Genel

Temsa Personel Alımı Başvurusu

Temsa eleman alımı başvuruları belirtilen yıllar için, insan kaynakları birimlerinin oluşturduğu iş raporları doğrultusunda yapılmaktadır. Personel alımı konusunda, firma ülke genelinde ki en büyük istihdam sahiplerinden birisi konumundadır. Bu sebeple yayınlanan ilanlara, oldukça geniş çapta başvurular gelmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, yayınlayacağı iş ilanlarını genellikle resmi internet sitesi aracılığı ile yayınlamaktadır. Bunun yanı sıra çoğu zaman, popüler iş arama sitelerine de ilanlar verilebilmektedir. Bu sebeple, firma bünyesinde ki herhangi bir pozisyona başvuru yapacak kişilerin, sık sık internette aktif olması ve platformları kontrol etmesi gerekmektedir.

Teknosa personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Temsa Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Temsa eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, değerlendirme aşamalarına katılmak için yapması gereken ilk koşul olmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru yapan adayların ön değerlendirmesini yapabilmek, firmaya nitelikli iş gücünü çekebilmek ve firma paralelinde ki kişileri tespit edebilmek amacıyla, bazı başvuru formları tasarlamaktadır. Başvuru formlarının içeriğinde, adayın özlük bilgilerinden tecrübe detaylarına kadar çeşitli sorular bulunmaktadır. Başvuru yapacak aday, belirtilen formları temin ettikten sonra bu soruları, doğru bir şekilde yanıtlaması gerekmektedir. Başvuru formlarını temin edemeyen kişiler, değerlendirme süreçlerine alınmamaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarının çoğunu iş ilanları ile paralel bir şekilde yayınlamaktadır. Yayınlanan iş ilanlarının eklerinde, adayların kolay erişebilmesi için başvuru formları verilmektedir. Başvuru yapacak aday, iş ilanlarını incelerken belirtilen eklerden, rahatlıkla formlara ulaşabilirler. Başvuru formlarına iş ilanlarından ulaşmayanlar için, resmi internet sitesinde oldukça güncel bir şekilde durmaktadır. İsteyen kişiler, resmi internet sitesi aracılığıyla da belirtilen formları temin edebilirler. Formlarda verilen bilgilerin, doğrulukları değerlendirme aşamalarında test edilmektedir. Bunun için yanlış bilgilerin tespitinde, adayın adaylık süreci durdurulmaktadır.

Temsa Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Temsa eleman alımı müracaat koşulları başvuru yapacak her adayın, istisnasız bir şekilde sağlaması gereken tüm koşulları oluşturmaktadır. Firma yetkilileri, şirkete kaliteli ve nitelikli iş gücünü çekebilmek adına, bazı şartlar getirmiştir. Bu sebeple şartları sağlayamayan adaylar, kesinlikle değerlendirme süreçlerine alınmamaktadır. Her sen başvurulan pozisyonlara göre, başvuru şartları güncellenmekte veya değişmektedir. Bu sebeple adayların sık sık, resmi internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir.

Genel olarak başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • Üniversitelerin otomotiv bölümlerinden mezun olmak
 • Alanında en az 3 yıl tecrübeli
 • MS Office programlarına hâkim
 • İyi derece de İngilizce bilen
 • Takım çalışmasına yatkın
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış
 • Seyahat engeli bulunmayan
 • B sınıfı sürücü belgesi olan

Temsa Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Temsa eleman alımı müracaat belgeleri başvuru yapan adayların tümünden, eksiksiz temin edilmesinin istendiği belgelerin tümüdür. Başvuru belgeleri, adayların işlemleri açısından oldukça önemli bir noktadır. Başvuru belgeleri olmayan kişilerin, adaylık süreçleri dâhil hiçbir süreç başlatılamamaktadır. Bu sebeple başvuru belgeleri eksik olan adayların, değerlendirme süreçlerinde başarılı olmaları ek bir anlam ifade etmemektedir. Başvuru belgelerinin temini sırasında, e-devlet kapısı rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Genel olarak başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı
 • Sağlık raporu
 • 6 adet vesikalık fotoğraf
 • Sicil kaydı
 • Sigorta döküm belgesi
 • Varsa dil sertifikaları
 • Başvuru formu
 • Askerlik hizmet dökümü

Temsa Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temsa şirketi staj müracaatı yapmak özellikle otomotiv alanında eğitim gören kişiler tarafından, oldukça sık tercih edilmekte ve arzulanmaktadır. Firma özellikle minibüs ve ağır vasıta otomobiller açısından, ülke genelinde ki en büyük üreticiler arasındadır. Firma sadece ülke genelinde değil, dünya çapında ithalat ve ihracat gerçekleştirmektedir. Bu sebeple firmanın kendi alanında, iş hacmi oldukça geniştir. İş hacminin genişliği aynı zamanda, firmaya saygınlık ve popülerlik katmıştır. Bu sebeple otomotiv alanında eğitim gören kişiler, geleceğe emin adımlar atmak ve güçlü referanslar elde edebilmek adına, firma bünyesinde oluşturulan staj programlarına oldukça talep göstermektedir. Firma yetkilileri ise aynı zamanda, şirketin geleceğini oluşturacak öğrencileri seçmek ve yetiştirmek adına, bu konuda oldukça titiz davranışlar sergilemektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, her yıl yayınladığı iş planlarında belirlenmiş olan, staj kontenjanları çerçevesinde alımlar yapmaktadır. Fakat firmaya gelen başvuru sayısı, her yıl kontenjanların oldukça üstünde olmaktadır. Bu sebeple firma yetkilileri, staj alımlarında bazı şartlar ve sınırlamalar getirmektedir. En önemli şartlardan birisi, otomotiv alanında en az 4 yıllık bir fakülte de okuyor olmaktadır. Bununla birlikte bu şartı sağlayan kişiler arasından, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması, 4 üzerinden en az 3.00 olanlar arasından seçimler yapılmaktadır. Belirtilen şartları sağlayan kişiler, resmi internet sitesi üzerinden veya personel alımı sayfalarından başvurularını gerçekleştirebilirler.

TAV personel alımı ayrıntılarına yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Firma Çalışma Şartları Nasıldır?

Şirket çalışma koşulları açısından, alanında faaliyet gösteren diğer firmalarda temel alındığında, oldukça geniş ve güzel imkânlar sunmaktadır. Firmanın üretimi ve yapılan işin hacmi dikkate alındığında, firma bünyesinde hizmet veren personellerin birçoğu, fabrika ortamlarında üretim bantlarında hizmet vermektedir. Bununla birlikte yönetici kademesinde hizmet verecek kişiler, genellikle ana merkezlerde ofis ortamlarında bulunmaktadır.

Firma İnsan Kaynakları Birimlerine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynakları birimlerine ulaşmak günümüz teknolojisi ile oldukça basit bir konudur. Firma bünyesinde bulunan, insan kaynakları birimlerine resmi internet sitelerinde bulunan, iletişim sayfasından rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Bununla birlikte konu ile ilgilenen kişiler, personel alımı aşamalarında verilen detaylı bilgi formların da yer alan, numaralardan insan kaynakları birimlerine ulaşabilirler.

Bir önceki yazımız olan Teknosa Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı