Genel

Vestel Personel Alımı Başvurusu

Vestel eleman alım başvuruları her yıl, insan kaynakları birimleri tarafından, yılbaşında yapılan iş planlamalarını takiben yayınlanmaktadır. Vestel personel alımı kimi zaman düzenli bir şekilde yayınlansa da, genellikle ihtiyaç halinde adayların başvurularına açılmaktadır. Vestel firması, Türkiye’nin en büyük elektronik firması konumunda bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı, firma da çalışma meslek açısından büyük bir ayrıcalık olmaktadır. Özgeçmişlerine Vestel gibi bir firmayı ekleme düşüncesi, çok büyük sayıda başvurulara yol açmaktadır. Bu sebepten dolayı başvuru yapacak adayların, yayınlanan ilanları sık sık takip etmesi gerekmektedir.

Başvuru ilanları genellikle, Vestel resmi sitesinden yayınlanmakta olup aynı zamanda, popüler iş arama ağlarına da verilmektedir. Firmanın saygınlığı ve büyüklüğü çerçevesinde, nitelikli eleman alımlarında belirli başlı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar nitelikli iş gücünü, firmaya çekmek ve iş kalitesini arttırmak amacıyla koyulmaktadır. Başvuru sayısı çok yüksek olduğundan, müracaat edecek adayların hızlı bir şekilde davranması lehlerine olacaktır.

Toyota Otomotiv personel alımı bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Vestel Personel Alımı Başvuru Formu Nerede Bulunur?

Vestel eleman alımı başvuru formlarını bulmak günümüzde, tüm ilanların internetten verildiğini düşünürsek oldukça kolaydır. Firma insan kaynakları yönetimi, her yıl ihtiyaca ve iş planlamasına göre yayınladığı ilanların eklerine, başvuru formlarını yerleştirmektedirler. İlanlarla ilgilenen adayların, dikkatlice incelemesi ve başvuru formlarını indirmeleri gerekmektedir.

Başvuru formları, pozisyonlara başvuracak adayların özlük bilgileri, meslekler, yetenekleri vb. gibi bilgiler içermektedir. Bu bilgiler değerlendirme aşamasında, firma yetkililerine kolaylık sağlamaktadır. Değerlendirme aşamasında, yetkililerin formda doldurulan bilgilerin gerçekliği hakkında sorular sormasından dolayı, adayların formlara doğru bilgiler yazması lehlerine olacak bir durumdur. İnternetten formlara erişemeyen adayların, doğrudan firma insan

Kaynakları ile temasa geçmesi veya en yakın Vestel şubesinden temin etmesi gerekmektedir. Başvuru formunu dolduramayan adayların, başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Vestel Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Vestel eleman alımı başvuru koşulları firmanın nitelikli insan gücünü bünyesine katmak için, belirlediği bir dizi koşuldur. Başvuru yapan adayların, belirlenen şartları dikkatlice inceleyip, kendisine en uygun olan pozisyonlara başvuru yapması gerekmektedir. Vestel Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olduğundan, başvuru şartları çok fazla değişkenlik göstermektedir. Belirtilen şartları sağlayamayan adaylar, firma tarafından personel bünyesine katılmamaktadır.

Firma tarafından belirlenen koşullar değişkenlik gösterse de, genel olarak başvuru şartları şu şekildedir;

 • En az ön lisans derecesinde mezuniyete sahip olmak
 • Alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak
 • Takım çalışmasına uyum sağlayabilmek
 • Güler yüzlü olmak
 • MS Office programlarına iyi derecede hâkim olmak
 • Tercihen yabancı dil bilmek

Vestel Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Vestel eleman alımı başvuru dokumaları insan kaynakları birimleri tarafından, adayların temin etmesini istediği belgelerdir. Bu bölgeler, adayların firmaya kabulü sırasında bir dizi işlemi başlatmak için, firma kayıtlarını gerçekleştirmek, sistem kayıtlarını açmak ve sigorta girişlerini yapmak için istenmektedir.

Başvuru yapacak adayların, özellikle değerlendirme sürecinden sonra mutlaka belgeleri tamamlaması istenmektedir. Belgelerini eksisiz tamamlayamayan adaylar, firma bünyesinde sigorta ve iş başlangıçları yapılmamaktadır. Kısaca istenilen belgeler aşağıda ki gibidir;

 • 6 adet biyometrik fotoğraf
 • İkametgâh adresi
 • Tam teşekkürlü hastaneden alınacak sağlık raporu
 • Sicil kâğıdı
 • Temiz belgesi
 • Başvuru Formu
 • Verem savaş dispanseri onaylı, akciğer raporu

Vestel Personel Alımı Yapılan Kadrolar Nelerdir?

Vestel eleman alımı yapılan meslekler firmanın çalışma alanına paralel bir şekilde yapılmaktadır. Vestel teknoloji üreten bir firma olduğu için özellikle, üniversitelerin makine mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, servis teknisyeni vb. kadrolara alım yapmaktadır. Belirtilen mesleklere sahip adayların, başvurularda öncelikli tercih sebebi olacağı bilinmektedir.

Mühendislik mezunu adayların başvurularında, ilanlarda yayınlanacak şartların hepsinin sağlanması çok önemli bir faktör olmaktadır. Şartları sağlayamayan adaylar, firma tarafından işe başlatılamazlar. Vestel firması, nitelikli insan gücünün firmaya çekilmesi konusunda oldukça titiz bir tutum sergilemektedir. Bu sebeple, belirtilen mesleklere sahip adaylar, ilan bilgilerini detaylıca okumalıdır. Vestel personel alımı adlı tün ilanlarda, belirtilen bilgiler bulunmaktadır.

Vestel Staj Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Vestel staj müracaatında bulunmak firma alanı ile alakalı bölümlerde okuyan öğrenciler tarafından, çok sık tercih edilmektedir. Özellikle mühendislik fakültelerinde okuyan öğrenciler, firmaya yoğun ilgi göstermektedir. Her yıl insan kaynakları ve eğitim birimleri tarafından, belirlenen kontenjanlar çerçevesinde alımlar yapılmaktadır.

Staj programına alınacak öğrenciler için en büyük şart, not ortalamasıdır. Vestel firmasına başvuracak öğrencilerin, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 3.00 olmalıdır. Başvuru sırasında, not döküm belgesi istenileceğinden şartları sağlayamayan adayların, başvurmaması firma tarafından önerilmektedir. İlanları, Vestel resmi sitesinden bulabilirsiniz.

THY personel alımı ayrıntılarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Vestel Çalışma Koşulları Nasıldır?

Vestel çalışma olanakları bünyesinde barındırdığı personeller tarafından, oldukça beğenilmektedir. Firma faaliyet alanı gereği, personellerin çoğu fabrika ortamlarında çalışmaktadır. Fakat bunun yanı sıra firma, personel memnuniyeti için elinden geleni yapmaktadır.

Fabrikaların içerisinde bulunan, sosyal ortamlarda boş vakitlerini değerlendiren personeller, streslerini atabilmektedir. Vestel personel alımı konusunda, adayları bu konuda özellikle bilgilendirmektedir. Adayların firma tercihi yaparken, sosyal imkânların önemini bilen firma bu konu da çok titiz davranmaktadır. Firma tarafından sağlanan tüm sosyal imkânlardan, her pozisyonda çalışan personeller ve birinci derecen eşleri faydalanabilmektedir. Birinci dereceden yakınların, belirtilen imkânlardan faydalanabilmesi için firma tarafından çeşitli belgeler zaman zaman istenilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ülker Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı