Genel

Yapı Kredi Bankası Cebe Havale (CepBank) Yapma

Para göndermek veya para çekmek için Yapı Kredi Bankası müşterisi olmaya gerek bırakmayan uygulama sayesinde telefon üzerinden istediğiniz Yapı Kredi ATM’sinden para çekebilirsiniz. Üstelik para çekmek için herhangi bir IBAN numarası girmeye ya da hesap numarası bilmenize gerek bulunmuyor.

Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale para transferi yapmak için yapmanız gereken tek şey internet şubesi yada mobil şube üzerinden uygulamaya girip para transferleri menüsüne gelerek cebe havale menüsü tercih edilmesi gerekiyor. Karşınıza çıkan ekran üzerinden para göndermek istediğiniz kişinin cep telefon numarasını ve göndermek istediğiniz para tutarını girmeniz yeterli olacaktır.

Göz atabilirsiniz: Yapı Kredi’den Günde 10 TL’ye 10.000 TL İhtiyaç Kredisi

Alıcının yapacağı tek şey en yakın Yapı Kredi ATM’sine giderek kartsız işlemler menüsünden TC kimlik numarasını ve cep telefonu numarasını girerek telefonuna gelen güvenlik kodunu da ekledikten sonra alacağı paranın miktarını tuşlaması yeterli olacaktır. Yapılacak olan işlemler için bilinmesi gerekenler şu şekildedir;

  • İnternet ve Mobil Şube üzerinden cebe havale yapılan işlemlerde bankanın keseceği komisyon tutarı 2 TL olarak ücretlendiriliyor.
  • Cebe havale yapılan alıcının gönderilen parayı 48 saat içerisinde çekmesi gerekiyor. Belirtilen bu saat içerisinde çekilmeyen miktar tekrar gönderen hesabına yatar.
  • Eğer alıcı bilgileri 3 kez yanlış  girerse de gönderilen para tekrar göndericinin hesabına aktarılır.
  • Cebe havale ile gönderilen para sadece Yapı Kredi ATM’leri üzerinden çekilebiliyor.
  • Cebe havale yapabilmek için sadece Türkiye’deki GSM operatörlerinin kullanabilirsiniz. Yabancı operatörlere ait numaraları para gönderilmesi gerçekleştirilemeyen için işlemler reddedilir.

İlginizi çekebilir: Yapı Kredi Esnek Hesap

Yapacağınız para göndereyim işlemlerinde attığınız SMS ücretsiz olarak belirlenir. Yapılacak olan havale 10 TL ve katları şeklinde olması gerekir ancak günlük 1000 TL üst limiti ile sınırlandırılır. Havale yapılması için herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmadığından 7 gün 24 saat boyunca Yapı Kredi CepBank özelliğini kullanabilirsiniz.

Yeni Şifre Alımı/Şifre Unutulması İşlemleri

Yapacağınız işlemleri bir internet şubesi ya da Mobil Şube üzerinden gerçekleştireceksiniz şifre almanız gerekecektir. Eğer şifreyi bilmiyorsanız uygulamayı yada internet üzerinden giriş yaparken şifre al yada şifreyi unuttum menüsüne tıklayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra uygulamaya giriş yapabilir herhangi bir izin gerektirmeden para gönderme işlemi yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı