Evde Ek İş

Tokat Evde İş İmkânları, İlanları

Tokat evde iş fırsatları ve ilanları evden iş yapmak ve ek gelir kazanmak isteyen kişiler için, birçok olanak sunmaktadır. Tokat evde iş imkânları, şehrin ekonomik ve kültürel yapısı ile paralel olarak gelişmiş ve bu doğrultuda oluşan talepleri karşılamak için, bir sektör haline gelmiştir.

Üniversitenin ve şehir yöneticilerinin geliştirdiği projeler sayesinde, özellikle ev hanımları için birçok iş fırsatı ve istihdam olanakları oluşturulmuştur. Tokat jeopolitik ve şehir yapısından dolayı, öz kültürünü yaşayan ve yöresel özelliklerini kaybetmemiş bir şehirdir. Evde iş imkânları ve sektör ise bu doğrultuda daha çok, yöresel giyim, dikiş-nakış, yemek sektörü ve paketleme işleri çerçevesinde gelişmiştir. Şehir nüfusunun fazla olmaması nedeni ile ilanlarda bulunan işlerin sayısı bu bağlamda azalmaktadır.

Şehir bünyesinde bulunan bazı küçük işletmeler ve fabrikalar, büyüme ivmelerini arttırmak amacıyla düşük bütçeli işçi alımları yapmakta olup, daha sonra tam zamanlı çalışma fırsatları sunabilmektedir.

Ayrıca Niğde iş imkanlarına bakabilirsiniz.

Tokat Evde İş Fırsatı Sunan Firmalar Ve İlanları

Evde iş olanağı sunan şirketler ve ilanları çeşitlilik göstermekle birlikte, genellikle paketleme işine yönelik işçi alımları ve ilanları göze batmaktadır. Kuruyemiş sektörü, evde paketleme işleri konusunda şehirde başı çeken unsurlardan en önemlisidir. Bunun yanı sıra, yöresel kıyafetler üreten firmalar, zaman zaman sipariş hızlarını arttırmak amacıyla işçi alımına başvurmaktadırlar.

Çoğu firma ilanlarında direkt başvuru isterken, nadir şirketler ise internet üzerinden başvuru kabul edebilmektedirler. Ödemeler, firma iş planlamalarına göre değişkenlik göstermekte olsa da, çoğu zaman iş karşılığında elden ödeme yapmaktadırlar. Evden iş almak isteyen kişiler için, firmaları yakında takip etmek ve güncel kalabilmek, önemli bir avantajdır.

Evde Pul Dikim İşi Yaparak Para Kazanmak

Pul dikiş işi yaparak evde gelir elde etmek Tokat kültürü ve genellikle kadınların artan talepleri sebebiyle, karlı bir iş konumunda görülmektedir. Tokat şehrinde yaşayan insanların birçoğu, şehrin geçmişten gelen kültürlerinden dolayı pul ve boncuk dikili giysiler tercih etmektedir.

İş için ilan veren ve eleman arayan firmaların birçoğunu küçük işletmeler, dikim evleri ve tasarım butikleri oluşturmaktadır. Pul ve boncuk dikim işi, üretilen ürünlerin üretim süresini uzatmakta ve ince işçilik istemektedir. Bu sebeple iş hacimlerini arttırmak isteyen firmalar, eve işler vererek bu yüklerinden düşük maliyet ile kurtulmak istemektedirler.

İlan veren firmaların çoğu, iş hakkında yaptıkları planlamalar sonucunda ikamet ettiğiniz adreslere kargo yolu ile veya doğrudan iş teslimatı yapmaktadırlar. Süveterler, tişörtler, hırkalar vb. ürünlerin üzerine işlenecek boncukların, detaylı bilgisi size verildikten sonra belirtilen süre içerisinde teslimat yapmanız beklenmektedir. Pul dikim işi ile günde 6-7 saat çalışarak, ortalama aylık 700TL civarı bir ek gelir elde etmek mümkündür.

Tokat Evde İş İŞKUR Aracılığı İle Gelir Elde Etmek

İŞKUR aracılığı ile evden para kazanmak Tokat ili için, üniversite ve şehir yöneticilerinin ortaklaşa geliştirdiği projelerden bir tanesidir. Her ay şehir yöneticileri tarafından belirtilen, sektör ve bu sektörle alakalı firmalar, İŞKUR aracılığı ile evden iş ilanı vermektedirler. Tokat evde iş fırsatlarının en önemli alanı olan İŞKUR, genellikle ev hanımları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle 2 ayda bir yenilenen kontenjanların ve ilanların duyuruları resmi sitelerde yapılmaktadır. İş ile ilgilenen kişilerin, düzenli olarak resmi sitelerin ilan kısımlarını takip etmesi önerilmektedir.

İŞKUR sitesinde her ay hazırlanan ve belirtilen birçok alanda, kontenjan ile sınırlı olan iş fırsatları sunulmaktadır. İş alımları, Tokat İŞKUR şubelerinden bizzat kişinin kendi başvurusu ile alınmaktadır. Değerlendirme aşamasında, başvuran kişinin yetenekleri, özellikleri, istekleri doğrultusunda mevcut olan en uygun işe yerleştirmeler yapılmaktadır. İşe yerleştirildikten sonra, firmanın ve kurumun sizden 3 ay kesintisiz çalışma taahhüttü alması gerekmektedir. Onay verildiği takdirde, işe yerleştirme işlemi gerçekleşip asgari ücret verilmektedir.

Pasta Yaparak Evden Para Kazanmak

Pasta yapımı ile evden para kazanmak mutfak becerisine güvenen kişiler için, oldukça tercih edilen bir gelir elde etme yöntemidir. Şehirde bulunan birçok pastane ve yemek firması, zaman zaman evlere sipariş vermektedirler. Şehir nüfusunun az olması nedeni ile özellikle, özel günler ve davetlere sipariş yetiştirme konusunda sıkıntı yaşayan firmalar, bu açığı yetenekli, eli lezzetli ve kendi güvenen insanlara başvurarak çözmektedirler.

Firmalar açısından eve iş vermek, hem işçi maliyetini azaltmakta, hem de vatandaşlar için istihdam sağlamaktadır. Düzenli bir çalışma ile diğer işlere nazaran, daha fazla gelir elde etmek mümkündür. Pastaneler ve yemek firmaları ile çalışıldığı takdirde, firmalar tarafından verilen siparişleri belirtilen günde ve saatte hazırlayıp teslim etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde çalışma yolu ile aylık ortalama 1000-2000 TL arasında gelir elde etmek mümkündür.

Bireysel çalışma yolu ile pasta yapmak, kendi fiyatlarınız üzerinden satış yapmak çoğu zaman daha karlı gibi görünse de, daha çok risk barındırmaktadır. Müşteri sayınızın fazlalığı ile doğru orantılı gelir elde edip, kendi fiyatlarınız ve tasarımlarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu çalışma şekli ile aylık ortalama gelirinizin bir sınırı olmayıp, tamamen müşteri sayınız ve hızınıza bağladır.

Samsun iş fırsatlarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Evde Özel Ders Vererek Gelir Elde Etmek

Özel ders vererek evden para kazanmak sadece Tokat ili için değil, tüm Türkiye’de popüler bir ek gelir imkânı sağlamaktadır. Özellikle ülkede ki dershane sayısında ki azalma ve sınavların her geçen gün daha da artması, beraberinde rekabeti getirmektedir. Çoğu aile, öğrencilerin bu rekabette var olabilmesi ve eksikleri kapatabilmesi için, okulun yanı sıra ders takviyesi için özel derslere ihtiyaç duymaktadır.

Her geçen gün artan talep doğrultusunda, işi tercih eden kişilerin genelini emekli öğretmenler ve üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. Alan farkı olmaksızın, okuduğunuz bölüm veya yetenekleriniz doğrultusunda, kendi ücretlendirmeniz ile birlikte özel dersler vererek ek gelir elde etmeniz gayet mümkündür.

Genellikle iş ilan sitelerinde ve sosyal medya gruplarında özel ders ilanları görülmekle birlikte yüz yüze başvurular kabul edilmektedir. Başvuralar sonucunda genellikle, bir değerlendirme süreci olmaktadır. Günlük ortalama 3-4 saat özel ders vererek, ayda 3000 TL gibi bir ek gelir elde etmeniz mümkün olmaktadır.

Ihlamur Paketleyerek Ek Gelir Elde Etmek

Ihlamur paketçiliği yaparak ek para kazanmak gelir elde etmek için, özellikle ev hanımları ve evde çok zaman harcayan insanların, tercih ettiği bir alan olmaktadır. Şehirde bulunan birçok aktar tarafından, evlere iş imkânı sağlanmakta ve gelir olanağı sunulmaktadır.

İşletmenizin sizden istediği adet ve sürede, belirtilen ıhlamurları dikkatli bir şekilde paketleyerek teslim etmeniz gerekmektedir. İş ilanlarını genellikle, internet ortamında değil bire bir görüşme il öğrenmek mümkündür. Tokat evde iş fırsatları açısından, ıhlamur paketçiliği önemli bir yeri kaplamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tekirdağ Evde İş İmkânları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı