Genel

Tayland İş İmkanları

Tayland’da çalışmak için ülkenin kültürünün çok iyi derecede bilinmesi gerekmektedir. Tayland, kültürel açıdan geleneklerine bağlı bir ülke olmasının yanında, bu özelliği her yıl milyonlarca turistin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle, dokunun bozulmaması ve turistlerin ilgisinin azalmaması amacıyla ülkede kültüre zarar verecek faaliyetler yasaktır. Bunun yanı sıra ülke insanları, diğer kültürleri de oldukça merak eder. Bu nedenle restoranların farklı temalarla açılması, dışarıdan gelen insanların kendi kültürlerini tanıtması gibi etkinlikler mümkün hale gelmiştir. Tayland’da iş bulmak için yapmanız gereken, bölgede turist yoğunluğu fazla olan yerleri tespit etmek ve bölge kültürüne göre hareket etmek olmalıdır. Diğer ülkelerde iş olanakları:

Tayland’da Çalışmak Restoran İşletmesinde 

Tayland’da restoran alanında görev almak için bölgede bulunan Türk işletmelerden başlayabilirsiniz. Ancak bunun haricinde bölgede Çin, Alman, İtalyan gibi farklı kültürlere ait restoran çeşitleri de mevcuttur. Bunun gibi bölgede hüküm süren Türk restoranları da, işçi alımlarında Türklerden oluşan kadro ile çalışmayı tercih etmektedir. Bu nedenle bölgede çalışmak için bu restoranları tercih edebilirsiniz. Ayrıca bölgede, yabancı tatları sunmak, işletme sahiplerine yerel yemekleri satmaktan daha fazla getiri sağlar. Ayrıca bölgede büyük çaplı, yüksek maliyetli dekorlara sahip  restoranlardan çok, küçük çaplı, tadımlık lezzetler sunan cafe tarzı restoranlar dikkat çekmektedir. Bu nedenle fazla maliyet üstlenmeden işletme açma konusunda bu tarz küçük restoranlardan başlayabilirsiniz.

Tayland’da Mücevher Satışında Görev Almak

Tayland’da mücevher endüstrisinde çalışmak için yapmanız gereken, Türkiye’de de faaliyet gösteren uluslar arası markalara tezgahtar ya da gurme olarak başvuru yapmak olmalıdır. Bölgede mücevher ürünlere talebin yüksek olması satışlarda da artışa neden olmaktadır. Ayrıca var olan turist akışı da mücevher sektörünün hızlı büyümesine neden olmaktadır. Sadece tezgahtar olarak değil, ürünleri  içe aktararak, yerel satıcılarla düşük ücretlere anlaşarak ya da direkt olarak satışını gerçekleştirerek karlı bir iş ortaklığına sahip olabilirsiniz.

Tayland’da Web Tasarımı İşinde Çalışmak

Tayland’da web tasarımcısı olmak için bölgede hızla artan internet kullanımından yararlanılmalıdır. Her ne kadar gelen turist sayısı ile bağlantılı olarak bölgenin yerlileri hiçbir zaman maddi anlamda sıkıntıya girmeyeceklerini düşünseler de, bölgede hızlı bir sanal ortama geçiş başlamıştır. Bu nedenle işlerini internetten yürütmeye başlamaları gerektiğini hisseden yerliler, hızla kendi internet sitelerini kurmaya yönelmiştir. Ülkenin dünyaya karşı yüzü gelişmiş ve teknolojik olsa da, aslen içerde halen internetle tanışmamış pek çok kesim görülmektedir. Bu nedenle internet kullanımı konusunda vereceğiniz eğitimleri, hazırlayacağınız web siteleri ve diğer uygulamaları kullanarak Tayland’da para kazanabilirsiniz.

Tayland’da Gayrimenkul İşinden Para Kazanmak

Tayland’da gayrimenkul alım satımından para kazanmak için ülkede bulunan satılık her bir mülkten haberdar olmalısınız. Tayland’da iş bulmak istiyorsanız, ülke hakkında yerlilerden daha fazla fikriniz olmalıdır. Bu kapsamda yerlilerin yabancılara fazla güvenmiyor olmasını kendi lehinize kullanabilirsiniz. ülkenin belirli bir bölgesinde bulunan satılık mülklerin araştırmasını yapabilir, buraları satın almak isteyen diğer yabancılarla komisyon karşılığı danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

Tayland’da Teknoloji Üzerinden Para Kazanmak

Tayland’da teknolojik ürün satışından para kazanmak oldukça kolaydır. Ülkede telefon, tablet gibi ürünler yok satarken ülke, üretim alanından çok satış alanında hareketli bir pazara sahiptir. Tayland’da insanlar, almak istekleri telefonun fiyatına bakmaksızın alımı gerçekleştirirler çünkü onlara göre bu tür teknolojilere verilen para gereklidir. Bu nedenle ülkede karlı bir iş yapmak istiyorsanız, teknolojik ürünleri içe aktararak satışlarını gerçekleştirmelisiniz. Bu sayede Tayland’da iş bulmak gibi bir sorunla uğraşmadan kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Suudi Arabistan İş İmkanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı