Parafikir

Trabzon Evde Ek İş İlanları 2019

Trabzon Evde Ek İş İlanları 2019

Trabzon Evde Ek İş İlanları 2019

Karadeniz Bölgesinin en hareketli şehirlerinden olan Trabzon, her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Şehrin bu gelişmeler ile artan nüfusu ekonomik olarak birçok sıkıntının doğmasına neden olmuştur. Trabzon’da asgari ücretle ile geçinmek durumunda kalan birçok kişi ekonomik olarak sorun yaşamaktadır. Özellikle ev hanımları, öğrenciler, emekliler gün içerisindeki boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla evde ek iş veren firmaların kapısını çalmakta. Bu yazımız içerisinde Trabzon evde ek iş ilanları 2019 konusu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 

Firmalar, masraflarını minimum ölçeğe indirebilmek için personel almak yerine işlerini evde çalışmak isteyen kişilere vermektedir. Evde ek iş kolay gibi gözükse de firmaların standartlarına göre paketleme yapmak oldukça zor bir iştir. Ücretlendirme sabit olmayıp yapılan paket sayısına göre değişiklik göstermektedir. Birazdan belirteceğiniz işlerde ortalama kazanç asgari ücretle hemen hemen aynı kefeye denk gelmektedir.

Evde Çay Paketleme İşi

Karadeniz bölgesinde yapılacak işler sırasında ilk sırada çay paketleme işinin yer alması oldukça doğaldır. Bölgede toplanan çaylar, işlendikten sonra özel paketleme yapılabilmesi için evde ek iş arayan kişilere gönderilmektedir. Özel siparişler için hazırlandığından dolayı evde çay paketleme işinde muntazam özene dikkat edilmesi gerekiyor. Çuvallar ile gönderilen çay ve paketler işverenlerin belirttiği ölçü ve standartlara uygun şekilde paketlenmektedir. Bu sektörde kazanç oldukça değişkenlik gösterebiliyor. 

Satışa hazır her paketlenmiş çay için kazanç firmalara göre değişiklik gösterebilir. Ortalama bir ücret belirtecek olursak evde çay paketleme işi ile aylık 1,500 TL ile 3,000 TL arasında değişen bir gelire sahip olabilirsiniz. Evde paketleme işi yapan kişi sayısında meydana gelecek artış kazancın da aynı doğrultuda yükselmesine katkı sağlayacaktır.

Evde Örgü İşi

Trabzon bölgesindeki birçok firma eli hızlı olan ev hanımlarına ihtiyaç duymaktadır. Kısa süre içerisinde istenilen örgüleri teslim edebilecek kadınlar, evde örgü işi ile aylık oldukça yüksek gelirler elde edebilir. Sezonluk bir iş olmadığından dolayı evde örgü işi ile düzenli gelirler elde edebilirsiniz. Trabzon evde ek iş ilanları 2019 içerisinde trend bir şekilde yükseliş gösteren evde örgü işi ile birçok ihtiyaçlarınızı rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz 

Trabzon’da ev hanımlarına yönelik verilen bu işte gelir teslim yapılan örgü işine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; parça başı olarak yapılan kazak ile hırka arasında büyük kazanç farklılıkları bulunmaktadır. Son zamanlarda birçok kadının faydalandığı bu işte aylık kazanç 2,000 TL ile 4,000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Evde Tesbih İşi

Tesbihler, başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde yaygın olarak satılan aksesuarlar arasında yer alıyor. Özellikle Karadeniz bölgesindeki ustalar tarafından hazırlanan tesbihler yüksek ücretler ile alıcı buluyor. Evde tesbih işi konusundaki detaylar ise; Karadeniz Bölgesinde yer alan ustalar tarafından hazırlanmış tesbihler evde ek iş arayan kişilere kargo ile gönderilmektedir. Bu taşlar, istenilen şekilde iplere dizilerek teslim edilmektedir. Diğer evde ek iş sektörlerine göre tesbih dizme işinde oldukça fazla dikkat ve ilgi gerektiğini bilmeniz gerekiyor. 

Evde Yaprak Sarma İşi

Trabzon evde ek iş ilanları 2019 konusundaki son önerimiz ise evde yaprak sarma işidir. Lokanta ve restoranlar, ev yemeklerini giderek menülerine dahil etmeye başladılar. Bu konuda daimi personel çalıştırmanın ekstre bir masraf olacağını bilen işletmeler, evde ek iş arayan kişilerden destek alarak ürünleri temin etmekteler. Eğer yaprak sarma konusunda başarılı olduğunuzu düşünüyorsanız bu alandan güzel gelirler elde edebilirsiniz. 

Evde yaprak sarma işi konusunda tüm malzemeler iş veren firma tarafından karşılanmaktadır. Ücretlendirme ise hazırlanan yaprak sarmasının kilogramına göre hesaplanmaktadır. Önce boş tencerenin darası alınarak yapılan hesaplamada hazırlanan yaprak sarmasına göre ücretlendirme alırsınız.

Bir önceki yazımız olan Evde Örgü işi Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde evde el işi yaparak para kazanma, Evde Örgü işi Yaparak Para Kazanma ve evde örgü yapma hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ