Evde Ek İş

Tunceli Evden İş İmkânları, İlanları

Tunceli evden iş olanakları ve ilanları konusunda, düşük nüfus ve ekonomik yapıdan dolayı sektörde çok fazla var olamamış illerimizden birisidir. Tunceli evden iş konusunda, bu düşüşün yanı sıra, nadirde olsa şehirde bulanan firmaların ve özellikle belediye, İŞKUR gibi kurumların desteği sayesinde çeşitli alanlarda iş ilanları bulunmaktadır.

Tüm ülkede işsizliğin yükselmesi, alternatif iş alanlarının aranması ve çoğu ev hanımının aile ekonomisine katkı sağlamak istemesi, şehirde aktif iş ilanlarından daha çok başvuru olmasına yol açmaktadır. Fakat şehir yöneticilerinin, bu alana verdiği destek ile özellikle yöresel ürünlerin üretilmesi konusunda, eleman ihtiyaçlarında büyük bir artış görülmektedir.

Pirinç gibi temel gıdaların üretimi, paketlenmesi ve buna benzer birçok farklı alanda, devlet kurumları ve özel sektör tarafından eleman aranmaktadır. Şehirde ki kültürel ve ekonomik gelişim göz önüne alındığında, önümüzde ki 5 yıl içerisinde eleman sayılarında ciddi bir artış beklenmektedir.

Ayrıca Sakarya iş fırsatlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Tunceli Eve İş İlanı Veren Firma Ve Kuruluşlar

Evden iş ilanı veren şirketler ve kurumlar büyük çoğunlukla kuru gıda üzerine hizmet vermektedir. Sektörün çok geniş bir alanını kapsayan gıda, tüm Türkiye’de olduğu gibi Tunceli kentinde de paketleme üzerine bir eleman ihtiyacı duyulmaktadır.

Gıda sektörünün yanı sıra, dikiş-nakış konusunda hizmet veren işletmeler ve evden müşteri temsilciliği elemanı arayan şirketlerde sektörde ki yerini korumaktadır. Eve iş ilanlarında ki azalma ve kısıtlı imkânlar sebebiyle, insanlar daha çok internet kullanımı üzerine yoğunlaşmış ve sosyal medya ile iç içe işler aramaya başlamışlardır.

Var olan iş ilanlarına başvuru yapabilmek için, çoğunluğunu İŞKUR sitesi oluşturmakla birlikte, popüler iş arama sitelerini aktif bir şekilde takip etmek gerekmektedir. Hali hazırda var olan işler ve yeni gelecek olan ilanların büyük bir çoğunluğu, internet üzerinden yayınlanmaktadır.

Tunceli Evden İş Pirinç Paketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Pirinç paketçiliği yaparak evde gelir oluşturmak son yıllarda, devlet destekli ürünlerde şehirde çok yaygın bir şekilde kullanılan, çalışma yöntemlerinden bir tanesidir. Tunceli kenti Türkiye de, yerel üretim konusunda birçok gelişmiş ilden önde bir şehir konumuna gelmiştir. Yerel pirinç fabrikaları ve çeşitli destekler sayesinde, geniş bir istihdam alanı oluşturulmuştur.

Bu alanda ki iş ilanları, genellikle İŞKUR veya resmi kurumların internet sitelerinden yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı aktif ve düzeli bir şekilde takip etmek, başvurular konusunda ön plana çıkmanızda yardımcı olacaktır.

İşlere alım sırasında herhangi bir tecrübe aranmamaktadır. İş başvuru sürecini geçip, kabul edildiğiniz takdirde, çuvallar ile adresinize ulaşacak pirinçleri, istenilen kilolara ayırıp paketlemeniz beklenmektedir. Gündü ortalama 8 saatlik bir çalışma ile aylık 2500 TL gibi bir ek gelir elde etme imkânı mümkündür.

Ev Hanımları İçin İŞKUR Üzerinden İş Başvurusu Yapmak

Ev kadınlarının İŞKUR üzerinden iş başvurusu Tunceli için önemli iş alanlarından bir tanesidir. İŞKUR her ay, anlaşmalı işveren ve işletmelerde eve iş imkânı sunan iş ilanları yayınlamaktadır. İşe başvurular, İŞKUR şubelerinin herhangi birinden bire bir, özgeçmiş ile yapılmaktadır.

İşe başvuru yapan vatandaşın yetenekleri, tecrübesi, istekleri vb. ölçütler göz önüne alınıp işe yerleştirmeler yapılmaktadır. Belirtilen tüm programlara, sadece ev hanımları başvurabilmektedir. İşe alımlar gerçekleştiğinde, kısa mesaj yolu ile bilgilendirme yapılmakta olup 3 ay boyunca, en az asgari ücret üzerinden çalışılmaktadır. Detaylı bilgilere, İŞKUR resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sınav Sorusu Hazırlayarak Ek Gelir Sağlamak

Sınav sorusu hazırlayarak ek para kazanmak genellikle, üniversite öğrencilerinin veya emekli öğretmenlerin tercih ettiği bir alan olmaktadır. Ülkemizde çeşitli özel okulların ve eğitim kurumlarının varlığında ki artış, böyle bir alanın oluşmasında önemli bir rol oynamıştır. Sınav zamanlarına, yoğun bir tempo ile hazırlanan öğrenciler, sıklıkla seviyelerini ölçmek amacı ile öğretmenleri tarafından deneme sınavlarına tabi tutulmaktadır. Bu sınavların sıklığı arttıkça, yeni ve etkili soruların üretilmesi konusunda bir ihtiyaç duyulmaktadır. Duyulan bu ihtiyaç mevcut personel yerine, evden iş ilanı verilerek düşük bütçeli eleman ile doldurulmaktadır.

İşe başvuruların büyük bir çoğunluğu, internet üzerinden popüler iş arama sitelerinden yapılmaktadır. İşe kabul edildiğiniz takdirde, günlük 4-5 saatlik bir çalışma ile aylık ortalama 1500-2000TL arasında gelir elde etmek mümkündür. Tunceli evden iş ilanlarında önemli bir alanı kaplamaktadır.

Sosyal Medya Yöneticiliği İle Para Kazanmak

Sosyal medya yöneticiliği ile gelir elde etmek günümüz dünyasında, en çok tercih edilen ve arzulanan mesleklerin başında gelmektedir. Tunceli kentinde ki evden iş ilanlarının azlığı ve tüm dünyada, sosyal medya platformlarının gücünün artması ile böyle bir sektör oluşmuştur.

Tamamen serbest zamanlı ve bireysel bir çalışma alanı olup, kendi işinizin patronu konumunda olmaktasınız. Özellikle instagram, facebook gibi popüler sosyal medya ağlarında, sahip olacağınız yüksek takipçili sayfalar üzerinden, reklam alarak yüksek miktarda ek gelir sağlamak mümkündür.

İş için aktif bir internet bağlantısı dışında hiçbir şeye ihtiyaç duyulmamakla birlikte, kazanacağınız ücret doğrudan takipçi sayınız ve içerikleriniz ile orantılıdır.

Tokat evde iş imkanlarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Evden Müşteri Temsilciliği Yaparak Gelir Elde Etmek

Evden müşteri temsilciliği yaparak para kazanmak ülkemizde yeni yeni yaygınlaşan ve daha popüler olmamış bir iş ağıdır. Bununla birlikte, bu iş için ilan veren birçok aktif farklı firma mevcuttur. İş için sabit hatlı kendi telefonunuzu, firma tarafından size yönlendirilen müşteriler ile konuşmak için ayırmanız gerekmektedir.

Firma tarafından belirlenen kıstaslara sahipseniz, işe alımınız gerçekleştikten sonra, müşteri listeniz oluşturulup aranmaya başlanacaksınız. Firmanın eğitim süreci boyunca gösterdiği ve istediği ürünlerin, tanıtımını yaparak herhangi bir sorunda müşteriye yardımcı olmanız, sizden beklenen en önemli görevlerden bir tanesidir. Günlük ortalama 5-6 saat çalışarak aylık 1500-2500TL arasında gelir elde etmek mümkündür. Tunceli evden iş imkânlarının kısıtlı olmasından dolayı, günümüzde evinden bu işi yapan birçok insan mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Sakarya Evde İş İmkânları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı