Piyasalar-Yatırım

TEB Marifetli Hesap

Uzun yıllar boyunca yapılan birikimlerini değerlendirmek isteyen kişiler uzun vadeli değil de gecelik faiz oranlarını kullanmak istemeleri halinde TEB Marifetli Hesap ile %14,5 vadeli hesap faiz oranlarından faydalanabilirler. Kredi Garanti Fonu tarafından verilen destekten faydalanmak için bankaların vadeli hesap faiz oranlarında yarıştıkları bu dönemde birikimleri olan kişiler için bulunmaz fırsatlar veriliyor.

TEB Vadeli Hesap Detayları

Diğer bankalara göre farklı bir vadeli hesap şekli sunan TEB müşterilerine Üstü Biriksin programı ile daha fazla birikim yapma imkanı sunuyor. Bu programa göre POS cihazı ile yapılan tüm harcamalarda sizin belirlediğiniz tutarın geri kalanı aynı gün içerisinde Marifetli Hesap içerisine aktarılıyor. Bu şekilde yapılan tüm harcamalardan az da olsa birikim yaparak vadeli TL hesabına katkıda bulunuluyor. Faiz oranları ise şu şekildedir;

  • İlk defa vadeli hesap açtıracak kişiler tüm miktarlar için %14,5 faiz oranından ilk 3 ay faydalanabiliyorlar.
  • Tanışma faizi sonrasında 2.000 ile 49.999 TL arasına %8 mevduat faizi
  • 50.000 ile 249.999 TL arasına %10 mevduat faizi
  • 250.000 ile 499.999 TL arasına %11 ve son olarak 500.000 ile 750.000 TL arasına %12 mevduat faizi oranı veriliyor.

Göz atabilirsiniz: Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Hoşgeldin faizinden faydalanmak için 2.000 TL ve üzeri yada 1.000 USD/EUR/GBP üzeri bir limit ile açılış yapılması gerekiyor. Ancak sıfır bakiye ile de hesap açılabiliyor sadece hesaptaki para 2.000 TL ve üzeri olduğu zaman faiz işlemleri başlayabiliyor. Hesap için TEB müşterilerinden herhangi bir masraf talep etmiyor. Bu faiz oranından faydalanabilmek için bireysel müşteri olmak gerekiyor. TL yada yabancı para birimlerinden herhangi biri için şirket hesabı adına marifetli hesap kullanılamıyor.

İstenildiği Zaman Para Çekilebilir

TEB Marifetli Hesap kullanıcısı olan banka müşterileri acil nakit ihtiyaçları olduğu zamanlarda istedikleri zaman hesaplarından para çekebiliyorlar. Gecelik faiz oranından faydalanma imkanı sunulduğu için para çekilen para miktarı sadece para çekme günü ve sonrasını etkiliyor. Vadeli hesaplarına para yatırmak isteyen kişiler mesai saatleri içerisinde yatırdıkları zaman aynı gün faiz imkanından faydalanabilirler. Ancak mesai saati dışında yatırılan tüm miktarlar bir sonraki iş günü için değerlendirmeye tabi tutuluyor.

İlginizi çekebilir: TEB’den 3 Ay Ertelemeli Kredin Çok Kampanyası

Bir önceki yazımız olan 2018’de Kripto Para Dünyasının 5 Riski başlıklı makalemizde Bitcoin ve Kripto Para hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı