Genel

Türk Telekom Personel Alımı Başvurusu

Türk Telekom eleman alımı başvuruları şirketin iş planlaması göz önüne alınarak, uzman kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Personel alımı başvuruları genellikle, dikkatli bir değerlendirme süreci tasarlanarak adayların tüm yeteneklerini ölçmek adına dizayn edilmektedir. Türkiye’nin en büyük iletişim ve bilişim firmalarından birisi olan Türk Telekom, geçtiğimiz yıllarda kamu kurumu iken özelleştirilmiştir. Kurum özelleştirildikten sonra, iş planlarında kökten değişiklikler yapılmış ve nitelikli eleman alımlarında artış görülmektedir.

Şirket nitelikli eleman alımlarına özen gösterirken, bir yandan da eleman yetiştirme adına girişimlerde bulunmaktadır. Türk Telekom firmasında çalışmak isteyen adayların, başvuru yapabilmesi için verilen ilanlar genellikle, Türk Telekom resmi sitelerinden yayınlanmaktadır. Bununla birlikte çeşitli özel sitelere de, bilgiyi yayma amacıyla ilanlar verilebilmektedir.

Tusaş personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Türk Telekom müracaat formlarına ulaşmak adayların sandığından çok daha basit bir durum olmaktadır. Türk Telekom bilişim şirketi, başvuru formlarının hepsini iş ilanlarıyla birlikte aynı anda yayınlamaktadır. Formlara ulaşmak isteyen adayların, iş ilan sayfalarını açtığında, ilan eklerini kontrol etmeleri yeterli olacaktır.

Firma bünyesinde bulunun insan kaynakları bölümü, başvuran adayların ön değerlendirilmesini yapmak amacıyla bu formları hazırlamaktadır. Formlar başvuruların açılması ardından, konu ile ilgilenen adayların elinden gelen en kısa sürede doldurması, adayların lehine olmaktadır. İnsan kaynakları bölümü, form doldurma sırasına göre sistem üzerinden adayları davet ettiği için, hızlı davranmak aynı zamanda hızlı sonuç almak anlamına gelmektedir. Bu sebepten dolayı, adayların ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Türk Telekom Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Türk Telekom eleman alımı başvuru koşulları şirketin açtığı pozisyonlara ve adayların ilgilendiği bölümlere göre değişkenlik göstermektedir. Türk Telekom firması, Türkiye genelinde, adayların yoğun ilgi gösterdikleri saygın firmaların başında gelmektedir. Bu sebeple, ilanlara yoğun ilgi gösteren kişilerin niteliklerine göre başvurular yapması, şirket işleyişini kolaylaştırmaktadır.

Türk Telekom personel alımı başvuru şartlarını, kabaca şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İkna ve kabiliyeti yüksek
  • İnsan ilişkilerinde başarılı
  • Takım çalışmasına yatkın
  • Başvurduğu pozisyona uygun bölümlerden mezun olmak
  • Başvurulan pozisyonların yeterliliğini sağlamak
  • Değişkenlik göstermekle birlikte, tecrübe sahibi olmak

Türk Telekom Personel Alımı Yapılan Meslekler Nelerdir?

Türk Telekom eleman alımı yapan meslekler nitelikli eleman alımları ve niteliksiz eleman alımları olarak ikiye ayrılmaktadır. Nitelikli eleman alımlarında, genellikle üniversitelerin elektrik-elektronik mühendisliği ve makine mühendisliği bölümü mezunları çok daha sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Bunun yanı sıra niteliksiz eleman alımlarında, genellikle firma şubelerinde ön saha satış temsilcileri adı altında alımlar yapılmaktadır. Alım yapılan satış temsilcilerinin görevi, şubeye gelen Türk Telekom müşterileri ile ilgilenip onlara kaliteli hizmet sunmaktır. Başvuracak adayların, kendi yetenekleri ve diploma derecelerine göre uygun pozisyonlara başvurabilmesi için, firma resmi sitesini ziyaret etmeleri yeterli olmaktadır.

Türk Telekom Staj Başvuruları Nasıl Olmaktadır?

Türk Telekom staj müracaatları firmanın, gelecek ile ilgili eleman yetiştirme programlarının açıklanması ile resmi internet sitesinden adaylara açılmaktadır. Türk Telekom bilişim firması, Türkiye genelinde en çok stajyer istihdam eden firmaların başında gelmektedir. Özellikle üniversitelerin elektrik-elektronik mühendisliği bölümü mezunları, stajlarda bir adım önde başlamaktadır.

Her yıl yaz aylarında açılan müracaatlara, başvuru sayısı çok fazla olduğundan firma staj başvuruları için not ortalaması koşulu getirmiştir. Bu not ortalaması, tüm bölümler için yılsonu genel ağırlıklı ortalaması en az 3.00 olması gerekmektedir. Not şartını sağlayan adaylar, değerlendirme sürecine alınıp kabul edilirse kendisi ile iletişime geçilmektedir. Türk Telekom personel alımı bölümünden, kariyer olanakları kısmından başvurulara ulaşmak mümkündür.

Trakya Cam personel alımı ayrıntılarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Türk Telekom Çalışma Koşulları Nasıldır?

Türk Telekom çalışma olanakları her özel sektör firmasında olduğu gibi, kamuya göre daha zor koşullara sahiptir. Fakat emsal firmalara göre, çalışanlarına değer veren şartları çok daha iyi olan bir firma konumundadır. Türkiye genelinde, yüzlerce şubeye sahip firma gerek nitelikli gerekse niteliksiz eleman sayısı ile Türkiye’nin en köklü firmalarından birisidir.

Şubede çalışan elemanlar için, çalışma koşulları ofis hayatından ibaret olmaktadır. Fakat nitelikli mühendis elemanlarından birisi iseniz, hem ofis hem de saha çalışmaları yürütebilmektesiniz. Saha çalışmalar, genellikle elektrik ile alakalı tesislerde gerçekleşmektedir. Bu sebeple, başvuru yapacak adayların koşulları dikkatlice gözden geçirmesi gerekmektedir.

Türk Telekom Personel Sosyal Hakları Nelerdir?

Türk Telekom eleman sosyal hakları çok geniş bir alana yayılmaktadır. Firma görevi gereği, çalışanlarının tüm sosyal haklarını koruyan Türk Telekom, elemanlarının çalışmalarından daha verim alabilmek, saygınlığın ve itibarın artması adına birçok yan sosyal haklar tanımış.

Bu yan haklar giyim, beslenme, aile, sosyal yaşantı gibi birçok farklı alanda Türk Telekom personelinin hizmetine sunulmuştur. Bu sosyal haklar nedeni ile de birçok kişi tarafından, cazibe merkezi haline gelmektedir. Türk Telekom personel alımı ilanlarında, konu ile alakalı çok daha detaylı bilgiler verilmektedir. Başvuru yapmadan önce adaylar, mutlaka bu bilgileri okumaları tavsiye edilmektedir.

Sahip olunan sosyal haklardan, şirket politikaları gereği çalışan personellerin birinci dereceden yakınları da aynı şekilde faydalanabilmektedir. Bu sosyal hakların kesilmesi, Türk Telekom şirketinin elinde bulunmakla birlikte bu hakkı gizli tutmaktadır. Sosyal hakların kesilmesi, genellikle çok nadir yaşanan bir durum olsa da, kimi zaman disiplinsizlik nedeni ile bu tarz yaptırımlar yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan TUSAŞ Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı