Genel

Trakya Cam Personel Alımı Başvuruları

Trakya Cam eleman alımı başvuruları her yılbaşında, insan kaynakları birimleri tarafından hazırlanan raporlar doğrultusunda açılmaktadır. Personel alımı süreçlerinin tümü, yine insan kaynakları birimleri tarafından yürütülmektedir. Firma Türkiye’de aktif faaliyet içerisinde olan, cam firmaları arasında en saygın ve büyüklerindendir. Bundan dolayı, bu alanla ilgilenen kişiler tarafından oldukça talep görmektedir. Firma yetkilileri, geçmişten bugüne kadar şirket bünyesine, nitelikli insan gücünü çekme amacıyla uğraş vermektedir.

Trakya Cam firması, ülkede benzer alanda faaliyet gösteren firmaların en büyüklerinden olduğu için, çok geniş istihdam alanları yaratmaktadır. Firma personel alımları düzenli olarak değil, ihtiyaç halinde yapılmaktadır. Yetkililer iş ilanlarını genellikle, resmi internet sitesinden yayınlamaktadır. Fakat bazı durumlarda, popüler iş arama sitelerinden de ilanlar verilebilmektedir. Bu sebeple, başvuru yapacak adayların sık sık ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Toyota Otomotiv personel alımı bilgilerini içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Trakya Cam Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Trakya Cam eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adayların çoğu zaman, çok zorlandığı konuların başında gelmektedir. Firma insan kaynakları birimleri, her adayın ön bilgilerine almak ve değerlendirmek amacı ile başvuru formları hazırlamaktadır. Başvuru yapacak her adayın, belirtilen formları temin etmesi ve gerekli şekilde doldurması gerekmektedir. Başvuru formlarının içeriğinde, firma yetkililerin adayları ön değerlendirmeye alabilmesi için, bir takım sorular ve bilgiler yer almaktadır. Başvuru formlarını temin edemeyen adayların, başvuru süreçleri dondurulmaktadır.

Firma yetkilileri genellikle, iş ilanlarının resmi sitede yayınlanmasından sonra, aynı ilanların eklerinde başvuru formlarını vermektedir. Bu sebeple adaylar, ilanları incelerken çok daha dikkatli olmak durumundadır. Başvuru formlarını temin etmek, tamamen adayın sorumluluğu altındadır. Başvuru formlarını ilan eklerinden temin edemeyen adaylar, resmi internet sitesinde hazır bulunan formlardan, yararlanabilmektedir. Başvuru formlarında yer alan bilgiler, değerlendirme sürecine kalan adaylara sorulacağından dolayı, bilgilerin tamamı doğru ve eksiksiz olmalıdır. Aksi takdirde, aday hakkında kötü bir izlenim oluşabilir.

Herhangi bir özel durumu olan adayların veya belirtilmesi gereken bir bilginin, başvuru formunun son sayfasında adaylar tarafından, belirtilmesi istenmektedir. Özel bilgiler, aday değerlendirme süreçlerine oldukça katkı sağlamaktadır.

Trakya Cam Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Trakya Cam eleman alımı başvuru koşulları firma insan kaynakları birimleri tarafından, şirket bünyesine nitelikli ve profesyonel insan gücünü çekmek amacı ile oluşturulmuştur. Başvuru yapacak her adayın belirtilen şartları sağlaması gerekmektedir. Belirtilen koşulları sağlayamayan, fakat başvuru yapmış adayların, adaylık süreçleri iptal edilmektedir.

Her yıl pozisyona göre, farklı başvuru koşulları açıklansa da genel olarak başvuru şartları, aşağıda ki gibidir;

 • Tecrübeli olmak
 • Malzeme mühendisliği, makine mühendisliği vb. bölümlerden mezun olmak
 • B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak
 • Tercihen yabancı dil bilmek
 • MS Office programlarına hakim olmak
 • Mesleki yeterlilik programlarını bilmek
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Seyahat engeli bulunmamak

Trakya Cam Firması Personel Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Trakya Cam şirketi eleman başvuru belgeleri başvuru yapacak her elemandan, istisnasız temin etmesi gereken belgelerin tümüdür. Belirtilen belgeler, adayların tüm özlük işlemlerini yapmak ve sistemi kayıtlarını açmak adına, firma yetkilileri tarafından kullanılmaktadır. Başvuru belgeler genellikle başvuru sırasında istense de, değerlendirme sürecinde de kimi zaman istenmektedir. Firma tarafından istenilen belgelerin, e-devlet çıktıları da kabul edilmektedir.

Personel başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • 8 adet vesikalık fotoğraf
 • Transkript belgesi
 • Diploma aslı veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • Mühendisler için oda sicil numarası
 • Sabıka kaydı
 • Sicil belgesi
 • Sağlık raporu
 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdan fotokopisi

Trakya Cam Firması Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Trakya Cam şirketi staj başvurusu yapmak özellikle, mühendisliklerin ilgili dallarında okuyan öğrencilerin, çok sık talep ettiği bir programdır. Firma staj programı personel alımı süreçleri ile genellikle, aynı anda yapılmaktadır. Firma sektörde, öncü ve büyük bir firma konumunda olduğu için talep oldukça fazla olmaktadır.

Her yıl insan kaynakları birimleri, hazırlanan raporlar doğrultusunda staj kontenjanları yayınlamaktadır. Staj kontenjanlarının yayınlanmasının ardından, özellikle bahar ve yaz aylarında öğrenci kabulüne başlanmaktadır. Kontenjan sayısının, çok üstünde başvurular geldiği için bazı şartlar getirilmektedir. Bu şartlardan en önemlisi, not ortalaması şartıdır. Firma bünyesinde staj başvurusu yapacak her öğrencinin, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 2.50 olmak zorundadır. Bunun yanı sıra belirtilen bölümlerde okumak ve zorunlu staj dersi sahibi olmakta, başvuru şartları arasında olmaktadır.

Tüm şartları sağlayan öğrenciler, resmi internet sitesinde ki kariyer bölümünden başvurularını tamamlayabilirler. İlanlara ulaşmak için ise sık sık, takip edilmelidir.

Trakya Cam Firması Çalışma Şartları Nasıldır?

Trakya Cam şirketi çalışma koşulları açısından, personeline oldukça cömert davranan bir firmadır. Yapılan iş gereği, firma bünyesinde çalışan özellikle teknik personel ve işçiler, fabrikalarda ve gürültülü ortamlarda çalışmaktadır. Fakat bunun yanı sıra firma, personelleri için fabrika bünyelerinde, sosyal tesislerde kurmaktadır. Bu tesislerde, firma personelleri boş zamanlarını değerlendirip, stres atabilmektedirler.

Ayrıca Tofaş personel alımı bilgilerine bakabilirsiniz.

Trakya Cam Firması Sosyal Hakları Nelerdir?

Trakya Cam şirketi sosyal hakları konusunda, oldukça geniş bir yelpazede personeline hizmet vermektedir. Firma Türkiye genelinde, sektör açısından oldukça saygın ve büyük bir şirket konumundadır. Bu sebeple hem nitelikli insan gücü çekmek, hem de personel moralini yükseltmek amacı ile çeşitli sosyal olanaklar sunmaktadır. Bu sosyal haklardan en dikkat çekenleri lojman, yemek kartları, aylık market masraflar vb. haklardır. Firmanın tercih edilmesinde ki en büyük sebeplerden biri, firmanın tanıdığı sosyal yardımlar olmaktadır. Personel alımı süreçlerinde, konu ile alakalı çok daha detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Toyota Otomotiv Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı