Genel

Singapur İş İmkanları

Singapur’da çalışmak ülkenin, dünyanın en gelişmiş iç ekonomisine sahip olması nedeniyle oldukça rağbet gören bir uygulamadır. Ülkede yabancılar için iş imkanları, oldukça fazladır. Özellikle eğitimlerini Singapur’da sürdürenler için işsiz kalma olasılığı neredeyse yoktur. Bunun yanında Singapur’da iş bulmak için Türk asıllı firmalara başvuru yapılabileceği gibi, direkt olarak Singapur’da bulunan şirketlerin ilanları da incelenebilir. Bunun yanı sıra ülkede, alışma ve dil öğrenmeye oldukça önem verilmektedir. İş başvurularında kişinin kültürü ne kadar  tanıdığından dili ne kadar doğru kullandığına kadar pek çok alanda başvuru yapan adaylar test edilir. Bu nedenle Singapur’da yapacağınız iş ilanlarının öncesinde kültüre alışmak için kendinize zaman vermelisiniz. Diğer ülkelere dair yazılarımız:

Singapur’da İlaç Sektöründe Çalışmak

Singapur’da ilaç imalat ve satışında görev almak için, ülkede eğitim görme şartı aranmaktadır. Ülkenin imalathanelerinde görev almanın en basit yolu, dönemsel olarak verilen ilanların takibini yapmaktır. Ülkede bulunan genç nüfus, genellikle ilaç kimyası alanın a yönelmemektedir. Bu nedenle ülkede, ilaç üretimi ve kimya konusunda meydana gelen açık, yurt dışından alınan ilaç kimyagerleri ve uzmanlar ile çözümlenmektedir. Ayrıca ülkede, yurt dışından gelen ve lisans ve üzeri diplomaya sahip olan her bireyin, denkliği kanıtlayabilmesi için sınava girmesi gerekmektedir. dolayısıyla ilaç kimyası alanında çalışıyor olmanız halinde de diplomanızın denkliğini sağlayabilmek için sınava girmeniz gerekecektir.

Singapur’da Çalışmak Teknoloji Alanında

Singapur’da bilişim alanında görev almak, ülkede bulunan Philips, Shell gibi teknoloji alanında uzman şirketler sayesinde oldukça kolay olacaktır. Özellikle teknolojinin ilerlemesi konusunda dünyaya açılmış markalara sahip olan ülke, sağlam ekonomisi sayesinde teknoloji firmalarının da güvenle hareket etmesini sağlamaktadır. Ülkede, özellikle stajyerin istihdamını sağlayan Philips ve diğer teknoloji devleri, kalacak yerden yol parasına kadar pek çok masrafı karşılamaktadır. Bunun yanı sıra ülkede, küçük çaplı teknolojik çalışmalar yapan ve sadece Singapur sınırları içerisinde kalmayı hedefleyen bir kitle de bulunmaktadır. Kendinizi tüm alanları görerek geliştirmek istiyorsanız ve yavaş ama sağlam adımlarla ilerlemek gibi bir hedefiniz varsa, küçükten büyüğe doğru sıralanan bir şekilde teknoloji devlerinin firmalarında görev alabilirsiniz. Singapur’da iş bulmak için bu firmaların resmi internet sitelerindeki duyuruları takip edebilir, aynı zamanda burada faaliyet gösteren Türk firmalarla da etkileşimlerde bulunabilirsiniz.

Singapur’da Mühendislik Yapmak

Singapur’da mühendislik alanında çalışmak için, ülkenin fabrika ve imalathanelerinin yerleri ile çalışma alanlarını çok iyi biliyor olmanız gerekmektedir. Ülke, özellikle teknolojik ürün üretimi konusunda, endüstri, teknoloji, makine, mekatronik alanlarında mühendis alımları yapmaktadır. Bu şekilde aldığı mühendislerle birkaç ay süren bir eğitim planı yürüten ülke, bu şekilde bir politika izleyerek kişilerin ülkeye uyumunu arttırmayı hedeflemektedir.

Singapur’da Turizm Alanında Çalışmak

Singapur’da turizm işinde görev almak için, ülkenin deniz kıyısında bulunan yerlerine yoğunlukla başvuru yapabilirsiniz. Ülke, turizm açısından gelişmiş bir ağa sahiptir. Dünya genelinden her yıl yaklaşık 3 milyon turist ağırlayan Singapur’da turizm alanında çalışmak için garsonluk, barmenlik, aşçılık ya da oda temizliği gibi pek çok iş alanını kullanabilirsiniz.

Singapur’da İletişim Sektöründe Çalışmak

Singapur’da iletişim sektörü çalışanı olmak, uygulanan politikaların doğruluğu nedeniyle oldukça kolaylaşmıştır. Bizdeki karşılığı müşteri hizmetleri olan iletişim çalışanın özelliği, birden fazla dil bilmesidir. Bu sayede müşterilerin sorunları ile daha rahat ilgilenebilecektir. Dolayısıyla Türkçe biliyor olmak, yeterince büyük bir avantaj olarak kullanılabilir. Bunun yanında firmalar,sıklıkla diğer ülkelerden çalışan almaktadır. Turist sayısının yılın bazı dönemlerinde yerli sayısını geçtiği Singapur’da iş bulmak için sadece firmalara başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Rusya İş İmkanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı