Krediler

Vakıfbank Anında Kredi – Hızlı Onay

Vakıfbank, avantajları ve güvenirliği sayesinde en çok tercih edilen bankalar arasında bulunmaktadır. Bankanın kısa ismi Vakıfbank olmasına karşın “Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı” şeklinde anıldığı da bilinmektedir. İlk hizmetlerini 1954 yılında vermeye başlayan bankada kredi olanakları ve farklı yatırım fırsatları bir hayli beğenilmektedir. Bankanın genel merkezi İstanbul – Ümraniye’de yer almaktadır. Buna karşın kurulumundan sonra hızlı şekilde şubeleşme gerçekleştiren bankanın öncelikle büyükşehirlerde şubeleri tamamlanmıştır. Günümüzde ise Vakıfbank Kütahya şubesinden farklı il ve ilçelere kadar her yerde bankaya rastlamak mümkündür. Vakıfbank sadece bireysel müşterilere de hizmet sunumları yapmamaktadır. Kurum ve kuruluşlardan büyük şirketlere adar her türde değişik kampanyaları bulunan banka sayesinde yatırımlar güvenle yapılabilmektedir. Aynı şekilde Vakıfbank sağladığı krediler üzerinden katılımcılarının nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük yardımcıdır.

Vakıfbank Hizmetleri

Vakıfbank, gelişimini pek çok alanda tamamlamış bir bankadır. Katılımcılar bankayı sadece yatırım ya da kredi odaklı olarak kullanmamaktadır. Örneğin bilindiği üzere ülkemizde emeklilik büyük bir sorun olarak görülmektedir. Bireysel emeklilik sistemi olarak bilinen Vakıfbank BES hizmeti sayesinde bu durum bir sorun olmaktan çıkmaktadır. Çünkü banka, sağlamış olduğu fırsat sayesinde müşterilerinin yaşam standartlarını yükseltmeyi hedeflemektedir. Bu bağlamda Vakıfbank BES katılımı yapan bireyler yaşam kulüplerine katılım hakkı da elde etmektedir. Ücretsiz hizmet alımlarının yanı sıra birikim için yüklü paraların olmasına da gerek kalmamaktadır. Çünkü banka, gelecek birikimleri için bugün sıkıntı çekilmemesini hedeflemektedir. Böylelikle katılımcılar birikimlerini günlük yaşantılarını zora sokmayan küçük taksitler eşliğinde gerçekleştirebilmektedir. Vakıfbank BES ‘in en önemli özelliklerinden biri de devlet destekli olarak sunulabilmesinden kaynaklanmaktadır. %25 oranında sağlanan devlet katkısı ile ele edilen kar oranı artırılabilmektedir. Vakıfbank Kütahya şubesinden de diğer şubelerden de yetkililerle görüşme sağlanarak bu hizmete geçiş yapılabilmektedir. Aynı şekilde pek çok farklı hizmet hakkında bilgi edinimi açısından da Vakıfbank şubelerinin ziyaret edilmesi mümkündür. Banka yetkilileri, müşterileri için en avantajlı çözüm önerilerini sunabilmektedir.

Vakıfbank Kredi

Vakıfbank, kredi konusunda en ileride bulunan bankalardan biri olarak bilinmektedir. Banka içerisinde hem kurumsal hem de bireysel şekilde temin edilebilen farklı krediler yer almaktadır. Üstelik teknik açıdan sorunsuz olarak temin edilebilen krediler Vakıfbank şikâyetlerinin edilmemesinde de etkin rol oynamaktadır. Vakıfbank kredisi çekmek isteyen bireyler; taksitli ihtiyaç kredisi, taşıt kredileri, konut kredileri gibi alanlarda taleplerini iletebilmektedir. Ayrıca Vakıfbank kredi faizleri de pek çok bankaya göre uygun rakamlardan oluşmaktadır. Katılımcıların Vakıfbank şikâyetinde bulunmamasının bir diğer nedeni olan faiz oranlarının az olması, geri ödemelerin rahat bir şekilde yapılmasına da yardımcı olmaktadır. Katılımcılar Vakıfbank kredilerinden hangisini çekeceklerinin kararını vermelerinden hemen sonra ödeme planları çıkarılmaktadır. Ödeme planlarında Vakıfbank kredi faizlerine ve müşterilerin maddi durumlarına göre taksit ayarlamaları yapılabilmektedir. Bu sayede yine Vakıfbank şikâyeti yapılmasına gerek kalmadan işlemlerin tamamlanması mümkündür. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde konut kredileri için alınan Vakıfbank kredi faizlerinde de bir indirime gidilmiştir. Gerçekleştirilen bu ekstra indirim çerçevesinde konu almak isteyenlerin zaman kaybetmeden şubelerle görüşmeye gitmeleri tavsiye edilmektedir.

Vakıfbank internet hızında kredi başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

Vakıfbank ATM İşlemleri

Vakıfbank ATM işlemleri sayesinde katılımcılar uzun zamandan beridir pek çok işlemini kolay bir şekilde yapabilmektedir. Üstelik hemen her şehirde olduğu gibi Vakıfbank Kütahya gibi şehirlerde de ATM sayılarında ciddi bir artış görülmektedir. Bu da Vakıfbank ATM bulma konusunu bir sorun haline gelmekten çıkarmaktadır. Peki, Vakıfbank ATM’leri üzerinden ne gibi işlemler yapılabilmektedir? Katılımcılar elde etmiş oldukları avantajlar kapsamında fatura yatırma işlemlerini şubelere gitmek zorunda kalmadan gerçekleştirebilmektedir. Aynı şekilde farklı hesaplara para transferi yapılırken, para çekilirken ya da hesaba para yatırılırken de artık şubelere gereksinim duyulmamaktadır. ATM’ler üzerinden ek ücret kesimleri olmadan sayılan alanlarda aktif olunabilmektedir. Müşteriler Vakıfbank kredi kartı ödemelerini de şubelere gitmeden gerçekleştirebilmektedir. Bu alanda elde edilen bir diğer fırsat ise kartların hesap özetlerinin ve taksit tutarlarının önceden öğrenilebilmesidir. Ekranlardaki Vakıfbank kredi bölümünden sağlanan dökümler çerçevesinde banka müşterilerinin bütçelerini ayarlayabilmelerine de yardımcı olunmaktadır.

Vakıfbank Döviz

Vakıfbank sadece TL üzerinden işlem gören bankalardan biri değildir. Katılımcılar farklı dövizlerle işletilen hesaplar da açabilmektedir. Üstelik Vakıfbank döviz kurlarının takibi açısından da bir hayli avantajlıdır. Bankanın resmi internet sitesinde giriş yapılan günde bankaların kabul ettiği döviz rakamları resmi olarak yayımlanmaktadır. Hem alım hem de satım olarak ayrılan kurlar, müşterilerin finansal yönetimlerini gerçekleştirmelerinde büyük yardımcılardır. Vakıfbank döviz hesabı da bir yatırım aracı olarak görülebilmektedir. Bireyler kendi para cinsimizden yaptıkları yatırımları istedikleri döviz kuruna dönüştürebilmektedir. Bu işlemler için de şubelere gidilmesine gerek yoktur. ATM’ler hemen her alanda olduğu gibi döviz kurlarının çevrilmesinde ya da var olan dövizlerin bozdurulmasında da banka müşterilerine yardımcı olmaktadır. Vakıfbank döviz hesaplarının yönetimleri kişisel olarak yapılabildiği gibi bir profesyonelden destek alınması da mümkündür. Katılımcıların hangi döviz kuru üzerinden işlem gördüğü kendi tercihlerine bağlıdır. Fakat hesap açımları sırasında istendiği takdirde Vakıfbank yetkilileri bu alanda da genel bilgilendirme yaparak müşterilerin en doğru kararları vermelerini sağlamaktadır.

Vakıfbank Altın Hesabı

Vakıfbank altın hesabı son yıllarda en çok açtırılan hesap türlerinden biridir. Sağladığı avantajlar sayesinde katılımcılar ileriye dönük birikimlerini altın üzerinden yapabilmektedir. Vadesiz depo hesabı olarak tanımlanan bu hesapta birilimler 0.01 gram altın ve bu rakamın katları şeklinde gerçekleştirilmektedir. Vakıfbank altın hesabından herhangi bir işlem ücreti talebinde bulunmamaktadır. Bu hesapta katılımcılar altın alarak bankaya yatırım yapmamaktadır. Vakıfbank, talepler çerçevesinde müşterilerinin paralarını altın üzerinden değerlendirmeye başlamaktadır. Yani hesaplarda bulunan paralar altın değer kazandıkça artış göstermektedir. Üstelik Vakıfbank altın hesabında alım ve satım gibi işlemler de kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Hesaba geçiş talimatlarının verilmesinden sonra müşterilerin devamlı olarak şubelere gelmelerine gerek yoktur. Vakıfbank kredi alım ve ödemelerinde olduğu gibi gerekli olan işlemlerin tamamı 7/24 aktif olarak çalışan ATM’ler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi

Vakıfbank konut kredisi “SarıPanjur” ismi altından temin edilmektedir. Kredi başlığının genel tutulmasına karşın içeriğinde farklı sistemlerin bulunduğu bilinmektedir. Bu sayede kredi başvurusunda bulunan katılımcılar içinde bulundukları duruma göre en uygun olanından istifade edebilmektedir. Örneğin Vakıfbank konut kredisinde en çok talep görenlerden biri arsa ipoteği karşılığında alınanlardır. Katılımcılar kendilerine ait olan arsalarını ipotek ettirerek konutları için gerekli olan nakit ihtiyaçlarını görebilmektedir. Kredinin geri ödemelerinde vadelerin büyük oranda uzatılabilmesi ise banka müşterilerinin yakalamış olduğu genel fırsatlardan biridir. Vakıfbank kredi konusunda faiz oranlarında da büyük bir iyileşme gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirilen iyileştirme özellikle konut kredilerinde kendini göstermiştir. Son zamanlarda Vakıfbank konut kredisi taleplerinde büyük bir artış olduğu gözlemlenmektedir. Faiz oranlarının düşmesinin yanı sıra banka geri ödemelerde erteleme başta olmak üzere farklı avantaj sunumları da gerçekleştirmektedir. Vakıfbank kredi geri ödemelerinin taksitlerinde artan ya da azalan vadelerin ayarlanması da mümkündür. Bu sayede müşteriler kendi gelirlerine göre taksit ödemelerini gerçekleştirmektedir. Kredi ödemelerin gelire göre yapılması ise bankanın müşterilerinin ödemelerini yaparken maddi zorluk yaşamamalarını garantilemektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Katılım Bankası Kredi Başvurusu - Anında Onay başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı