Genel

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yolları

Son yıllarda oldukça sık duyulmaya başlanan kredi notu tüm finansal işlemleri ve özellikle bankacılık işlemlerini büyük oranda etkiliyor. Kredi notu düşük olanlar kredi çekerken bazı zorluklar ile karşılanabiliyorlar. Ancak kredi notunu önceden öğrenen kişiler bankada red alıp kredi notunu olumsuz etkilemekten kaçınabilirler. Ücretli bir şekilde Findeks aracılığı ile kredi notu ücretli bir şekilde öğrenilebildiği gibi bazı ücretsiz kredi notu öğrenme yolları da bulunuyor.

Ücretsiz Öğrenme Yolları

Findeks üzerinden 5 yada 7 TL +KDV ödenerek Gold paket sayesinde kolaylıkla öğrenilebilen kredi notu bankacılık işlemi yapan yada alışveriş yapan herkes tarafından kolaylıkla öğrenilebilir. Bankaya giderek kredi çekmek istediğinizi söyleyip işlemler esnasında kredi notunuzu öğrenmek istediğinizi belirtirseniz banka çalışanı size kolaylıkla notunuzu söyleyecektir. Diğer yandan ise Akbank mobil uygulaması üzerinden ve bazı bankaların mobil uygulamaları üzerinden ücretsiz bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Akbank mobil üzerinden öğrenebilmek için şu işlemleri yapmanız yeterli olacaktır;

  • Akıllı telefonun market uygulaması üzerinden Akbank mobil uygulamasını indirerek banka tarafından size verilen giriş bilgilerini girerek uygulamayı açın,
  • Daha sonra ise menüler içerisinde Findeks Risk Raporu seçeneğine tıklayarak gerekli bilgileri girip onaylamanız halinde e-mail hesabınıza rapor gönderiliyor.

Akbank tarafından gönderilen raporda kredi notunun yanı sıra kişiye gelen uyarılar, kredi notu derecelendirme grafiği,

Notlu risk raporu ve grafiği, kredi kartlarının raporları, tüketici ile konut kredileri, kredili mevduat hesapları, eğer varsa ticari KOBİ kredinin durumu ile notlu risk raporu hepsi bir arada gönderiliyor. Rapor kaynak olarak ise Findeks’i kullanıyor.

Kredi Notu Nasıl Olmalı ve Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu belirli rakamlar arasında bulunuyor, bu rakamlar 0 ile 1900 arasında bulunuyor. 0 ile 699 arasında olan rakamlar en riskli gruba girer, 699 ile 1099 arasında olanlar orta riskli, 1099 ile 1499 arasında olanlar az riskli, 1499 ile 1699 arasında olanlar iyi ve son olarak 1699 ile 1900 arasında olanlar da çok iyi grubuna girer. Yükseltmek isteyenler banka borçlarını düzenli olarak ödemesi gerekiyor. Bunun yanı sıra kredi çekmeyerek vadeli mevduat hesabında belirli miktarda para bulundurmak kredi notunun yükseltmesine yeterli olacaktır.

İlgili yazılarımız

Kredi notu neden düşer?
Kredi notu kaç ayda yükselir?
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
Kredi notu ne işe yarar?

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. ABD Florida’da yaşıyorum ve bugün mutlu bir kadınım mı? Kendi kendime, hayatımı ve ailemin hayatını değiştirebilecek herhangi bir Kredi borcunun, onlara kredi arayan herhangi bir kişiyi yönlendireceğimi söyledim. Eğer krediye ihtiyacınız varsa ve kredinizi geri ödeyeceğinizden% 100 eminseniz, lütfen onlarla iletişime geçin ve lütfen Bayan Karin Sabine’nin sizi onlara yönlendirdiğini söyleyin. sabinhelps@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı