Genel

TAV Personel Alımı Başvurusu

TAV eleman alımı başvuruları her yıl firma insan kaynakları yetkilileri tarafından, hazırlanan ve düzenlenen raporlar doğrultusunda açılmaktadır. Fakat çoğu zaman belirtilen raporların aksine, ihtiyaç duyulması halinde hemen alımlarda yapılabilmektedir. TAV personel alımı ve istihdam konusunda, alanında ki en başarılı şirketlerden birisidir. Şirket havalimanları işleten, başarılı ve Türkiye’de ki en büyük şirketlerin başında gelmektedir. 1997 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlarının da ihalesini kazanmışlardır.

Bu sebeple vatandaşlar tarafından, oldukça arzulanan ve talep gören bir firma konumundadır. Firma işe alımlarını, ihtiyaç haline hemen yapmaktadır. Bu sebeple başvuru yapmayı düşünen adaylar, sık sık iş ilanlarını takip etmeleri gerekmektedir. Şirket iş ilanlarını, genellikle resmi sitesinden yayınlamaktadır. Fakat bazı acili personel alımlarında, popüler iş arama siteleri üzerinden de ilanlar verebilmektedir.

Şişecam personel alımı ayrıntılarına yazımızdan bakabilirsiniz.

TAV Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

TAV eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adaylar açısından çok sorulsa da, oldukça basit bir işlemdir. Firma tarafından belirlenen, işe alım planlaması ve şekli gereği, her aday başvuru formlarını doldurmak zorundadır. Doldurulan başvuru formları, belirtilen tarihlerde firmaya teslim edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple adayların hepsi, başvuru formlarını bir şekilde elde etmesi gerekmektedir.

Firma insan kaynakları birimi, firmada ki boş iş pozisyonlarını tespit ettikten sonra, iş ilanlarını yayınlamaktadır. İş ilanlarının yayınlanmasıyla aynı zamanda, ilanların eklerinde formlarda verilmektedir. Bu sebepten dolayı, başvuru yapacak adayların ilan detaylarını dikkatlice okuması önerilmektedir. Gelişen teknoloji ve internet ağı sayesinde, hemen hemen bütün iş ilanları artık resmi sitelerden yapılmaktadır. Firma iş ilanlarının yanı sıra, resmi sitesinden sürekli özgeçmiş toplayıp, bunları veri tabanına kaydetmektedir. Özgeçmiş bırakmak isteyen adaylarında, aynı işlemler gereği başvuru formlarını doldurması gerekmektedir.

Başvuru formlarının içeriği, firma yetkililerine adaylar hakkında değerlendirme yapabilmesi açısından, bir takım bilgiler vermektedir. Firma yetkilileri, bu ön bilgileri değerlendirmeye alıp başvuran adayları 2. Aşamaya çağırmaktadır. Bu sebepten dolayı, formlar doldurulurken adayların oldukça titiz davranması, önemli bir konudur.

TAV Personel Başvuru Şartları Nelerdir?

TAV eleman başvuru şartları firmanın ülkede ki en büyük firmalardan birisi olması, saygın ve güvenilir bir izlenim vermesi ve ayrıca yapılan işin önemi ve büyüklüğü çerçevesinde, dikkate alınması gerekmektedir. Firma insan kaynakları yetkilileri, firma bünyesinde boş olan pozisyonları nitelikli insan gücü ile doldurmak istemektedir. Bu sebeple başvuru şartlarını sağlamak, istisnasız her adaydan beklenmektedir.

Her yıl boş kontenjandan çok daha fazla sayıda başvuru geldiği için, aranan şartlar oldukça titizlikle incelenip eleme yapılmaktadır. Her sene değişkenlik gösterse de, aranan şartlar şu şekildedir;

 • En az ön lisans mezunu olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • En az B1 seviyesi İngilizce bilmek ve kanıtlamak
 • Vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlamak

TAV Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

TAV eleman alımı başvuru belgeleri firmanın iş alanı ile ilgili faaliyet gösteren, diğer firmalar ile hemen hemen benzerlik göstermektedir. Firma yetkilileri, adayların belirli başlı işlemlerini gerçekleştirmek ve gelecekte tekrar görüşebilme olasılığına karşı, veri tabanına kayıt etmek amacıyla bazı belgeler istemektedir. Belirtilen belgelerin temin edilmesi, tamamen adayın kendi sorumluluğu altındadır. Belgeleri eksik olan adayların, başvuruları değerlendirme altına alınmamaktadır. Ayrıca firma, adaylara kolaylık sağlama açısından e-devlet çıktılarını da kabul etmektedir.

Kabaca TAV personel alımı başvuru belgeleri şu şekildedir;

 • 8 adet biyometrik fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Islak imzalı sağlık raporu
 • Belirtilen kurumlardan İngilizce sınav belgesi
 • Sigorta döküm belgesi
 • Sicil kaydı
 • Temiz belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi

TAV Alım Yapılan Bölümler Nelerdir?

TAV alım yapılan departmanlar oldukça fazla olmaktadır. Firma sektörde öncü bir şirket olduğundan dolayı, her geçen gün artan iş hacmi dolayısıyla birçok alanda personel ihtiyacı hissetmektedir. Personel alımı yapılan bölümler, çoğu zaman nitelik gerektiren alanlar olsa da bunun yanında, vasıfsız iş ilanları da verilebilmektedir. Başvuru yapacak adayların, kendilerine en uygun bulduğu bölümü seçmeleri ve belgelerini hızlı bir şekilde hazırlaması gerekmektedir.

Personel alımı yapılan bölümler, genellikle firma resmi sitesinden duyurulmaktadır. Fakat günümüze kadar en fazla alım yapılan bölümler sırasıyla avukat, yer hizmetleri, güvenlik görevlisi vb. bölümlerdir. Belirtilen bölümlere başvuru yapma süreçleri, iş ilanlarında detaylıca belirtilmektedir.

TAV Staj Başvuru Nasıl Yapılmaktadır?

TAV staj müracaatı yapmak havacılık sektörü ile ilgili bölümler okuyan her öğrencinin, arzuladığı bir konu olmaktadır. TAV firması, ülkemizde havacılık sektörünün en başarılı şirketlerinden bir tanesidir. Bu özelliği firmayı, genç yeteneklerin ve öğrencilerin ilgi odağı haline getirmektedir.

Her yıl insan kaynakları birimlerince, açılan staj programlarına binlerce başvuru yapılmaktadır. Fakat bu başvurulardan çok azı kabul edilebilmektedir. Bu sebeple, TAV firması staj programına kabul ettiği öğrencilerden, belirli başlı koşulları sağlamasını beklemektedir. Belirtilen koşulları sağlayamayan öğrenciler, kesinlikle değerlendirme altına alınmamaktadır. Firma tarafından belirlenen koşullardan en önemlisi, not ortalamasıdır. Günümüz itibari ile firmada staj yapmak isteyen bir öğrenci, 4,00 üzerinden en az 2.50 not ortalaması tutturması gerekmektedir. Bunun yanı sıra staj boyunca yapılacak sigorta, okul tarafından karşılanması gerekmektedir. Belirtilen koşulları sağlayan öğrenciler, resmi internet sitesinden başvuru yapabilirler.

Ayrıca Shell personel alımı başvurusunu inceleyebilirsiniz.

TAV İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

İnsan kaynakları birimine ulaşmak her adayın, çok fazla merak ettiği bir konu olsa da aslında çok kolaydır. Firma insan kaynakları birimi, tüm bilgilerini resmi internet sitesinden yayınlamaktadır. Bununla birlikte başvurulan ilanlarda da, iletişim numaraları mevcuttur. Konu ile ilgilenen kişilerin, belirtilen yollarla birime ulaşmaları gerekmektedir. Personel alımı sırasında, firma yetkililerini insan kaynakları birimleri oluşturmaktadır. Adayların aklında ki her soruyu, direkt birime sormaları istenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şişecam Personel Alımı Başvuruları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı