Genel

Ülker Personel Alımı Başvurusu

Ülker eleman alımı başvuruları her yılbaşında, firma yetkilileri ve şubeler tarafından ortak raporlama doğrultusunda, ihtiyaç olan pozisyonlara göre alınmaktadır. Ülker personel alımı bazı durumlarda, ihtiyaç olsa bile bütçe yetersizliği sebebi ile açılmayabilmektedir. Firma Türkiye’de bulunan en büyük, gıda markalarından bir tanesi konumundadır. Bu sebeple açılan ilanlara ilgi, oldukça büyük olmaktadır. Firma yapılanması gereği, nitelikli personeli şirket bünyesine kazandırmak en büyük amaçlardan biridir.

Firma her yıl, fabrika ve şubelerine yüzlerce insan istihdam etmektedir. Yapılan bu personel alımları, oldukça titiz bir değerlendirme süreci sonunda sonuçlanmaktadır. Firma insan kaynakları, işe alım ilanlarını genellikle resmi sitelerden yayınlamakla birlikte, bazı iş arama sitelerine de ilanlar verebilmektedir. Bu sebeple firmaya müracaat edecek adayların, hem resmi hem de popüler iş arama sitelerini sık sık takip etmeleri gerekmektedir.

Turkcell personel alımı ayrıntılarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Ülker Personel Alımı Başvuru Formları Nasıl Elde Edilir?

Ülker eleman alımı müracaat formları insan kaynakları birimi tarafından, internet üzerinden yayınlanmaktadır. Firmaya başvuru yapacak adayların, Ülker resmi sitesinden veya ilanların eklerinden belirtilen formu indirmeleri gerekmektedir. Ülker firması geleneklerine oldukça bağlı bir firmadır. Bu sebeple başvuru aşamasında, müracaat formlarını oldukça titizlikle değerlendirmektedir. Başvuru yapacak her adayın, istisnasız bir şekilde formları doldurup zamanında teslim etmesi gerekmektedir. Formları temin edemeyen adayların, başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

Başvuru formları firma tarafından, yetkililerin belirlediği soruları ve özlük bilgilerini barındırmaktadır. Adayların formları doldururken, oldukça titiz davranması ve doğru bilgiler vermesi önemli bir husustur. Başvuru aşamasından sonra, değerlendirme sürecine çağırılan adayların karşına, yetkililer tarafından doldurdukları başvuru formları çıkarıldığından, bilgilerini teyit edemeyen adayların başvuruları değerlendirilmeye alınmamaktadır.

Başvuru formlarını internetten elde edemeyen adayların, firma insan kaynakları birimi ile doğrudan temasa geçmesi ve bilgi alması gerekmektedir. Firma başvuru formları olmadan, personel alımı kesinlikle yapmamaktadır.

Ülker Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Eleman alımı başvuru şartları firmanın bilinirliği ve saygınlığı ile paralel doğrultudadır. Ülker gıda firması, sadece Türkiye’de değil birçok farklı ülkede faaliyet gösteren bir firmadır. Bu sebeple personel alımlarında, oldukça titiz davranmaktadırlar. Firma gelenekleri gereği, şirket bünyesinde çalışan her elemanın, kariyer yapma fırsatı ve yöneticilik imkânı bulunmaktadır. Bu sebeple başvurularda, insan kaynakları yetkilileri oldukça sıkı çalışmaktadırlar.

Başvuru sayılarının oldukça fazla olması, firma yetkililerini her sene aranan şartlarda güncelleme yapmaya itmektedir. Fakat genel olarak aranan şartlar, aşağıda ki gibidir;

 • 4 yıllık fakülte bölümü mezunu olmak
 • Tercihen gıda veya kimya mühendisi olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Seyahat engeli bulunmamak
 • İngilizce bilmek
 • MS Office programlarını iyi derece kullanıyor olabilmek

Ülker Personel Alımı Başvuru Evrakları Nelerdir?

Eleman alımı müracaat evrakları firma insan kaynakları birimi tarafından, her kişiden istenilen belgelerin tümüdür. Başvuru evraklarında eksik bulunan adaylar, işe başlatılamamaktadır. Bu gecikmeden dolayı firma yetkilileri, genellikle belgeleri hazır diğer elemanları işe alabilmektedir. Başvuru evrakları her sene değişkenlik gösterse de, genellikle adayların kolayca ulaşabileceği evraklardır. Bununla birlikte başvuru evrakları, bazen işe alımların son aşamasında da istenilebilmektedir. İşe kabul edilmiş ve değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlamış kişi, evrakları eksikse yine işe kabul edilmemektedir.

Her sene değişkenlik gösterse de, kabaca evraklar aşağıda ki gibidir;

 • Vesikalık fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Sicil kaydı
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Diploma aslı
 • Islak imzalı sağlık raporu

Ülker Firması Çalışma Koşulları Nasıldır?

Ülker şirketi çalışma şartları açısından, personelin takdirini kazanmış ender firmalardan bir tanesidir. İş yapısı ve alanı gereği, iş başı yapmış tüm personel fabrika şartları altında çalışmaktadır. Fakat firma, iş gücünü ve verimliliği arttırmak adına, personellerinin morallerine oldukça önem vermektedir. Bu sebeple fabrikalarında, personellerin boş vakitlerinde streslerini atabileceği sosyal alanlar inşa etmektedir. Bu alanlarda personeller, çeşitli oyunlar oynayabilmekte veya dinlenebilmektedir.

Bununla birlikte Ülker firmasında çalışan bir personel, oldukça yoğun otomasyon makineler ile çalıştıkları için, günün çoğu zamanını gürültülü bir ortamda geçirmektedirler. Bunun yanı sıra, personeller iş gereği, çoğu zaman ayakta durmaktadırlar. Firmaya başvuru yapacak adayların, bu şartları gözden geçirmesi oldukça önemlidir. Personel alımı sırasında, insan kaynakları birimi bu koşullar hakkında detaylı bilgiler vermektedir.

Ülker Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Ülker şirketi staj başvuruları yapmak firma yetkilileri tarafından, yıl içerisinde ki duruma ve planlamalara göre gerçekleştirilmektedir. Alanında Türkiye’de önde gelen bir firma olması, staj programlarında oldukça tercih edilmesini sağlamıştır. Ülker firması bu yoğun talebe kayıtsız kalmamış, staj programlarını sadece tecrübe üzerine değil birçok farklı faaliyet üzerine tasarlamıştır.

Firma staj programlarına gösterdiği özveri sayesinde, bugüne kadar bu alanda birçok ödül almış ve kendi bünyesine birçok nitelikli personel yetiştirmiştir. Ülker gıda firmasına başvuru yapacak öğrencilerin, belirli başlı şartları sağlaması gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi, üniversitelerin gıda veya kimya mühendisliği bölümlerinde okumaktadır. Bu şartı sağlayan adaylardan, not ortalaması 3,00 ve üzeri öğrenciler staj programlarına başvurabilmektedir.

Programa başvuru yapmak isteyen öğrenciler, resmi internet sitesinde ki ilanları takip etmeleri gerekmektedir.

Tusaş personel alımı bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Ülker Personel Sosyal Hakları Nelerdir?

Ülker eleman sosyal hakları açısından, oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle personelin, moral ve motivasyonu açısından birçok projeye imza atan firma, sosyal haklar konusunda da ön plana çıkmaktadır. Firma personelleri barınma, yiyecek, giyim, yemek kartları vb. alanlarda firma tarafından destek almaktadır. Personel alımı aşamasında, sosyal haklar konusunda detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Türkcell Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı