Genel

Teknosa Personel Alımı Başvurusu

Teknosa eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları yetkililerin, çalışmaları sonucunda sıklıkla açılmaktadır. Personel alımı başvuruları, firma tarafından her yıl hazırlanan raporlar doğrultusunda, bütçe ile paralel şekilde gerçekleştirilmektedir. Teknosa firması, günümüzde Türkiye’de çeşitli elektronik aletler satan, binlerce şubesi olan çok büyük bir firma konumundadır. Bu sebeple firma, personel alımlarını her şubenin kendi içine bırakmaktadır. Şube yetkililerinde ihtiyaçlar tespit edilip, bu ihtiyaçlar doğrultusunda alımlar açılmaktadır.

Firma yetkilileri, personel başvurularında oldukça geniş bir istihdam olanağı sunmaktadır. Şube sayısının ve talebin fazla olması, özellikle satış temsilcisi ve personelleri bakımından sıklıkla ihtiyaç doğurmaktadır. Bu sebeple firma, yılın hemen hemen her ayında çeşitli şubelerde başvuruları açabilmektedir. Başvurular genellikle, firma resmi sitelerinde yayınladığı için adayların sıklıkla, siteleri ziyaret etmesi gerekmektedir.

Şişecam personel alımı ayrıntılarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Teknosa Personel Alımı Başvuru Formaları Nerede Bulunur?

Teknosa eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak günümüzde, oldukça basit bir işlemdir. Firma yetkilileri aday başvurularını alırken, başvuru formları ile birlikte almaktadır. Başvuru formları, her adayın istisnasız bir şekilde temin edip doldurması gereken bir belgedir. Bu sebeple, başvuru formlarına erişmek adayın kendi sorumluluğu altındadır.

Başvuru formları, firma yetkililerinin ilanları yayınlaması ile birlikte resmi sitelerden verilebilmektedir. Aynı zamanda ilan eklerinin hepsinde, başvuru formlarına erişmek mümkündür. Bu sebeple başvuru yapacak adayların, ilanları detaylı bir şekilde incelemesi gerekmektedir.

Başvuru formlarında yer alan bilgiler, adayların seviyelerini ölçmek ve yetkililer için ön bilgi amaçlı istenmektedir. Başvuru formlarının doldurulmasından sonra, firma insan kaynakları yetkilileri uygun adayları değerlendirme sürecine çağırmaktadır. Değerlendirme süreci aşamalarında, formlarda doldurulan bilgiler teyit edildiği için, adayların belirtilen formları titiz ve doğru bir şekilde doldurması gerekmektedir. Aksi takdirde ayalar açısından, kötü bir izlenim oluşacaktır. Formlarda ki bilgilerin yanlış olması durumunda, adayın başvuru süreci sonlandırılmaktadır.

Teknosa Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Teknosa eleman alımı başvuru şartları firma tarafından, adayların sağlaması gereken niteliklerin tümünden oluşmaktadır. Teknosa firması, ülkede faaliyet gösteren en büyük teknoloji şirketlerinden birisidir. Firma her ilde, onlarca şube ile hizmet vermektedir. Bu sebeple özellikle, şubelerde hizmet verecek satış personellerine ihtiyaç duymaktadır.

Başvurulara gösterilen ilgi, oldukça fazla olduğundan firma belirli başlı şartlar getirmektedir. Başvuru yapacak her adayın bu şartları sağlaması gerekmektedir. Her yıl değişkenlik gösterse de, başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • En az lise mezunu olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • Takım çalışmasına uyum sağlamak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Tecrübe sahibi olmak
 • İletişim becerileri yüksek olmak

Teknosa Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Teknosa eleman alımı başvuru belgeleri firma tarafından talep edilen, her personelin temin etmesi gereken belgelerdir. Belirtilen belgeler, firma yetkilileri tarafından adayın çeşitli işlemlerini gerçekleştirmek amacı ile istenmektedir. Belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde getiremeyen adayların, başvuru işlemleri sonlandırılmaktadır.

Adaylar belirtilen belgelerin tümünü, e-devlet çıktısı olarak alabilmektedir. Bu da firma tarafından, adaylara sunulan bir kolaylık olmaktadır. İstenilen belgeler, adayların rahatlıkla temin edebileceği standart belgelerdir. Teknosa personel alımı başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • 6 adet biyometrik fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Sicil kaydı
 • Sağlık raporu
 • Başvuru formu
 • Erkek adaylar için tecil kâğıdı veya askerlik durum belgesi
 • Sağlık raporu

Teknosa Firması Staj Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Teknosa şirketi staj başvurusu yapmak firmanın başvuru yayınlamasına bağlı olmaktadır. Staj konusunda firma, her yıl düzenli bir şekilde program açmamaktadır. Bu sebeple başvuru yapmak isteyen adayların, sık sık ilanları takip etmesi gerekmektedir. Teknosa firmasında staj yapmak isteyen öğrenciler genellikle insan kaynakları, muhasebe, satış ve pazarlama bölümlerinde yapmaktadır. Bu sebeple, şubelerin bu anlamda talepleri olması gerekmektedir.

Firma staj programları genellikle, il şubelerinde değil genel merkezlere daha sık almaktadır. Teknosa firması, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olduğu için, öğrenciler oldukça fazla ilgi göstermektedir. Firmanın nitelikli insan gücüne olan ihtiyacı, ana merkezlerinde staj programları açmaya itmektedir.

Staj başvuruları için ilanlar, firma resmi sitesinden verilmektedir. Fakat başvuru yapmak isteyen kişilerin, sağlaması gereken bazı koşullar mevcuttur. Bunlar not ortalaması, zorunlu staj belgesi ve istenilen bölümlerde okumaktır. Belirtilen koşulların tümünü sağlayan adaylar, programa kabul edilmektedir. Personel alımı adı altında verilen ilanlarda, bazı zamanlar staj programları da açılabilmektedir.

Sepaş Enerji personel alımı hakkında bilgiler yazımızdadır.

Teknosa Firması Çalışma Ortamı Nasıldır?

Teknosa şirketi çalışma ortamı açısından, alanı ile aynı diğer firmalar ile oldukça benzerlik göstermektedir. Teknosa şubelerinde çalışan bir kişi, genellikle günün büyük bir bölümünü ayakta hizmet vererek geçirmektedir. Ayrıca personeller, kapalı ve sıcak bir ortamda çalışmaktadır. Firma kuralları gereğince, öğle molasına kadar 15 dakika ek mola süreleri de mevcuttur. Çalışma saatleri oldukça esnek olduğundan, adayların bu koşulları dikkatlice değerlendirmesi gerekmektedir.

Teknosa Firması Sosyal Haklar Nelerdir?

Teknosa şirketi sosyal hakları bakımından, diğer tüm şirketlere benzer haklar barındırmaktadır. Firma bünyesinde hizmet veren herhangi bir personel, tüm Teknosa mağazalarından yetkililer tarafından belirtilen miktarda, indirimli alışveriş imkânına sahiptirler. Bunun yanı sıra, tüm sosyal güvenceleri firma tarafından sağlanmaktadır. İş gereği günün önemli bir bölümü, müşteriler ile temas halinde geçtiğinden belirtilen sosyal haklar, firma personelinin motivasyonu açısından oldukça önemlidir.

Personel alımı dönemlerinde, sosyal haklar konusu firma yetkilileri tarafından, oldukça detaylı açıklanmaktadır. Fakat daha fazla bilgi isteyen kişilerin, Teknosa resmi sitesini ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan TAV Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı