Genel

Uruguay İş İmkanları ve Uruguay’da İş Bulmak Kolay mı?

Uruguay iş seçeneklerine özellikle son yıllarda ülkemizde sıklıkla başvuruluyor. Uruguay’ın devlet yapısı ve insanlarının yaşantısının Türkiye’de bilinmeye başlanmasıyla pek çok kişi oraya giderek bir hayat kurma isteği duymaya başladı. Ekonomisinin çok iyi olması, insanların özgürce yaşayabilmeleri ve doğal güzellikler ile Uruguay birçok Türkiye vatandaşının aklını çeldi. Bu kişiler de Uruguay iş imkanlarının neler olduğu konusunda araştırmalara başladı. İş fırsatlarında diğer ülkeler:

Uruguay’da İş Bulmak Kolay Mı?

Uruguay’da kolay bir şekilde iş bulmak yabancı kişiler için mümkün olmayabiliyor. Uruguay ekonomisi iyi olan bir ülke. Bundan dolayı da Uruguay vatandaşlarının refah seviyesi de yüksek. Ancak Türkiye’de giden bir kişinin hemen iş bulması kolay değildir. Uruguay’da hem çalışabilmek hem de yaşayabilmek için bazı kriterlerin sağlanması gerekiyor. Bu kriterlerden birisi de İspanyolca bilinmesidir. Fakat Uruguay’da Türk firmaları da mevcuttur. Bu firmalarda çalışmak için de yalnızca Türkçe bilmek yeterli olabilmektedir.

Zanaatkarlar Uruguay’da Hangi Meslekleri Yapabilir?

Uruguay’da zanaatkarlık işi Türkiye’den giden bir kişinin başvurabileceği bir sektördür. Marangozluk bilen, elektrik işlerinden anlayan ya da kuaförlük yapabilen bir kişi Uruguay’da hem iş bulabilir hem de kendi işini kurabilir. Herhangi bir zanaat ile uğraşan kişiler Uruguay’da para kazanmak için kendilerine bir fırsat bulabilir. El yeteneği olan kişiler özellikle Türkiye’ye özgü ürünler üretirse Uruguaylıların ilgisini çekebilir ve bu ürettiklerini rahat bir şekilde satarak çok ciddi ücretler kazabilir.

Mühendisler İçin Uruguay’da İş İmkanları

Uruguay’da mühendislere iş olanağı oldukça fazladır. Mimar ya da mühendislik bölümlerinden mezun olan kişiler diğer pek çok ülkede olduğu gibi Uruguay’da da kendilerine kolay bir şekilde iş bulabilirler. Birçok farklı ülkedeki gibi Uruguay iş imkanları da genellikle sayısal bölümlerden mezun olan kişilere uygundur. Bundan dolayı da herhangi bir mühendislik bölümünden mezun kişiler diğer meslek sahiplerine göre çok daha hızlı iş bulabilir. Ayrıca yine tıp ve yazılım mezunları da Uruguay’da iş bulabilirler. Uruguay’da iş bulmak isteyen kişiler de uluslararası firmaların iş ilanlarını takip etmelidir. Uruguay’da uluslararası ölçekte iş yapan şirketler farklı ülkelerden de çalışan alabiliyor.

Sözel Bilimlerden Mezun Bir Kişi Uruguay’da İş Bulabilir Mi?

Sözel bilimlerinden mezunların Uruguay’da iş bulma şansı sayısal bölümlere göre azdır. Bu durum yalnızca Uruguay değil diğer pek çok ülkede de geçerlidir. Sayısal bölümlerde okuyan kişiler sözel bölümleri bitiren kişilerden çok daha rahat iş bulabiliyor. Ancak özellikle sosyal bilimlerden mezun olan kişilerin de Uruguay’da iş bulabilme şansları mevcuttur. Uruguay’da göçmenler ve mülteciler için kurulmuş pek çok sivil toplum kuruluşu bulunuyor. Bu kuruluşlarda çalışabilmek de mümkün oluyor. Sivil toplum kuruluşlarındaki iş ilanlarını nasıl bulacağım diye düşünen kişiler ilk olarak Uruguay’daki STK’ların hangileri olduğunu öğrenmeli. Daha sonrasında bu kuruluşların sitelerinden ilanlar takip edilmelidir.

Uruguay’da Çalışmak İçin İspanyolca Şart Mı?

Uruguay’da çalışmak için İspanyolca şartı pek çok firma tarafından aranıyor. Uruguay’da iş bulan kişiler genellikle İspanyolca bilen kişiler oluyor. Bunun da en önemli nedeni pek çok Uruguaylının İngilizce bilmemesidir. Bu yüzden Uruguay iş imkanlarında da genellikle İspanyolca bilme şartı aranıyor. Ancak Uruguay’da iş yapan çok fazla uluslararası firma da mevcuttur. Bu firmalarda çalışabilmek için de İspanyolca bilmek şart değildir. Hatta yalnızca Türkçe bilerek de iş bulma şansı vardır. Fakat Uruguay’da iş bulma şansını arttırmak isteyen kişilere kesinlikle İspanyolca öğrenmeleri tavsiye edilir. İspanyolca bilmeden iş bulma ihtimali olsa da yalnızca İngilizce bilerek Uruguay’da yaşamak oldukça zordur.

Ürdün İş İmkanları ve Yemen İş İmkanları yazılarımızı da okumalısınız

Bir önceki yazımız olan Umman İş İmkanları Neler? Umman Otellerinde Çalışmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı