Evde Ek İş

Siirt Evde İş imkânları, İlanları

Siirt evde iş olanakları ve ilanları açısından diğer illere nazaran, daha az olanaklara sahip bir ilimizdir. Fakat günün çoğu saatini evde geçiren kişiler için, Siirt evde iş olanakları açısından kültürel özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Olanakların az olmasında ki en büyük etken, şehir nüfusunun az olmasından kaynaklanmaktadır.

Fakat bunun yanı sıra, nüfusun az olması herhangi bir ilanda iş başvurularının da az olacağı anlamına gelmekle birlikte, kabul oranının da artacağı sonucuna varılabilir. Evde iş alanında, ön plana çıkan sektör çoğu ilimizde olduğu gibi paketleme sektörüdür. Küçük ve az sayıda fabrika, firma barındıran Siirt’te herhangi bir paketleme işinde, bütün giderleriniz firma tarafından karşılanmaktadır. Paketleme işinin en fazla olduğu alan ise kurutulmuş meyve paketleme işidir.

Siirt Evde İş Olanakları Sunan Firmalar

Evde iş imkânı veren şirketler bünyesinde çalıştırdıkları ağır iş yükünden ve maliyetinden kurtulmak için, evlere iş dağıtımı yapmaktadırlar. Siirt ilinde, çok fazla sayıda fabrika ve firma bulunmadığından, iş bulma oranı diğer illere nazaran oldukça düşmektedir. Siirt merkez ilçesinde yaşayan vatandaşlar için, değişik alanlarda paketleme işleri bulmak mümkündür.

Süs eşyaları, paket meyve satan firmalar, takı vb. eşyalar üreten firmalar eve iş yollayan firmalara arasında, en yüksek orana sahip olanlarıdır. Fakat bu tarz firmaların, Siirt ilinde internete ilan verme yüzdeleri çok düşük olduğu görülmektedir. Bundan dolayı firmalar ile doğrudan, yüz yüze görüşmek iş arayan vatandaşlar için çok daha verimli olmaktadır.

Samsun evde iş imkanlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Siirt Kurutulmuş Meyve Paketleme İşi

kurutulmuş meyve paketçiliği Siirt’te, popüler olan evden iş imkânlarından birisidir. Yerel halkın, özellikle kırsal kesimlerde yaşayanların büyük bir çoğunluğunun, çiftçilikle uğraştığı şehirde. Kuru meyveler, meyve sektörünün önemli bir alanını oluşturur.

Kuru kayısı, üzüm vb. meyveler, fabrikaların ve çoğunluğunun küçük işletmelerin oluşturduğu bir kooperatif tarafından alınıp, kurutularak satışa hazır hale getirilirler. Meyve toplamacılığı ve kurutum işlemlerinin maliyet açısından yüklü olması, firmaların alternatif seçeneklere yönelmesine neden olmuştur. Yüklü işçi maliyetleri, nüfus bakımından düşük olan ilde firmaların belini bükmektedir.

Doğrudan iş başvurusu yapıp kabul edilmeniz durumunda, fabrika tarafından toplanan ve daha sonra kurutulan meyveler, çuvallar ile evinize teslim edilir. Firma isteği doğrultusunda paketleme işlemlerini doğru bir şekilde yapıp, zamanında firmaya geri ulaştırmanız beklenmektedir. Siirt meyve firmaları, genellikle ücretleri kilo bazında vermektedir. Günlük ortalama 7-8 saat çalışma ile ayda 900-1500 TL arasında bir gelir elde etmek mümkündür.

Evde Bardak Paketleme İşi Siirt

Siirt evde bardak paketçiliği işi kişiye özel, hediyelik dükkânları ve küçük işletmeler tarafından daha çok tercih edilen bir alandır. Paketçi talebinde bulunan bu tür firmaların ortak özellikleri, internet üzerinden tüm Türkiye’ye iş yapmalarıdır. Bu sebeple, iş yoğunluğu diğer işlere nazaran biraz daha fazla olmaktadır.

Siirt evde iş imkânlarından birisi olan bardak paketleme işinin yanı sıra, bardak süsleme konusunda, ufku geniş ve yetenekli biri iseniz firmanızın bu doğrultuda talepleri olduğu sıklıkla görülmektedir. Sadece bardak paketleme ile kazanılacak aylık gelirin yanına, süsleme işininde eklenmesi evden asgari ücret civarlarında bir gelir elde etme olasılığınızı arttıracaktır. El çabukluğunuz iyi ise ve bunun yanında yetenekli iseniz, istediğiniz ek geliri elde etme olasılığınız çok yüksektir. Siirt’te bardak firmalarının çoğu, küçük işletme oldukları için iş kapasiteleri çok yüksek değildir. Bu yüzden kazanılacak aylık gelirde bununla doğru orantılıdır. İş başvurusu için, sosyal medyadan çok nadir iş ilanı verilmekle birlikte, doğrudan firma ila görüşmek çok daha faydalı olacaktır.

Siirt Evden İş Takı Tasarımı

Evden takı tasarımcılığı sadece Siirt bölgesinde değil, tüm ülkede çok yükselişte olan bir evden iş alanıdır. Büyük küçük birçok, takı dükkânına ev sahipliği yapan Siirt’te evden çalışmak genelde, dükkânların da en çok tercih ettiği yöntemlerdendir.

Takı tasarımı ile ilgili genel olarak popüler olan iki yöntem mevcuttur ve şunlardır;

  • Kar payı ile satış
  • Doğrudan dükkâna satış

Kar payı ile satış yönteminde, işletmeler evde yapılan özgün tasarımlarınızı sizden alıp, dükkânlarında sergilemek ve satmak isterler. Bu yöntemde, tasarımını yaptığınız takı fiyatını siz değil işletmenin kendisi belirlemektedir. Satış işlemi gerçekleştiğinde ise, satılan fiyat üzerinden daha önce anlaşılan kar payınızı alırsınız. Bu yöntem günümüzde en çok kullanılan yöntemdir.

Doğrudan dükkâna satış sisteminde ise, tasarımını yaptığınız takının fiyatını siz belirler ve direkt işletmeye satarsınız. İşletmenin, tasarımı satın aldıktan sonra ki ücretlendirmesi tamamen işletme haklarının özelinde olmaktadır.

Evde Kuruyemiş Poşetleyerek Para Kazanmak

Kuruyemiş poşetleyerek evde para elde etmek diğer yaygın yöntemlerden biridir. Kuruyemiş sektörü, irili ufaklı her ilde istisnasız varlığını sürdürmektedir. Kına, nişan, düğün, sünnet ve eğlence sektöründe ki işletmeler için, kuruyemiş tedariki önemli bir yer tutar. Özellikle kuruyemiş toptancıları ve bazı yerel kuruyemiş dükkânları, aldıkları yüklü siparişlerin altından kalkabilmek için, çoğu zaman düşük maliyetli ek insan gücüne ihtiyaç duyar. Bu açıkta genellikle, kuruyemişlerin poşetlenme işlemleri sırasında olur.

Kuruyemiş poşetleme işinde, anlaşma sağladığınız işletme sizin adres ve iletişim bilgilerini aldıktan sonra, genellikle kendi isteğinize bağlı olarak çuvallar içerisinde kuruyemiş gönderir. Gönderilen kuru yemişlerin, kullanılacak yere ve bölgeye poşetleme işlemlerini siz yaparsınız. İstenilen tarih ve saatte ise, eksiksiz teslim edilmesi gerekmektedir.

Siirt’te Kuruyemiş firmaları, diğer alanlara nazaran popüler iş arama platformlarını daha çok kullanmaktadırlar. Kariyet.net gibi internet sitelerinden iş ilanlarını takip edebilir veya doğrudan işletmeye başvuruda bulunabilirsiniz.

Niğde evde iş imkanlarını yazımız içerisinden inceleyebilirsiniz.

Siirt Evde Ayna Süsleme işleri

Siirt evde ayna süslemeciliği diğer alanlara göre, bir seviye daha yukarıda bir çalışma alanıdır. Çok ince işçilik ve yetenek gerektirdiği için ise, kalifiye işçi tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra, ince işçilik ve daha çok emek gerektiren bir alan olduğu için ücretlendirmesi de, diğer sektörlere göre daha yüksektir.

Siirt’te ayna işi ile uğraşan firmalar, genellikle bu iş için tecrübeli eleman arayışlarını sürdürmektedirler. Özellikle evde çalıştıktan sonra, tam zamanlı çalışmaya istek doğrultusunda geçebilmek mümkündür. Siirt evde iş imkânlarının, en başında ayna süslemeciliği gelmektedir. Günde 7-8 saatlik bir çalışma sonucunda, 2000-3500 TL arasında gelir elde etmek mümkün olup kendi tasarımlarınızı satarak, bu rakamı arttırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Samsun Evde İş İmkânları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı