İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

TGS Personel Alımı Başvurusu

TGS eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimleri tarafından, ihtiyaç halinde gerekli pozisyonlara düzenli bir şekilde yapılmaktadır. Firma THY ortaklığı ile kurulan bir yer hizmetleri firması olduğundan, personel alımı konusunda çok geniş imkânlara ve istihdam kaynaklarına sahiptir.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru ilanlarını genellikle resmi internet sitelerinden yayınlasa da, gerekli görüldüğünde popüler iş ara sitelerine de başvurular verilmektedir. Bu sebeple konu ile ilgilenen kişilerin, internet platformlarında ve özellikle resmi internet sitelerinde, sık sık aktif olması gerekmektedir.

TGS Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

TGS eleman alımı müracaat formlarına ulaşmak firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, yerine getirmesi gereken ilk şartlardan birisi olmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, adayların adaylık başvurularını değerlendirebilmek ve ön değerlendirme aşamasını çok daha iyi yapabilmek adına, bazı başvuru formları hazırlamaktadır. Formların içeriğinde adaylar hakkında, çok geniş çaplı bilgiler mevcuttur. Başvuru formlarını dolduracak tüm adaylardan, formların doldurulması sırasında oldukça titiz olunması ve doğru bilgilerin verilmesi istenmektedir. Havacılık alanında önde gelen firmalardan birisi olan TGS, başvuru formlarında verilen her bilgiyi, değerlendirme aşamalarında teyit etmektedir. Yanlış bilgi verdiği anlaşılan kişilerin, değerlendirmeleri ise sonlandırılmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını sürekli olarak resmi internet sitesinde güncel tutmaktadır. Bunun yanı sıra başvuru formları, iş ilanlarının yayınlanması ile eş zamanlı olarak aynı ilanların eklerinde bulunmaktadır. Başvuru yapacak adaylar, ilanların ek kısımlarını dikkatli incelediğinde başvuru formlarına ulaşacaktır. Bunun yanı sıra internet ile alakalı problemler ve sorunlardan dolayı, başvuru formlarına ulaşamayan adaylar doğrudan firma insan kaynakları ile temasa geçip, gerekli formları talep etmeleri gerekmektedir. Başvuru formlarını teslim etmeyen adayların, başvuruları değerlendirme altına alınmamaktadır. Formlar doldurulduktan sonra, istenilen zaman ve gün içerisinde insan kaynakları birimlerine teslim edilmelidir.

TGS Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

TGS eleman alımı müracaat koşulları firma bünyesine başvuruda bulunacak her adayın, sağlaması gereken minimum şartları oluşturmaktadır. Başvuru şartları insan kaynakları birimleri tarafından, firma bünyesine nitelikli elemanları çekebilmek amacı ile oluşturulmaktadır. Başvuru şartlarını karşılayamayan adayların, başvuru yapsalar dahi başvuruları değerlendirme altına alınmamaktadır. Bu sebeple firma yetkilileri, adaylara iş ilanlarını detaylı bir şekilde inceledikten sonra başvuru yapmalarını tavsiye etmektedir.

Genel olarak başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • Havacılık alanında en az 2 yıl tecrübeli
 • İyi derece İngilizce bilen
 • Takım çalışmasına yatkın
 • Esnek çalışma saatlerine uyumlu
 • Daha önce hiçbir havayolundan disiplinsiz sebebi ile atılmamak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
 • En az lisans derecesinde mezuniyet derecesi elde etmiş

Tekzen personel alımı bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

TGS Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

TGS eleman alımı müracaat belgeleri başvuru yapacak olan tüm adayların, eksiksiz ve istisnasız temin etmesi gereken belgeleri oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, istedikleri belgelerin tümünü, adayların adaylık işlemleri ve seçilmeleri durumunda sigorta işlemlerinin tümü için kullanmaktadır. Bu sebeple başvuru belgelerinde eksik olan kişilerin, başvuru süreçleri durdurulmaktadır. Başvuru belgelerin büyük bir kısmı, e-devlet çıktısı olarak temin edilebilmektedir. Bu sebeple belgelerin temini konusunda, adayları zorlayacak çok fazla bir durum söz konusu değildir.

Genel olarak başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • Diploma aslı veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • İkametgâh belgesi
 • Sicil kaydı (arşiv onaylı)
 • Havacılık sicil kaydı
 • Başvuru formu
 • 8 adet biyometrik fotoğraf
 • Sağlık raporu
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı
 • Askerlik hizmet belgesi

TGS Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

TGS şirketi staj müracaatı yapmak havacılık sektörü ile ilgilenen, hemen hemen herkesin arzu ettiği ve talep ettiği bir durum olarak görülmektedir. TGS firması Türk Hava Yolları ortaklığı ile kurulmuş, köklü ve saygın bir yer seviş şirketidir. Bu sebeple firma bünyesine gelen staj başvuruları, her yıl katlanarak artmaktadır. Firma yetkilileri şirket geleceği açısından, çeşitli staj programları düzenlemekte ve bu programlar hakkında, detaylı kontenjanlar yayınlamaktadır. Kendi gelecekleri için iyi bir şirkette staj yapmak isteyen kişiler, firma insan kaynakları birimlerinin belirlediği kontenjanlar dâhilinde, başvurularını yapabilmektedirler.

Firma insan kaynakları birimleri, yayınladığı kontenjanlara karşın her yıl çok fazla sayıda başvuru almaktadır. Bu sebeple firma çıkarları ve geleceği doğrultusunda, staj programları için çeşitli şartlar getirmektedir. Belirtilen şartların tümü, öğrencilerin sağlaması gereken koşulları oluşturmaktadır. Koşulları sağlayamayan kişilerin, başvuruları değerlendirme altına alınmamaktadır. Başvuru şartlarının en önemlisi, en az 2 yıllık havacılık veya 4 yıllık sivil havacılık bölümü okunuyor olmasıdır. Belirtilen bölümlerde okuyan kişiler arasından, not ortalaması 3.00-4.00 arasında olan öğrenciler, başvuru yapmaya hak kazanmaktadır. Başvuruların tümü, personel alımı sayfalarından, özgeçmişler ile birlikte yapılmaktadır.

TGS Firması Çalışma Koşulları Nasıldır?

TGS şirketi çalışma koşulları açısından, havacılık sektöründeki diğer firmalar gibi, personellerine oldukça güzel imkânlar sunmaktadır. Havacılık sektörü gereği, firma bünyesinde ki operasyonlar bölümünde çalışan personellerim hepsi, havalimanlarında ki pistlerde faaliyet göstermektedir. Bununla birlikte firmada yer alan diğer pozisyonlar için, hizmet veren personellerin çoğu yine havalimanlarında fakat ofis ortamlarında hizmet vermektedir. Firma tüm bunların yanı sıra, personellerine çeşitli sosyal haklarda sağlamaktadır.

Şirket İnsan Kaynakları Birimlerine Nasıl Ulaşılır?

Firma insan kaynakları birimine ulaşmak günümüz internet dünyasında, oldukça kolay bir hal almaktadır. Firma insan kaynakları birimlerinin, tüm iletişim numaraları resmi internet sitesinde ki iletişim bölümünde bulunmaktadır. Bununla birlikte personel alımı konusunda, firma birimleri ile doğrudan mail yoluyla da iletişime geçmek mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Tekzen Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı