Parafikir

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar

Bankaların müşterilerine olan bakış açılarının değiştiğini ve özellikle 2017 yılından 2018 yılının ikinci çeyreğine kadar geçen zamanda, birçok kısıtlama getirildiğini ve banka kredileri hakkında prosedürlerin farklılaştığını daha önceki yazılarımızda, sebepleri ile beraber detaylı açıklamıştık. Kısaca; bankalar artık kredi verirken çok düşünüyor. Banka kredileri, kişilerin ve şirketlerin kredi notlarına göre değerlendiriliyor. Kredi notunun yanı sıra, kişinin mutlaka SGK ( Sosyal Sigortası ) olması gerekmektedir. Yani her hangi bir işte ücretli çalışıyor olması veya kendi işini yapıyor olması gereklidir. Bu bankalar açısından önemlidir, çünkü geliri olan kişiler ile çalışarak, onlara verdikleri kredilerin geri dönüşlerini garanti altına almak istemektedirler. Peki, Sigortasız kişiye kredi veren bankalar var mı? En çok merak edilen konu budur. İşsizliğin 10 milyon üzeri olduğu bir ülkede, Sigortasız kişiye kredi veren bankalar konusunun popüler olması, elbette anormal bir durum değildir. İnsanlar haklı olarak bu konuda arayış içerisine girmektedirler. Detayları aşağıda açıklayacağız. Şimdiden umudunuzu kırmak istemeyiz ama bu konuda size iyi haberlerimiz olmayacak maalesef.

Banka kredileri hakkında

Banka kredileri, KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) tarafından tutulan finansal veriler doğrultusunda sağlanmaktadır. Kredi notunuz düşük ise, bir yerde sigortalı olarak çalışıyor olmanız bile hiç bir şey ifade etmez. İsterseniz firma sahibi olun, ücretli çalışın veya serbest meslek erbabı olun. Her şey kredi notunuza endekslidir. Sigortasız kişiye kredi veren bankalar diye bir soru yoktur aslında. Kredi notu kötü olanlara kredi veren bankalar diye çevirmek daha yerinde olur. Çünkü nice sigortalı ve çalışan kişi, kredi notu yüksek risk grupları arasında olduğu için kredi alamamaktadır.

Kimlere kredi verilir

Öncelikle isterseniz önce, kimlere kredi verilir konusunda birkaç şey yazalım. Sigortasız kişiye kredi veren bankalar konusuna girmeden önce, bu konuyu işlememiz gerekli diye düşünüyoruz. Kredi notu Az riskli – iyi ve çok iyi olan kişilere, sigortalı olarak çalışmıyorsa bile, bankanın inisiyatifinde kredi sağlanabilir. Bu tamamen bankaya bağlıdır. Geçmişe dönük kredi notunuz iyi ise ve hiçbir problem yaşamamışsanız, sigorta girişinizin olması veya şu an çalışmıyor olmanız pek bir şeyi değiştirmez. Banka yine de size kredi sağlayabilir. Belki talep ettiğiniz yüksek miktarlarda olmasa bile, en azından işinizi görebilecek şekilde kredi alabilirsiniz.

Sigortasız kişiye kredi veren bankalar

Şimdi burada diğer sitelerin yaptığı gibi tek tek banka isimlerini yazıp, konuyu şişirmek istemiyoruz. Çünkü banka ismi yazmamız bir şey ifade etmemektedir. Tüm bankalar KKB – Kredi Kayıt Bürosu – verilerine bağlı olduğu için, tüm bankalarda işleyiş aynıdır. Sigortasız kişiye kredi veren bankalar listesi diye bir şey yoktur. Kredi notu iyi olanlar ve kredi notu iyi olmayanlar listesi vardırJ Bu sorunun cevabı için, yapmanız gereken ilk şey kredi notunuzu sorgulatmak olacaktır. Findeks uygulaması ile kredi notunuzu sorgulatın. Az riskli – İyi ya da çok iyi grupları arasında iseniz, sigortasız olsanız bile bankalar size kredi sağlayabilir. Kredi notunuz yüksek riskli ise, zaten şansınız sıfır. Hiçbir bankadan şu aşamada kredi alamazsanız. Krediyi bırakın, kredi kartı bile alamazsınız.

Bir önceki yazımız olan internetten kredi başvurusu yap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ