Genel

Tayvan İş İmkanları

Tayvan’da çalışmak için yapmanız gereken ilk olarak anlaşmalı firmalar yardımıyla gerekli altyapıya sahip olduğunuzu ispatlayıp oraya gitmektir. Gelişen teknolojisi ve gün geçtikçe artan Pazar alanı ile Tayvan, iş bulmak için doğru bil ülke olacaktır. Ülke insanları farklı kültürlere ilgi duymakta, diğer ülkelerden gelen ve diğer ülkelerin kültürel özelliklerini yansıtan materyalleri satın almaktadır. Bu da Tayvan’da iş bulmak için kültürel bir Pazar açmanızı olağan kılacaktır. Ülkede işsizlik oranı oldukça düşüktür. Bu nedenle siz de orada iş bulabilir, istediğiniz şekilde girişimcilik faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Sistemimiz içerisinde diğer yazılarımız:

Tayvan’da Çalışmak Gıda Sektöründe 

Tayvan’da gıda endüstrisi konusunda en önemli etken çeşitliliktir. Ülkede, birden fazla lezzeti içerisinde bulunduran neredeyse tüm işletmeler kar elde  etmektedir. Tayvan’da rrestoran açmak istiyorsanız büyük bir alana ihtiyacınız olmak. Bölgenin en meşhur ve rağbet gören yemekleri, sokak lezzetleridir. Bu nedenle açacağınız mekanın sokağa yakın olması, sokak lezzetlerini yakalaması ve küçük bir alan olmaısı, ziyaretçileri daha fazla cezbedecektir. Bölgede restoran açmadan da gıda sektöründe yer alabilirsiniz. türk işletmelerin yoğunlukta olduğu alanlarda aşçı alımları yapılan dönemlerde başvurularınızı ileterek ya da bölge işletmelerine başvurunuzu yaparak gıda sektörüne girebilirsiniz.

Tayvan’da Otomobil Sektöründe Çalışmak

Tayvan’da otomobil sektörü, mühendislik anlamında eleman alımları yapmaktadır. Ülke, özellikle inovasyona dikkat etmekte, aldığı personelin yapılacak işi hızlandırıyor olmasına özen göstermektedir. Tayvan’da iş bulmak için eğer otomotiv sektöründe çalışmak istiyorsanız yapmanız gereken üretim yapan parça fabrikalarından çok, montaj alanında çalışmak olmalıdır. Ülkenin ciddi bir açığı bulunan oto montaj alanlarına her yıl yüzlerce yabancı mühendis alınmaktadır. Ülkenin üretim ve satış anlamında kendini her  geçen yıl geliştiriyor olmasından dolayı, fabrikasyon sistemini de ileriye taşıyacak mühendislere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanı sıra alınacak mühendislerin otomobil mühendisi, mekatronik, mekanik aksam bilgisi alanlarında deneyim sahibi olması; ayrıca makine mühendisliği alanından da başvuru yapılması gerekmektedir.

Tayvan’da Tıp ve Sağlık Sektöründe Çalışmak

Tayvan’da tıp alanında çalışmak için yapılması gereken, dış ülkelerden tıp alanından mezun olmaktır. Mezun olacağınız alan doğrultusunda tıbbi laboratuarlardan bilimsel çalışma alanlarına, hastanelerden hemşirelik alanına kadar pek çok tıbbi birimde görev alınabilmektedir. Bu  görevler genellikle dünyanın her yerinden araştırmacı alan genetik bilimi laboratuarları da olabilir. Çalışma alanınız her ne ise, daha önceden seçmeniz ve çalışmalarınızı yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Ayrıca ülke, tıp ve diğer bilim alanlarından araştırmacı kabul etmekte, kendi ülkesinde ya da dışarıda eğitim almış bilim insanlarını sınırları içerisinde ağırlamaktadır.

Tayvan’da Bilişim Alanında Çalışmak

Tayvan’da bilişim sektörü, en hızlı büyüyen sektörler arasında yer alır. Bilişim, yazılım, yapay zeka ve tasarım anlamında ilerleme kaydederken, ülke dış ülkelerden de geliştirme sorumlusu gibi pozisyonlarda çalışacak uzman alımı yapmaktadır. Özellikle mühendislerin ilgi gösterdiği yazılım uzmanlığı kontenjanı için başvurular hızla dolarken, ülkede bilişimin liderleri konumunda olan Huwai gibi markalar, dünyanın her yerinden yapay zeka üzerine çalışacak yazılım uzmanı almaktadır. Tayvan’da iş bulmak ve kısa sürede fazla para kazanmak istiyorsanız, kesinlikle bilişim sektörüne göz atmalısınız. Ülkede çalışan mühendisler, aylık en az 1.800 USD maaş almaktadır.

Türkmenistan İş İmkanları ve Ukrayna İş İmkanları Neler? Ukrayna’da İş Fırsatları yazılarımızı da okumalısınız.

Tayvan’da Dünyaca Ünlü Firmalarla Çalışmak

Tayvan’da uluslar arası üne sahip markalarla çalışmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Ülke sınırları içerisinde üretim merkezi bulunan HTC, ACER, Chang Young markaları, dünyanın dört bir yanından personel alımında bulunmaktadır. Markaların en fazla aradığı personel inovasyon mühendisliği ve yazılım mühendisliği olurken, Tayvan’da iş bulmak konusunda en hızlı davranan iş kolu ise endüstri mühendisliği olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tayland İş İmkanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı