Genel

Sütaş Personel Alımı Başvurusu

Sütaş eleman alımı başvuruları her yıl firma bünyesinde hizmet veren, insan kaynakları birimleri tarafından açılmaktadır. Personel alımı konusunda, firma da yönetim kurulu haricinde ki tek yetkili birim, insan kaynakları birimidir. Firma yetkilileri, her yılbaşında hazırladığı raporlar ve ücret planlamaları doğrultusunda, eleman alımlarını açmaktadır. Personel alımları sürekli olarak değil, genelde ihtiyaç durumlarına bağlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Personel alımı süreçlerinin tamamı, insan kaynakları birimleri tarafından internet platformları üzerinden yürütülmektedir. Belirtilen raporların işlenmesi, hazırlanması ve boş pozisyonların tespiti sonrası, başvuruların tümü Sütaş resmi internet sitesinden yapılmaktadır. Fakat bazı acil veya özel durumlarda, çeşitli iş arama platformlarından da ilanlar verilebilmektedir. Bu sebeple firma bünyesinde çalışmak isteyen veya kariyer sahibi olmak isteyen kişilerin, iş başvurularını dikkatli bir şekilde takip etmesi gerekmektedir.

Ayrıca Sepaş Enerji personel alımı bilgilerine bakabilirsiniz.

Sütaş Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Sütaş eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adayların sık sık dile getirdiği, başvuru süreçlerinde en fazla sıkıntı yaşanılan noktalardan bir tanesidir. Başvuru formları her yıl, insan kaynakları birimi tarafından konunun profesyonel kişilerince hazırlanılmaktadır. Firma yetkilileri başvuru formlarını, her adayın başvurularında istisnasız istemektedir. Bu sebeple başvuru formlarına ulaşmak, başvuru süreçlerinin en önemli noktalarından bir tanesidir. Bu sebeple adayların, belirtilen formlara ulaşırken oldukça titiz ve özenle davranması, firma tarafından tüm adaylara tavsiye edilmektedir.

Başvuru formları adayların özlük bilgileri, belirli yetenekleri, mezuniyet bilgileri vb. bilgileri içermektedir. Firma yetkilileri, bu bilgiler ile adayların ön değerlendirmelerini yapmaktadır. Bu sebeple başvuru formları doldurulurken, kesinlikle doğru ve tutarlı bilgilerin verilmesi önemlidir. Firma insan kaynakları birimleri, adayların ön değerlendirmelerini yaptıktan sonra, başvuru formlarını alarak adayları ikinci aşamaya davet etmektedir. Değerlendirmeler sırasında, başvuru formlarında eksik veya yanlış bilgi tespit edilen adaylarla yola devam edilmemektedir.

Firma yetkilileri başvuru formlarını, iş planlamaların belli olmasından itibaren güncel olarak, resmi internet sitesinden yayınlamaktadır. Fakat bununla birlikte, iş ilanlarının sitelere verilmesini takiben, aynı anda başvuru formları da belirtilen ilanların eklerinde sunulmaktadır. Başvuru yapacak adayların bu ekleri veya resmi internet sitesini ziyaret edip, formları temin etmesi gerekmektedir.

Sütaş Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Sütaş eleman alımı başvuru koşulları firma yetkilileri tarafından, başvuru yapacak her adayın istisnasız sağlaması gereken koşulların tümünü oluşturmaktadır. Firma bünyesine başvuru yapacak her aday, belirtilen şartların hepsini sağlamaları gerekmektedir. Başvuruları kabul edilmiş fakat şartları sağlayamayan adayların, başvuru süreçleri ileri ki aşamalarda dondurulmaktadır.

Her yıl değişkenlik gösterse de, kabaca başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • Alanında en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Vasıflı işler için en az 4 yıllık fakülte mezunu olmak
 • Belirtilen bölümlerden mezun olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Endüstriyel aletleri kullanabilmek
 • Endüstri ile ilgili programlara hâkim olmak
 • MS Excel programını ve Office programlarını iyi derecede bilmek

Sütaş Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Sütaş eleman alımı müracaat belgeleri firma insan kaynakları birimleri tarafından, her adaydan koşulsuz istenilen belgelerdir. Firma bünyesinde herhangi bir bölüme iş başvurusu yapan adayın, belirtilen belgeleri eksiksiz getirmesi gerekmektedir. Belgeler adayların, her türlü işlemlerini gerçekleştirmek amacı ile istenildiği için, belgelerinde eksik olan adayların başvuru süreçleri işlemez. Bununla birlikte herhangi bir belge eksikliğinde aday, iş başı yapamamaktadır.

Sütaş firmasının istediği başvuru belgeleri, genel olarak aşağıda ki gibidir;

 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Mezuniyet belgesi veya diploma
 • Sigorta döküm belgesi
 • İkametgâh
 • 8 adet vesikalık fotoğraf
 • Sicil kaydı
 • Heyet onaylı sağlık raporu
 • Başvuru formu

Sütaş Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sütaş şirketi staj başvurusu yapmak konu ile ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin, çok sık tercih ettiği ve istediği bir durumdur. Sütaş firması, ülke genelinde çok geniş istihdam kaynakları yaratan, saygın ve büyük bir gıda firmasıdır. Bu sebeple gıda alanında okul okuyan kişiler, geleceğe emin adımlar atabilmek ve güçlü referanslar elde edebilmek amacıyla, Sütaş firmasını tercih etmektedir.

Firma yetkilileri her yılbaşında, personel alımı ile birlikte staj kontenjanlarını da belirlemektedir. İnsan kaynakları birimleri, belirtilen kontenjanlar dâhilinde staj programlarına öğrenci alımlarını yapmaktadır. Fakat her yıl, açılan kontenjanların çok üstünde başvuru gelmektedir. Bu sebeple firma yetkilileri, staj programlarına başvurularda belirli başlı koşullar getirmektedir. Başvuru yapacak her adayın, belirtilen koşulları sağlaması gerekmektedir. Koşullardan en fazla öne çıkanı, not ortalaması şartıdır. Programa başvuru yapacak bir adayın, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 2.50 olması zorunludur.

Firma yetkilileri staj başvuru ilanlarını, iş ilanlarının yayınlanmasının ardından staj başvurularını da aynı anda yayınlamaktadır. Genellikle ilanlar, resmi internet sitesi kariyer bölümünden verilmektedir. Fakat aynı iş ilanlarında olduğu gibi, bazı durumlarda popüler iş arama sitelerine de verilebilmektedir. Bu sebeple başvuru yapacak adayların, sık sık ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Pınar personel alım bilgilerini yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Sütaş Firması Çalışma Koşulları Nasıldır?

Sütaş şirketi çalışma şartları açısından, çalışanlarına oldukça güzel ortamlar sunmayı hedeflemektedir. 2O19 yılı itibari ile yapılan bir ankette, firma bünyesinde çalışan kişilerin yüzde 80’i çalışma ortamından, memnun olduklarını dile getirmektedir. Firma yaptığı iş ve meslek gereği, genellikle fabrika ortamında çalışmaktadır. Bu sebeple firma bünyesinde çalışan personel, genellikle kapalı ve gürültülü ortamlarda hizmet vermektedir. Bununla beraber firma, personelin stres atabilmesi amacı ile çeşitli sosyal tesisler kurmaktadır.

Sütaş Şirketi İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Sütaş firması insan kaynakları birimine ulaşmak özellikle başvuru süreçlerinde, adayların çok fazla istediği bir durumdur. Başvuru yapan adaylar, personel alımı sırasında birim yetkilileri ile çok fazla iletişime geçmek istemektedir. İnsan kaynakları birimi iletişim bilgileri, iş ilanlarında detaylı bir şekilde verilmekle birlikte, resmi internet sitesi iletişim bölümünde de mevcuttur. İlgilenen kişiler, belirtilen yerlerden bilgilere ulaşabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Shell Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı