösteriyor. Sistemin detayları ise şu şekilde;

  • Ford marka otomobillerden Yapı Kredi Bankası hizmetine bağlanmak için sadece IOS işletim sistemine sahip cihaza sahip olmanız gerekiyor. İleriki dönemlerde Android sistemi de entegre olacak.
  • Cep telefondaki mobil bankacılık uygulamasına bağlanarak sesli komutlarla canlı döviz kurlarını otomobilin ekranı üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz.
  • Araç içerisinde döviz hariç diğer piyasa bilgilerini öğrenmek için sesli komut vermeniz yeterli oluyor.

İlginizi çekebilir: Yapı Kredi’den Günde 10 TL’ye 10.000 TL İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı olan Yakup Doğan bankacılık hizmetlerinin teknoloji konusundaki hizmetleri sadece telefon bankacılığı ve ATM ile sınırlıyken kendilerinin bu algıyı kırdıklarını belirtti. Bunun yanı sıra müşterilerine göz tanıma sistemi ile mobil bankacılığa giriş sağlayan sistemi Türkiye’de ilk kullanan banka olduklarının belirtti. SYNC3 teknolojisi ile sesli komut teknolojisinin otomotiv sektöründe ilk defa kullanıldığı ve özellikle bu durumun önemini açıkladı. Özellikle büyük şehirlerde insanların günün önemli bir bölümünü trafikte geçirdikleri için hem risk almadan hem de bankacılık hizmetlerini kolayca yapabilecek bir sistemin gerekli olduğunu tespit ettiklerini belirttiler.

Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısından Açıklamalar

Özgür Yücetürk yaptığı açıklamada Ford SYNC Applink ile araç kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Bu bağlamda verilen kolaylıkların aynı zamanda gerçek dünyada kullanılan hizmetler ile de bağlantılı olması için Yapı Kredi Bankası ile iş birliği yaptığını müşterilerinin bu hizmetlerden dolayı oldukça olumlu dönüş yaptıklarını belirtti. Türkiye’nin dijital bankası olarak teknolojiyi en çok kullanan Yapı Kredi Bankası ile yaptıkları işbirliklerini artırarak ileriki dönemlerde araç içinde sesli komut ile para gönderme işlemlerini de gerçekleştireceklerini belirttiler.

İlginizi çekebilir: Yapı Kredi Esnek Hesap

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı