Genel

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme 2019

Bankalardan, finans şirketlerinden yada gündelik tüm harcamalardan meydana gelen kredi notu her alanında karşımıza çıkıyor. Özellikle kredi kullanmadan önce Kredi notunun bilinmesi karşılaşılacak faiz oranı ve diğer seçeneklerin daha kolay hesaplanmasını sağlar. Bu bağlamda hiçbir ekstra ücret ödemeden ücretsiz kredi notu öğrenme 2018 yılında da aynı şekilde yapılabiliyor. Ücretsiz bir şekilde kredi notunu öğrenmek için iki farklı seçenek bulunuyor bunlardan ilki alışveriş esnasında ikincisi ise banka kredi başvurusu esnasında öğrenme yollarıdır.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenmenin 1. Yolu

Alışveriş esnasında kredi notunu öğrenebilme imkanı bulunduğunu pek çok kişi bilmez. Ancak özellikle teknoloji marketlerinde yapılacak yüksek miktarda alışverişlerde taksit seçeneğini kullanan kişiler kredi notlarını kolaylıkla öğrenebilirler. Taksit yapılacak ürün için öncelikle kişinin kredi notu sorgulandığından dolayı taksitlendirme işlemi sırasında işlemi yapan kişiye kredi notunuzu sorarak öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kredi Notu Kaç Ayda Yükseliyor ?

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenmenin 2. Yolu

Kredi notunu ücretsiz bir şekilde öğrenmek isteyen kişiler bankalara giderek kredi başvurusu yapacakların önce güvencesini kredi notunun bilinmesi gerektiğini belirtmeleri yeterli oluyor. Banka çalışanları genelde kredi notunu ücretsiz bir şekilde söylenmesinden yana olmadıkları için size bir takım zorluklar çıkartabilirler. Ancak Kredi notunuzu öğrenmenin sizin hakkınız olduğunu belli etmeniz durumunda banka personeli size kredi notunuzu kolaylıkla söyleyebilecektir. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunuyor;

  • Kredi notu sorgulamasını kredi başvurusu esnasında değil ayrıyeten sorgulanmasını talep etmeniz gerekir.
  • Kredi başvurusu yapıldıktan sonra kredi notunun öğrenilmesi ve pireden vaz geçilmesi durumunda Kredi notunun daha da düşeceğini bilmesi gerekiyor.

İlginizi çekebilir: Kredi Notu Neden Düşer? ve Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim?

Diğer bir seçenek ise mobil uygulamalar üzerinden kredi notunu öğrenilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda ön plana çıkan Akbank Direkt uygulaması banka müşterilerinin ücretsiz bir şekilde kredi notlarının sorgulamasını sağlıyor. bunun için öncelikle Akbank Direkt uygulamasına girerek ‘’Findeks Risk Raporu’’ seçeneğinin tıklanması ve daha sonrasında raporun gönderileceği mail adresini girilmesi yeterli oluyor. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra Findeks kredi notunu ayrıntılı bir şekilde size mail olarak gönderilir. Özellikle ücretsiz kredi notu öğrenme 2018 yılında yeni kredi kullanacak kişiler için büyük bir önem taşıyacağından dolayı yeni faiz oranlarının kendi kredi notlarına göre nasıl bir şekil kazanacağı kredi kullananlar için en önemli konu olduğunun bilinmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı