Genel

Şişecam Personel Alımı Başvuruları

Şişecam eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları tarafından, ihtiyaca bağlı bir şekilde yapılmaktadır. Şişecam personel alımı çoğu kişinin düşündüğü gibi, devamlı bir şekilde değil ihtiyaca yönelik olmaktadır. Firma insan kaynakları birimi, her yıl büyüme veya küçülme planlarınca, yeni personel alır ya da çıkarmaktadır. İnsan kaynakları biriminin, yeni personel ihtiyacı hissettiği ve tespit ettiği sürelerde, bekleme yapılmaksızın iş ilanları yayınlanmaktadır.

Firmanın bugüne kadar en fazla aldığı personel kadrosunu, işçiler oluşturmaktadır. Firma, Türkiye’nin önde gelen şişe ve cam üretim fabrikalarındandır. Bu sebeple, sıklıkla bu alanda çalışmak isteyen işçi ihtiyacı bulunmaktadır. Niteliksiz eleman alımları, nitelikli alımlarına göre oldukça fazla olduğu görülmektedir. Firma bünyesinde çalışan personelin, aldıkları ücretlerde oldukça tatmin edici olmaktadır. Firma insan kaynakları ihtiyaç halinde, genellikle firma resmi sitesinden ilanları yayınlamaktadır. Bunun yanı sıra gerekli görüldüğü takdirde, popüler iş arama sitelerine de ilanlar verilebilmektedir. Bu sebeple, firma da çalışmak isteyen adayların ilanları sıklıkla takip etmesi önerilmektedir.

Şenpiliç personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Şişecam Personel Alımı Müracaat Formu Nasıl Temin Edilir?

Şişecam eleman alımı başvuru formlarını temin etmek genellikle, her adayın karşılaşabileceği sorunların başında gelmektedir. Başvuru yapmak isteyen adaylar, firma tarafından hazırlanmış ve tanıtıcı olan formları, doldurmak zorundadırlar. Belirtilen formlar olmadan adayların başvurusu, kabul olmamaktadır. Fakat adayların düşündüğü gibi, formları elde etme süreci oldukça kolaydır.

Firma insan kaynakları birimi, iş ilanları yayınlarken bunlarla birlikte başvuru formlarını da vermektedir. Adaylar bu formları internet sitesinde, ilanların eklerinde rahatlıkla bulabilmektedir. Fakat bazı adaylar, genellikle bu formlara teknik aksaklıklar nedeni ile ulaşamamaktadır. Böyle durumlarda, firma tarafından hazırlanmış ve resmi internet sitesine yüklenmiş olan belgeleri, adayların indirip doldurması gerekmektedir. Bazı durumlarda firma, elektronik form sistemini de kullanmaktadır. Bu sistemde, form içindeki bilgiler internet ortamında doldurulup yollanmaktadır.

Başvuru formunu elde eden adaylar, bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalıdırlar. Aksi halde, ileri ki aşamalarda adayın karşısına verdiği bilgiler çıkabilmektedir.

Şişecam Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Şişecam eleman alımı başvuru koşulları diğer firmaların aksine, oldukça kolay olmaktadır. Firma bünyesinde yapılan işe alımların nerdeyse hepsi, işçi alımı olduğu için şartlarda buna bağlı olarak azalmaktadır. Yapılan işe alımların, çok azı nitelikli eleman bağlamında olmaktadır. Nitelikli eleman alımlarında ise şartlar, oldukça ağırlaştırılmıştır.

Şişecam Personel Alımı için aranan şartlar, aşağıda ki gibidir;

  • Takım çalışmasına yatkın olmak
  • Esnek çalışma saatlerini kaldırabilmek
  • Vardiyalı çalışma saatine uyum sağlamak
  • En az lise mezunu olmak
  • Alanında daha önce çalışmış olmak
  • Titiz ve dikkatli çalışabilmek

Şişecam Personel Alımı Başvuru Evrakları Nelerdir?

Şişecam eleman alımı müracaat belgeleri firma tarafından, işe kabul edilen her adaydan istisnasız bir şekilde istenmektedir. Seçilen personellerin temin edeceği bu evraklar, elemanın sigorta başlangıcı ve şirket kaydı gibi konularda kullanılmaktadır. Firma adayların işlerini kolaylaştırmak adına, e-devlet kapısından belgeleri temin etmeye izin vermektedir.

Belirtilen tüm belgeleri temin eden personelin, işe alım süreci tamamen tamamlanmış olmaktadır. Bu sebeple, işe alımlarda gecikme yaşamak istemeyen kişiler, hızlı bir şekilde belgelerini temin etmelilerdir. Belgelerinde eksik olan hiçbir personel, işe başlatılamamaktadır. Türk iş kanunları çerçevesinde, sigortasız işçi çalıştırmak yasak olduğu için, bu bağlamda belgelerin teslimi oldukça önemlidir.

Şişecam Firması Çalışma Ortamı Nasıldır?

Şişecam şirketi çalışma ortamı başvuru yapacak adaylar tarafından, çok sorulan ve merak edilen bir konu olmaktadır. Firma kurulduğu günden bu yana, her gün iş hacmini arttırmış ve büyütmüştür. Bu sebeple firmanın iş yoğunluğu, oldukça fazladır. İş yoğunluğunun fazla olması beraberinde, yüksek istihdamını da getirmektedir.

Firma bünyesinde çalışacak personelin, çoğunlukla çalışma ortamı fabrikalar olmaktadır. Kimi zaman fabrika ortamında çalışan işçilerde, psikoloji bozukluklar ve gerginlik belirtileri görülmektedir. Fakat firmanın iş yaptığı alandan dolayı, çalışan nitelikli niteliksiz tüm personel, fabrika ortamında bulunmaktadır. Çalışma şekli genel olarak makinalar eşliğinde olduğu için, oldukça gürültülü bir ortam mevcuttur. Şişecam firması personel alımı ilanlarında, firmayı tercih etmek isteyen adayların bu durumu düşünmesi, tavsiye edilmektedir.

Şişecam Firması Staj İmkânları Nasıldır?

Şişecam firması staj olanakları oldukça geniş bir firma konumundadır. Özellikle üniversitelerin endüstri ve kimya mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler, yoğun talep göstermektedirler. Her yıl özellikle yaz aylarında, firma insan kaynakları tarafından belirlenen kontenjanlar paralelinde, alımlar yapılmaktadır. Fakat son zamanlarda, kontenjanın çok üzerinde başvurular gelmektedir.

Kendilerini geliştirmek ve geleceğe emin adımlarla yürümek isteyen öğrenciler, firma staj programını oldukça benimsemektedir. Özellikle firmanın, stajdan sonra öğrencilere destek olması, bu konuda firmayı çok tercih edilen bir konuma sokmuştur. Firmada staj yapabilmek için, öğrencilerin not ortalaması şartını sağlamaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra, programa katılan kişilerin, sağlık sigortaları üniversiteler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde staja kabul edilmemektedirler. Staj başvuruları için, firma resmi sitesini ziyaret etmek yeterlidir.

Sütaş personel alımına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Firma Sosyal Olanakları Nasıldır?

Şirket sosyal olanakları personeller tarafından, oldukça övülen konulardan bir tanesidir. Şişecam firması çalıştırdığı her bir personel için, ayrıcalıklı sosyal haklar sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, barınma imkânıdır. Barınma imkânı, şehir dışından çalışmak için firmaya gelen kişilere, ücretsiz bir şekilde lojman tahsisi anlamına gelmektedir.

Bunun dışında çeşitli yemek kartları, giyim destekleri ve ikramiyeler tüm personele yapılmaktadır. Personel sosyal haklarından sadece kendileri değil, birinci dereceden akrabaları da faydalanabilmektedir. Firma personel alımı yaparken, sosyal haklar konusuna oldukça değinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şenpiliç Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı