Banka Kartları

Taksitli Nakit avans nedir

Kredi kartının kullanımının sağladığı avantajlardan bahsetmiştik önceki yazılarımızda. Şimdi de bu avantajlardan biri olan taksitli nakit avans hizmetini ele alacağız. Taksitli Nakit avans nedir, nasıl kullanılır, Taksitli Nakit avans avantajları, Taksitli Nakit avans faiz oranları ve benzeri tüm konulara değineceğiz. Kredi kartınızın limitleri kapsamında kullanabileceğiniz bir tür kredidir nakit avans. Genel işleyişi aynı olsa da, bazı bankalarda bu hizmet çeşitli seçenekler ile sunulmaktadır. Örneğin Kuveyttürk bankası bu hizmeti sunmamaktadır. Buna benzer birkaç bankanın da hizmet listesinde bulunmamaktadır Taksitli Nakit avans seçeneği. Birkaç banka bu hizmeti, sadece nakit avans olarak sunmaktadır.

Taksitli Nakit avans nedir diye merak edenlere kısa bir cevap vererek konumuza geçelim. Taksitli Nakit avans; bankanızın kredi kartınıza uyguladığı ve ihtiyaç anında kullanabileceğiniz bir kredi tutarıdır. Bu krediyi sizden 12 aya kadar varan vade kapsamında geri tahsil etmektedir. Tabi bu krediyi alabilmek için nakit avans çekim ücreti ve çeşitli kalemleri kapsayan masrafları da tahsil eder sizden.

Göz atabilirsiniz: Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Kredisi

İhtiyaç kredilerinde ödediğimiz dosya masrafı gibi düşünün. Bu hizmetin iyi mi kötümü olduğu konusunda açıkçası karar veremedik. Evet, acil durumlarda çok işe yarıyor ancak faiz oranları çok yüksek bir hizmet olarak göze çarpıyor. O yüzden, gerçekten çok acil durum olmadıkça kullanılmaması gereken bir hizmettir Taksitli Nakit avans.

Taksitli Nakit Avans

Neredeyse tüm bankaların sunduğu Taksitli Nakit avans, kredi kartınızdan size özel tanımlanan bir miktar kredi tutarıdır. Kredi kartı limitinize endekslidir. Örneğin 10.000 lira kredi kartı limitiniz varsa, %30 veya %40 ı kadar nakit avans çekebilirsiniz. Bu limitler esnektir. Sizin kredi notunuza, kredi kartı limitlerinize ve bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmektedir. Kuveyttürk nakit avans limiti, kredi kartınızın limitinin %10 u kadardır. Bundan fazla çekemiyorsunuz. Premium kartlarda bu oran en fazla %20 dir. Nakit avans çekim ücreti alınmıyor bu bankada ancak çekilen nakit avansın tek seferde ödenmesi isteniliyor. Dediğimiz gibi, tüm bankalarda işleyiş çeşitli farklılıklar gösterebilmektedir. En güncel bilgileri bankanızın web sitesinden öğrenebilirsiniz. Taksitli Nakit avans nedir konusunu cevapladığımıza göre, Taksitli Nakit avans hakkında birkaç önemli detayı paylaşmaya devam edebiliriz.

Taksitli Nakit avans nedir, nasıl kullanılır?

Kredi kartı limitiniz dâhilinde, bankaların ATM lerinden veya internet şubelerinden kullanabileceğiniz bir çeşit kredi olan Taksitli Nakit avans, 12 aya kadar varan vade seçenekleri ile karşımıza çıkabiliyor. Vade sayısı arttıkça, faiz oraları da artmaktadır. Bunu unutmayın. Kullanılan tutar, vade sayısı gibi etkenler, faiz oranlarını değiştirebilmektedir. Size tavsiyemiz vadeyi çok fazla uzatmayın. Kısa vadeler ile kullanın acil durumlarda. Aksi halde çok fazla faiz ödemek zorunda kalırsınız. Kullanılan Taksitli Nakit avans, kredi kartı limitinizden düşer. Devam eden Taksitli Nakit avansınız varsa, onun borcunu kapatmadan, tekrar Taksitli Nakit avans kullanamazsınız. Bu, tüm bankalar için geçerlidir

İlginizi çekebilir: Kredili Mevduat Hesabı Nedir ?

Taksitli Nakit Avans Avantajları

Evet, faiz oranları ve çekim ücretleri yüksek olsa da, mecbur kaldığımız zamanlarda imdada yetişen bir hizmettir Taksitli Nakit avans. Bazı avantajları var elbette. Ama dezavantajları da olduğunu unutmamak gerekir. Taksitli Nakit avans avantajlarından bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Acil nakit ihtiyaçlarımızı karşılar
  • Pratik ve kolay kullanıma sahiptir. Belge, evrak ve benzeri sıkıcı prosedürler yoktur
  • ATM lerden anında kullanılabilir

Taksitli Nakit Avans Dezavantajları

Taksitli Nakit avans kullanmanın bazı dezavantajları:

  • Faiz oranları çok yüksektir
  • Nakit çekim ücretleri fazladır

Sabit faiz oranı yoktur. Kullandığınız tutara göre faiz uygulanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi kartı başvurusu neden reddedilir başlıklı makalemizde Kredi Başvurusu Neden Onaylanmaz? hakkında bilgiler verilmektedir.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı