Parafikir

Televizyon Kiralama Dönemi Başladı

Televizyon Kiralama Dönemi Başladı

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Avrupa ve ABD’de sıklıkla kullanılan leasing modeli yerli bir firma olan Vestel tarafından TV satışlarında uygulanmaya başlandı. Sistem abonelik üzerinden kiralama modelini getiriyor ve 10 yıldan 4 yılara kadar TV değişim süreleri belirliyor. Bu sayede hızlı teknolojik değişimler karşısında yeni ürünlere daha hızlı sahip olacak kişiler eski televizyonlarını da atmak zorunda kalmayacak.

Vestel’den TV Kiralama Modeli Detayları

Vestel Genel Müdürü olan Ergün Güler yaptığı açıklamada TV’lerde satış yerine üyelik sistemi getirerek bir nevi kiralama yapacaklarını belirtti. Bu model ile tüketiciler 2 yada 3 yıllık abonelik seçeneklerinden birisini tercih ederek bu süre boyunca seçtikleri TV modeline 89 ile 420 TL arasında aylık taksit ödemesi yapacaklar. Ayrıca bu modeli tercih edenler Digiturk aboneliği sunulacak. Belirtilen süre bittiğinde tüketiciler isterse bir üst model TV alabilecekken istemeleri halinde de aboneliklerini sonlandıracağı belirtildi. Bu modelin önümüzdeki aylarda beyaz eşyalarda ve telefonlarda da uygulanacağı açıklandı.

Ergün Güler teknolojinin çok hızlı değiştiğini ve bugün alınan teknolojik cihazların 6 ay içerisinde yenisinin çıktığını bundan dolayı tüketicilerin yenisi çıkana kadar ihtiyaçlarını ertelediğini belirtti. V Hepyeni sistemi ile ertelenen yada alınan TV’ye uzun süre razı olunmasının önüne geçilerek düzenli olarak son teknolojinin kullanılması sağlanacak. 1 haftadır uygulamada olan sistem için 200 başvuru aldıklarını belirten Güler yılda 1.5 milyon TV ve 1.5 milyon beyaz eşya sattıklarını da açıkladı. Yılın ikinci çeyreğinde beyaz eşyaya leasing sistemi getireceklerini belirten Güler şirketlere katma değeri katan cirodan daha çok abone sayısı olduğunu söyledi. Aboneliklerin ödemeleri için banka limitleri işgal edilmediği için isteyenlerin bankadan otomatik talimat vererek yada her ay Vestel şubesine giderek ödeme yapabilecekleri de belirtildi.

Sistem Kafelerle Kullanılmaya Başlanacak

Vestel mağazalarında bulunan Kafe Vesto’larda bu sisteme geçerek 15 -20 mağazada kafe açacaklarını söyledi. İstanbul ve Ankara’daki bazı şubelere bağlı kafelerde kullanılacak olan bu sistem ile Anadolu’ya yayılma hedefleri olduklarını belirtti. Kafelerin mağazalara giriş sayısını artırdıkları zaman cirolarını %5 oranında artırdıklarını da Ergün Güler yaptığı açıklara ekledi.

Bir önceki yazımız olan Mehmet Şimşek’ten Döviz Açıklaması başlıklı makalemizde KOBİ ve Mehmet Şimşek hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ