Evde Ek İş

Sinop Evde İş İmkânları, İlanları

Sinop evde iş olanakları ve fırsatları açısından gayet iyi olanaklar sunan bir Karadeniz şehrimizdir. Şehrin kendine has özellikleri ve dinamikleri açısından, Sinop evde iş imkânlarına gayet açıktır. Sinop mantısı, dondurması, hediyelik eşyaları ve balıkçılık konusunda ileri bir şehir olan Sinop, tüm bunların beraberinde insanlara ekonomik avantajlarda getiriyor.

Diğer yandan Sinop, Karadeniz bölgesinin yaz turizmi konusunda en fazla ziyaretçi ve turist çeken şehridir. Bundan dolayı, hediyelik eşyalar, kıyafetler, turistik dergiler vb. ürünlerin bolca satıldığı, bunun paralelinde iş imkânlarını da beraberinde getiren bir şehir görüntüsüne bürünüyor. Evde mantı açmak, hediyelik kayık süslemeciliği, paketleme gibi birçok alanda kendinizi geliştirebilir ve bunları maddi bir gelire dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca Siirt evde iş imkanlarını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Sinop Evde İş İlanı Veren Firmalar

Evde iş ilanı veren şirketler Sinop için geniş bir yelpazeye sahiptir. Şehirde bulunan, bölgeye ve kendine özgü birçok dinamiği ticarete döken firmalar, çoğu zaman evden çalışabilecek ek işçiler aramaktadır.

Bu arayışın başını yemek sektörü ve hediyelik eşya sektörü çekmektedir. Mantısıyla ünlü Sinop şehrinde, birçok mantı işletmesi evde Sinop mantısı açabilecek eleman arayışındadır. Diğer yandan hediyelik eşya dükkânlarının ve takı dükkânlarının, hemen hemen hepsi kendi özgün takılarını ve hediyelik eşyalarını tasarlayabilecek, yaratıcı insanlar aramaktadır.

Şehirde ki sektörün genişliğinden dolayı, ilana verilen birçok iş profesyonel iş arama sitelerine verilmektedir. Kendine özgü yeteneklerini, paraya çevirmek isteyen kişiler güncel ve popüler olan her iş arama sitesinde, ilanlara ulaşabilmektedir.

İş arama siteleri haricinde birçok küçük takı, hediyelik eşya, yemek firmaları, paketleme firmaları da ilan vermeden doğrudan başvuru kabul etmektedirler. İlgilenen kişiler, doğrudan veya internet üzerinden başvurularını rahatlıkla yapabilirler.

Sinop Evde İş Mantı Açarak Para Kazanmak

Evde mantı açarak gelir elde etmek Sinop şehrinde olan en popüler sektörlerden birisidir. Tarihi Sinop mantısı, uzunca bir süredir gelen geleneğin bir eseridir. Genellikle ev hanımları, bu geleneği ve kültürü devam ettirirken, istek doğrultusunda satış yaparak gelirde elde etmektedirler. Evden işçi çalıştıran birçok yemek firması olmakla birlikte, bu işi serbest zamanlı bireysel olarak yapanda birçok insan vardır.

Yapılan iş, verilen siparişler üzerine kilo bazında gerçekleşmektedir. Bir firma ile çalıştığınız takdirde, firma istekleri doğrultusunda günlük açmanız gereken mantı miktarı verilir. Bu süreç boyunca, giderler firma tarafından karşılanmaz ve size aittir. Anlaşılan ücret bazında ödemeler, genellikle günlük olarak gerçekleştirilir. Bu yöntem ile günlük 7-8 saat çalışarak, ayda 1500-3000 TL arası bir gelir elde etmek mümkündür.

Bireysel olarak mantı işine girmek isterseniz, bulduğunuz müşterilere kilo bazında kendi fiyatlandırmanızı yapmanız gerekmektedir. Burada ki en büyük problem müşteri bulmaktır fakat turist çeken yaz aylarında, mantıya talep çok olduğundan belirtilen aylar ve günlerde, müşteri sıkıntısı genellikle çekilmez ve gelirler ikiye katlanabilir.

Evde Hediyelik Eşya İşi Yaparak Para Kazanmak

Hediyelik eşya işi ile evde gelir elde etmek Sinop’ta çok yaygın olan bir başka iş türüdür. Karadeniz bölgesinin, deniz turizminde en fazla turist çeken bölgesi olduğundan dolayı, çeşit çeşit hediyelik eşya imalatı yapılmaktadır. Hediyelik eşyalarda en fazla dikkat çeken ve bir Sinop geleneği haline gelmiş, hediyelik kayık maketi imalatı hala bu alanda en çok rağbet gören üründür.

Kayık maketler imal eden işletmeleri, şehrin birçok yerinde görmek mümkündür. Bu maketlerin imalatında, sanatçılık ve ustalık beraberinde ince işçiliği getirmiştir. Bundan dolayı iş ilanlarında, en fazla getirisi olan türlerden biriside budur. Kayık maketçiliği, evden kendi tasarımınız kayıkları, işletme istekleri doğrultusunda imal ederek gerçekleştirilir. İşletmeler, bu tasarım kayık maketlerinin üzerine, müşteri istekleri doğrultusunda çeşitli isimler yazarak satışa çıkarır ve kar elde eder. Maketler, Sinop evde iş konusunda oldukça önemli bir alanı da kapsamaktadır.

Genellikle maket başı ücretlendirme 70-150 TL arasında değişmektedir. Bu şartlarda günde 5-6 saatlik bir çalışma sonucunda, rahatlıkla aylık 2000-3000 TL arasında gelir elde etmek mümkündür. İş başvuruları genellikle internet yapılmakta olup, çoğu firma tecrübeli ve kalifiye eleman aramaktadır.

Sinop Evde Örgü İşi Yaparak Para Kazanmak

Sinop Örgü işi ile gelir elde etmek tamamen el becerisi ve hız ile doğru orantılıdır. Karadenizli kadınlar el becerisi yönünden gayet maharetli oldukları için, bu alanı oldukça sık kullanmaktadırlar. Bu yöntem için, çok fazla örgü veya yün işletmesi ihtiyaç olmadığından dolayı ilan vermemektedir. Fakat Sinop halkının, el örgüsüne karşı düşkünlüğü sebebi ile sektör hala ölmemiş ve canlılığı devam etmektedir.

Genellikle sektör, bebek ürünleri üzerine devam etmektedir. Bu alanın en çok talep gören ve satılan ürünü ise bebek örgü hırkalarıdır. Stok yapacağınız yünler ve örgüler ile müşterilerinize bu örgüleri satabilir, günlük minimum 50-150 TL arasında gelir elde edebilirsiniz.

Samsun evde iş fırsatlarına yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Evde Bebek Şekeri İşi Yapmak

Evde bebek şekerciliği yapmak evde yapılacak işler arasında, Sinop’ta en fazla rağbet gören alanlardan bir tanesidir. Kız ve erkek bebeklere göre tasarlayacağınız, isimsiz bebek şekerlerini doğumlarda, doğum günlerinde kullanmak üzere bulacağınız müşterilerinize satabilirsiniz.

Bu konuda çalışan profesyonel firma sayısı, Sinop’ta çok az olduğu için genel talep ve ihtiyaç, evden iş imkânı ile çalışan kişiler tarafından karşılanıyor. Bu da sektörün, çok makul ücretlerle yaşamasına olanak sağlıyor. Önceden stokladığınız, bebek şekerlerini yün örgüler ile birleştirerek takım halinde satışa sunabilir veya tekli halde Türkiye’nin dört bir yanına, sosyal medya aracılığı ile satabilirsiniz.

Bu şekilde çalışıldığında, günde ortalama 7-8 saat çalışmada 2000-3500 TL arasında gelir elde etme imkânı mümkün olmaktadır.

Sinop Evden Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmak

Evden makale yazarak gelir elde etmek kelime gücüne ve yazarlığına güvenen her kişi için iyi bir fırsat olmaktadır. Bir diz üstü bilgisayar ve internet bağlantısı, bu işi yapmanız için yeterli olmaktadır. Makale yazarlığı ile blog yazıları, seo içerikleri, sosyal medya yazıları vb. alanlarda hizmet verebilirsiniz.

Makale yazarlığı ile ilgili iş ilanları, serbest zamanlı çalışmalar oldukları için internet üzerinde bulunan, popüler iş aram sitelerinden yayınlanır. Bu siteleri takip etmeniz ve başvurmanız yeterli olacaktır. Başvurunuz işleme alındığı takdirde, genellikle örnek bir makale çalışması yapılması istenip, işe alım süreci değerlendirmeye alınacaktır.

Bir firma ile bağlantılı çalışmak istemeyen kişiler için ise, internet üzerinde oluşum içinde olan birçok serbest zamanlı çalışan sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerden herhangi birine üye olmak şartı ile makalelerinizi istediğiniz fiyatlandırmadan satabilirsiniz.

Genellikle 0-4 saat günlük çalışma ile aylık 800 TL gibi bir gelir elde etmek, makale yazarlığında mümkün olmaktadır. İşe ayrılan vakit arttıkça, paralel olarak ücretlendirmede artmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Siirt Evde İş imkânları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı