Evde Ek İş

Şırnak Evde İş İmkânları, İlanları

Evde iş olanakları ve ilan fırsatları Şırnak ilinin, jeopolitik konumu, ekonomisi ve nüfusu göz önüne alınacak olursa, diğer illere nazaran çok azdır. Şırnak evde iş olanakları, doğu kültürüne korumuş olması ve yerel halkın bu doğrultuda yaşama biçimlerini kaybetmemesi, evden iş sektörünü de bu paralelde geliştirmiştir.

Evden iş imkânlarının birçoğunu, internet üzerinden yapılan işler oluşturmaktadır. Nüfusun az olması sebebi ile işletmelerin genellikle eve iş vermelerine pek ihtiyaç kalmamaktadır. Eve işveren işletmelerin diğer büyük çoğunluğunu ise, paketleme işleri yapan süsleme, kuruyemiş dükkânları vb. işletmeler oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra şehirde, yöresel kıyafet dikimi ve üretimi de zaman zaman yapılabilmektedir.

Şırnak İş Fırsatları Sunan Ve İlan Yayınlayan Firmalar

Şırnak iş olanakları ve ilanları sunan firmalar genellikle yöresel firmalar ve paketleme işi ile uğraşan küçük işletmelerdir. Evden iş alıp çalışmak isteyen kişilerin, çoğunlukla firmalar ile yüz yüze konuşup işler hakkında bilgi alması gerekmektedir. Nüfus yoğunluğunun az olması sebebi ile firmaların büyük bir çoğunluğu, internet üzerinden ilan yayımlamamaktadır.

Kuruyemiş paketleme, süsleme ve dikiş-nakış işlerinde işlerin büyük çoğunluğu, merkezde ikamet eden kişilere yönelik oluşmaktadır. İlçelerde ise eve işveren işletme sayısı çok az olmakla birlikte, olan işlerin birçoğu aynı gün dolabilmektedir.

Ayrıca Şanlıurfa iş imkanlarına yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Evde Süs Eşyası Yaparak Para Kazanmak

Süs eşyası yaparak gelir elde etmek Şırnak bölgesinde oldukça yaygın olan bir evden iş yöntemidir. Belediye ve çeşitli örgütlerin organizasyonları sayesinde, şehir içerisinde stantlar açarak veya küçük işletmelerin talepleri doğrultusunda, kendi süs eşyalarınızı yaparak para kazanmak mümkündür.

Firmaların talepleri ve iş planları doğrultusunda, istenilen süs eşyalarını ince işçilik ile yaparak teslim etmeniz beklenmektedir. İş süresi boyunca, fiyatlandırma firma tarafından belirlenip, parça başı ödemeler yapılmaktadır.

Bireysel çalışmanız ve stant aracılığı ile satış yapmanız durumunda, kendi fiyatınızı kendiniz belirleyip satışa sunabilir. Bu fiyatlar üzerinden aylık düzeli ek gelirler sağlayabilirsiniz. Günlük ortalama 5-6 saat çalışma ile aylık 600-800 TL arasında gelir imkânı yaratmak mümkündür.

Nikâh Şekeri Hazırlayarak Gelir Elde Etmek

Nikâh şekeri hazırlayarak para elde etmek Türkiye genelinde çok popüler bir iş alanı olarak görülmektedir. Diğer işlere nazaran, çok daha kolay bir şekilde iş ilanlarına ulaşmak ve işe girmek mümkün olmaktadır. Özellikle düğün ayları olarak görülen, yaz aylarında iş hacmi artmakta ve işçiye olan ihtiyaç artmaktadır. Buna paralel olarak belirtilen aylarda, çok daha fazla aylık gelir kazanmak mümkündür.

Düğün sahibi veya firma tarafından belirtilen kişi sayısına, davetli sayısına ve organizasyon bütçesine bağlı olarak, nikâh şekeri hazırlamanız istenmektedir. Hazırladığını şekerlerin, teslimatının gecikmesi organizasyonun işleyişini ve işverenin zararına yol açacağı için, iş titizlikle yapılması gerekmektedir.

Evden Sosyal Medya Yönetimi İle Para Kazanmak

Sosyal medya yöneticiliği ile gelir elde etmek günümüzün en popüler para kazanma yöntemlerinden birisidir. Düzenli yapıldığı takdirde, aylık yüklü miktarlarda para kazanmak gayet olasıdır. İş ilanı veya herhangi bir firma üzerinden iş yapmak değil, tamamen bireysel yöntemler ile işe başlanmaktadır.

Şırnak evde iş açısından büyük çoğunlukla, instagram gibi popüler sosyal ağlarda kurulan hesaplar aracılığı ile düzenli paylaşım yapan kişiler, aylık düzenli reklam gelirleriyle iyi gelirler elde edebilmektedirler. Sektörün en can alıcı noktası ise, gerçek takipçi kitlesine erişmek ve bu kitleyi en doğru şekilde yönetmektir. Bu yönetimi doğru olarak kullanmak, aylık gelirin doğrudan artması demektir.

Günlük 5-6 saat çalışma ve vakit ayırma ile aylık ortalama 3000-5000 TL arası gelir elde etmek mümkündür. Bu gelir, takipçi sayısı ile doğru orantılıdır ve düzeli internet ile gelir artırmak gayet mümkündür.

Evde Yöresel Kıyafet Dikerek Gelir Elde Etmek

Yöresel kıyafet dikiciliği ile evde para kazanmak Şırnak gibi geçmişten gelen kültürlerini hala yaşatan şehirler için, çok büyük bir iş olanağıdır. Özellikle ev hanımları ve emekli insanların, ev ekonomisine ek gelir açısından tercih ettiği bir alandır. Yöresel kıyafetlerin dikimi için, dikiş evleri ve tasarım atölyeleri yetenekli, işinde hızlı ve tasarım yeteneği güçlü kişilere ihtiyaç duymaktadır.

Siparişlerin yoğun olduğu aylarda, bazı ürünlerin dikiminin düşük gelirler ile evlere iş olarak verilmesi, firmaların işine gelmektedir ve talepleri değerlendirmektedirler. İş ilanları genellikle internet ortamlarında yayımlanmasından dolayı, sıklıkla ilanlar takip edilmelidir.

Sivas evde iş imkanlarını yazımız içerisinden öğrenebilirsiniz.

Kuruyemiş Paketleyerek Evde Para Kazanmak

Kuruyemiş paketçiliği ile evde gelir elde etmek günümüzde, Türkiye’de çok yaygın olan bir ek gelir imkânıdır. Şehirde bulunan kuruyemiş firmaları ve dükkânları tarafından, düğünler ve özel günler için gelen siparişler doğrultusunda, bu siparişlerin yetiştirilmesi adına evden çalışacak ve sipariş yükünü azaltacak elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Günlük 7-8 saat çalışma ile aylık ortalama 400-600 TL arasında gelir elde etmek mümkün olup, gelirin yükselmesi hızınız ve alınan siparişlerin hacmine göre değişkenlik göstermektedir.

Şırnak evde iş açısından kuruyemiş paketçiliği, önemli bir alanı kaplamaktadır ve birçok insanı ek gelir sahibi yapmaktadır. İlanlar internet üzerinden yayımlanmadığı için, ilgilenen vatandaşların firmalar ve işletmeler ile doğrudan iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şanlıurfa Evde İş İmkânları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı