Genel

Türk Hava Yolları (THY) Personel Alımı

Personel açığını gidermek için Türk Hava Yolları part time eleman alacağını açıkladı. Alım yapılacak olan bölüm bilişim teknolojileri ile kurumsal pazarlama ve dağıtım kanalları başkanlığı görevlileri olarak belirlendi ve başvuracak kişilerden sayısal yetenek sınavı ile İngilizce sınavlarını geçmesi isteniyor.

THY İş İlanı Şartları

İş ilanına başvuru yapmak isteyenler için belirlenen şartların başında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve adli sicil ile adli sicil arşiv kaydı bulunmamak geliyor. Bunun yanı sıra şu şartlar da aranıyor;

  • İyi derecede İngilizce bilmek ve yazılı sözlü iletişim becerisi yüksek olmak
  • Bilişim sektörüne kendini yakın hisseden yada halihazırda istenilen alanlarda çalışan
  • MS Office programları çok iyi derecede kullanabilen
  • Düzenli raporlama ve dokümantasyon yapabilecek olan

Bu özelliklere sahip kişilerin istenilen alanlarda 4 yıllık üniversitelerden mezun olması gerekiyor. Türk Hava Yolları personel alımı bilgisayar ve bilişim mühendisliğinin her alanı, elektrik ve elektronik mühendisliğinin her alanı, endüstri mühendisliği ve her alanı, enformatik teknolojileri ile grafik tasarımın her alanı başvuruda bulunabilecek. Bu bölümlerin yanı sıra işletme mühendisliği ile matematik mühendisliği, telekomünikasyon mühendisliği, uçak mühendisliği, üretim sistemleri mühendisliği, yazılım ve yönetim bilişim sistemleri bölümü mezunları aranıyor.

İlana istenilen kadar başvuru sağlanana kadar başvuru açık tutulacak olup işe alınacak kişiler İstanbul’da Türk Hava Yolları’nın görev aldığı her yerde çalışacaklar. Mülakata gelmeden önce istenilen şartların olduğunu gösteren belgeleri getirmeleri istenecek. Eksik belge getirenlerin başvuruları kabul edilmeyecek. Süreci geçen kişilere THY tarafından iş teklifi yapılacak ve işe başlama belgeleri istenecek. Bu aşamadan sonra istenilen belgelerin teslim edilmesi sonrasında kendi bölümlerinde iş başı yapacaklar.

Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanlığı İçin Personel Alımı

Türk Hava Yolları yayımladığı ikinci ilanda en az 2 yıl profesyonel tecrübe sahibi ve YDS’den 60 yada TOEFL (IBT) sınavından 72 puan almış kişileri işe alacağını açıkladı. Erkek adayların işe başvuru yapması için askerlik görevini yapmış yada en az 1 yıl tecilli olması isteniyor. Tüm başvuruda bulunacaklar için 01.01.1986 tarihi sonrasında doğma şartı bulunuyor.

İş başvurusunda bulunacak kişiler ürün ve hizmet satışları için yeni müşteri araştırması, potansiyel müşterileri belirleyip ziyaret edilmesi ve mevcut müşteriler ile ilişkilerin geliştirilerek sözleşme hazırlanması gibi görevlerde çalışacaklar. Alınacak pozisyon için üniversite mezunu olunmasıyla birlikte 2 yıl satış ve pazarlama alanlarında çalışması yeterli oluyor.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı