Krediler

TEB Yeni Yıl Kredisi

Yeni yıla girerken ihtiyaçlarını karşılamak yada borçlarını kapatmak isteyenler için TEB yılbaşı kredisi aylık %1,44 faiz oranı ile banka müşterilerine sunuluyor. Online olarak başvurulabilen bu krediye CEPTETEB uygulaması üzerinden de başvurulabilir.

CEPTETEB Kredi Kampanyası

2018 yılına girerken yapılacak harcamalar için nakit ihtiyacını karşılamak isteyenlere 48 ay vadeli ihtiyaç kredisinin detayları şu şekildedir;

  • 10.000 TL krediyi 24 ay vade ile kullanmak istetenler için TEB tarafından aylık %1,44 faiz oranı üzerinden toplam geri ödenecek tutar 12.301,50 TL olarak hesaplanıyor.

Verilen bu kredi için yıllık maliyet oranı %22,8126 ile %24,5749 oranları arasında değişkenlik gösterebiliyor. Bu krediyi kullanabilmek için hiçbir evrak getirilmesine gerek kalmadığı gibi banka şubesine de gitmeye gerek bulunmuyor. Mobil bankacılık üzerinden yani CEPTETEB uygulaması üzerinden yapılan başvurular birkaç dakika içerisinde onaylanarak istenilen miktardaki kredi vadesiz TL hesabına aktarılabiliyor.

Göz atabilirsiniz: TEB’den 3 Ay Ertelemeli Kredin Çok Kampanyası

Kredi Kampanya Süresi ve Diğer Detaylar

Başvuru süresinin bitmesi için kesin bir tarih verilmese de yeni yıl kredisi olduğu için her yıl olduğu gibi yılın ilk 3 ayı kampanya devam edip daha sonrası için bahar kredisi kampanyaları başlayacaktır. Krediyi olumsuz etkileyecek bazı durumlar bulunuyor, bu durumlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Kredi notunun düşük olması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olur.
  • 20 bin TL’ye kadar kredi CEPTETEB üzerinden kullanılabiliyor ancak bu rakamın üzerinde bir kredi başvurusu için şubeye gidilmesi gerekiyor. Yani uygulama üzerinden 20 bin TL üzerindeki krediler reddediliyor.
  • Bankada daha önceden bulunan kredisi yada ödenmemiş kredi kartı borcu bulunan kişiler de aynı şekilde kredi başvurularında olumsuz yanıt alabilirler.

İlginizi çekebilirsiniz: Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim?

Belirlenen bu 3 durum karşısında kredi başvurusu reddedilen kişiler aynı zamanda kredi notunun düşmesine neden olduğu için ikinci bir zarara uğrarlar. Özellikle yeni yıl için tatile gitmek isteyenlere bazı tur şirketleri ve oteller tarafından bir takım kampanyalar uygulanabiliyor. Bu kampanyaların kaçırılmaması için %1,44’ten başlayan faiz oranları ile kredinizi kullanabilir ve daha sonrasında uygun taksitler halinde kredinizi geri ödeyebilirsiniz. Ancak %1,44 faiz oranı sadece kredi skoru yüksek olan kişilere sunuluyor. Eğer kredi skoru düşük olan kişiler kredi başvurusunda bulunurlarsa farklı faiz oranları ile karşılaşabilirler.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciye En Uygun Krediler 2018 başlıklı makalemizde Denizbank, İş Bankası ve Öğrenciye Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı