Banka Dışı Finans

Telefon Hattına Kredi Olayı Nedir?

Özellikle sosyal medyada denk gelmişsinizdir telefon hattına kredi, faturalı hatlara kredi imkanı gibi bir çok reklam veya Beş bin TL’ ye (5.000) kadar kredi nakit gibi ilk başta oldukça cazip görünmekle birlikte aslında ciddi şekilde faiz batağı ve alacağının paradan neredeyse iki katı kadar bir geri ödeme çıkmaktadır.

Burada verilen hizmet aslında bir kredi vermek değildir dikkat ederseniz kredi notu icra vs önemli değil anında krediniz çıkartılır gibi ilanlar zaten bunun bir kredi olmadığını ortaya çıkartmaktadır. Olayın özüne adınıza kayıtlı bir telefon numarası Avea, Vodafone, Turkcell faturalı hattınız var ise yada bir Türk Telekom İnternet yada Ev Telefon aboneliğiniz var sa bu abonelikler üzerinden size bir cihaz tanımlanmak suretiyle 24-36 ay vadeli faturanıza cihaz bedeli %70 leri varan bir vade farkı ile yansıtılır.

Size aracılık eden kişi veya bayi sizin adınıza bir cihaz başvurusu (Akıllı Telefon) yapar ve onaylanırsa telefonun peşin bedeli üstünden size ödeme yapar ancak içinde komisyon ve ikinci el muamelesi yaptığı için birazda kesinti yapar kalanı öder.

Göz atabilirsiniz: ING Bank Acil Kredi Onay

İşin fazla ödeme kısmına takılmayabilir siniz acil para lazım olunca kimse üçe beşe bakmaz o an işinin görüleceğine bakar onun için size tavsiyemiz bir faturalı hattınız var ise ve 6 aydır kullanıyorsanız telefon bayisine gidin mesela Vodafone kullanıyorsanız Vodafone bayisi Turkcell kullanıyorsanız Turkcell bayisine, Avea, TTNet İnternet Yada Türk Telekom Sabit Telefonunuz var ise Türk Telekom Bayilerine bizzat gidiniz ve bir cihaz almak istediğinizi belirtin çıkabilecek en pahalı cihaz hangisi ise onu talep edin ek olarak Türk Telekom masaüstü bilgisayar ve laptop ta vermektedir.

İlginizi çekebilir: Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?

Gittiğiniz bayi zaten sizin talebinizi seve seve alacaktır ve 10-15 dakika gibi bir zaman içinde sonuçlanacaktır. Zaten şartlar uygun ise başvurunuz kabul edilir ve cihazınız telefonunuz size yarım saat içinde teslime edilir. Bundan sonraki süreç ise cihazınızı aldıktan sonra paraya çevirmek onun için mesela letgo gibi alanlara ilan verin en kolay ve değerinde satılacak alan burasıdır. Aldığını telefonun peşin fiyatına internetten bakın ve %10 aşağısına ilana koyun muhtemelen 1-3 gün içinde satılacaktır. Bu iş için aracı kullanırsanız birde üstüne %15 lere yakın komisyon vermiş olursunuz kısaca aracıya gerek yok zaten onlarda aynı bu işi yapmaktadırlar size özel kredi cihaz çıkartamazlar yani sizin başvurunuzun aynısı marifetmiş gibi kendileri yapmaktadırlar. Hali hazırda zaten çıkacak cihaza şu yoklukta birde komisyon felan ödemeyin.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı