İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Vakko Personel Alımı Başvurusu

Vakko’nun çalışma olanakları ve prensipleri vardır. Adaylarda aranan özellikler internet sitelerinde Vakko’nun başvurulan pozisyon bilgilerinin altında detaylı bir şekilde yer alır.

Vakko Çalışma Prensipleri

Vakko’da çalışma kuralları vardır. Mevcut olan bu kurallardan bir tanesi işe giriş vakitleridir. Çalışılan pozisyona uygun olarak belirli bir mesai saatleri bulunur. Bu mesai saatlerinden daha geç gelinmemesi şirketin önem verdiği bir unsurdur.

Bunun yanı sıra verilen sorumluluklarının yerine getirilmesi ve işlerin zamanında yerine getirilmesi de istenilen özelliklerdir. Vakko insan ilişkilerinde başarılı, ekip çalışmalarına önem veren ve toplum içerisinde birlikte çalışabilme sorumluluğunu yerine getirme özelliğinde olan adayların şirketlerinde çalışmalarını istiyor. Ayrıca adayların mülakat zamanlarına da belirtilen gün ve saatte gelmesi Vakko tarafından işe alım sürecinde etkili bir olaydır.

Vakko İşe Alım Süreci

Vakko işe giriş aşaması ilk olarak adayların internet ortamından iş başvurusunda bulunması ile başlar. Burada ilanda yer alan pozisyonlardan uygun olanına başvurulmalıdır. Bununla birlikte aday başvuru formu da doldurulmalıdır. Daha sonra başvuru inceleme süreci başlar. Bu süreçte insan kaynakları departmanı, başvuran adayların CV’lerini inceleme sürecine alır.

İş görevine ve pozisyonuna uygun olan adayların CV’leri tekrar incelendikten sonra mülakat için gün ve saat verilir. Daha sonra bu belirtilen zamanda yüz yüze görüşmeye çağrılır.  Bu süreçte yetkili kişiler adayların işe uygunluklarını tekrardan kontrol eder. Mülakat süreci başarılı geçenlerin işe başlama işlemleri başlatılır.

Vakko Açık Pozisyonlar

Vakko’da yer alan ilanlar her yıl dönemsel olarak çeşitli departmanlarda olur. Bunlar kasa sorumlusu, satış danışmanı, terzi, baskı personeli, vb. gibi alanlardır. Bu alanlarda kaç tane kişi alacağı ile ilgili bilgiler iş ilanının yayınlandığı sitelerde kimi zaman yer alır. İlanda açık olan pozisyonların görevlerinin ve beklentilerinin neler oldukları da başvuruda bulunacak adaylar tarafından incelenmelidir.

Açılan pozisyonlar şirketin o dönemki ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Diğer bir ifade ile belirtilmek gerekirse, şirkette hangi alanda eksiklik varsa o alanda iş alımı ilanları açılır. Bununla birlikte açık pozisyonların hangi illerde oldukları da verilen ilanın il kısmında yer alır. Bu şekilde de o ilde oturanlar ya da o ilde ikametgâh edecek kişiler ilanlara kolay bir şekilde müracaat edebilir.

Ayrıca Tekzen personel alımı bilgilerine de bakabilirsiniz.

Vakko İş Müracaatı İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

Vakko’da çalışma koşulları şirket tarafından açılan ilanların altında yer alır. Genel olarak şirketin çalışanlarından istediği özellikler şu şekilde aşağıda yer alır.

  • Vakko’da çalışacak birinin moda ile ilgilenmesi istenir. Son trendleri ve gelişen kıyafet modasının takibinin yapılması çalışan profilinden beklentilerin arasında yer alır.
  • İleride mesleğine mağazacılık alanında devam etmek isteyenler ve kendine bu mesleği benimsemiş olan adayların iş ilanlarına başvurmaları önerilir. Kısa dönemli bu meslek ile ilgilenmek isteyenler işe alım kısmında başarısız olur. Bu sebepten dolayı hedefinde mağaza işi olanlar tercih sebebi olur.
  • Müşterilerle iyi iletişim kurmak ve iyi bir frekans yakalamak Vakko’nun oldukça önemsediği ve beklediği özelliktir.
  • Bununla birlikte müşterilerin istekleri doğrultusunda satış hedefleyen ve yapılacakların temelinde müşteri memnuniyetinin düşünülmesi bilinci yatan kişiler tercih edilir.
  • Vakko işe başvuracak adayların eğitim seviyelerine de önem verir. İş müracaatında bulunacakların en az lise mezunu olması gerekir. Aksi takdirde iş başvuruları geçersiz sayılarak değerlendirme sürecine dahil edilmez.
  • Vakko deneyimsiz eleman alımı yapmaz. Daha önce mağazacılık sektöründe çalışmış ve kendini geliştirmiş kişiler iş başvurusunda bulunmalıdır. Diğer bir ifade ile belirtilmek gerekirse, yeni mezun ya da deneyimsiz insanların başvuruları geçerli değildir.

Yukarıda yer alan şartları yerine getiren adayların başvuruları değerlendirme sürecine alınır. Daha sonra başvuru inceleme sürecinin ardından adaylara süreç ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir şekilde dönüş sağlanır.

Vakko Mülakat Süreci

Vakko’da yüz yüze görüşme için saat ve günün belirlenmesinin ardında o tarihlerde yetkili ile görüşmeye gelinmelidir. Görüşme sırasında mülakat öncelikli olarak adaylara kendilerini tanıtmaları istenerek başlanmalıdır. Kendini tanıtma kısmı bittikten sonra adaylara Vakko’yu neden seçtikleri ve neden bu şirkette çalışmak istedikleri sorulur. Burada adaylar kendilerinin isteklerinin neden bu doğrultuda olduğunu açıklayan nitelikte olmalıdır. Ayrıca mülakata gelinmeden önce şirket hakkında yapılan birtakım araştırmalar da mülakat sırasında daha hazırlıklı olmayı ve sorulara kolay bir şekilde cevap vermeyi sağlar.

Bu kısmın da bitmesinin ardından mülakat gelecekteki planların konuşulması ile devam edilir. İleride belirlenen hedeflerin neler olduğu ve Vakko ile ilgili kendini geliştirmek adına neler yapılabileceği ile ilgili planlar konuşulur. Bu kısım daha çok kariyer hedefleri ile ilgili soruların yer aldığı kısımdır. Bunların yanı sıra adayların en sevilen ve en sevilmeyen özelliklerinin de sorulması mülakata dahil olan kısımdır. Burada özeleştiri yapma yeteneği de ölçülmüş olur.  Bu şekilde mülakat soruları biter ve adayların verdikleri cevaplar not alınarak değerlendirme süreci başlatılır.

Vakko Mesai Saatleri

Vakko giriş çıkış saatleri sabah 10.00 ile akşam 22.00 arasındadır. Vakko’da bu saat AVM’lerin açılış ve kapanış saati ile aynıdır. Resmi tatillerde ve hafta sonları da çalışanlar mesailerine devam eder. Haftanın belli bir günü çalışanlar için izin günüdür. Bununla birlikte dini bayramlarda da yoğunluk sebebi ile daha yoğun mesailer yapılır.

Bir önceki yazımız olan TGS Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı