Genel

Shell Personel Alımı Başvurusu

Shell eleman alım başvuruları her yıl düzenli periyodla değil, daha çok firmanın ihtiyaçları doğrultusunda alınmaktadır. Shell personel alımı firma bünyesinde bulunan, uzman kişiler tarafından hazırlanan bir dizi değerlendirme sürecinden oluşmaktadır. Shell akaryakıt firması, alanında dünyanın en büyük firmalarından bir tanesidir. Bu sebepten dolayı, başvuru süreçleri çok titizlikle yönetilmektedir. Firma bünyesinde yılın belirli dönemlerinde, nitelikli ve nitelik gerektirmeyen birçok pozisyona personel alımı yapılabilmektedir.

Shell personel alım ilanları, genellikle firmanın kendi resmi sitesinden duyurulmaktadır. Fakat bununla birlikte, popüler iş arama sitelerine de ilanlar verilebilmektedir. Başvuracak adayların, sık sık ilanları takip etmesi ve konu ile ilgili güncel bilgileri yakalaması firma tarafından önerilmektedir.

Ayrıca Petkim personel bilgilerine yazımız içerisinden ulaşabilirsiniz.

Shell Personel Başvuru Formları Nerede Bulunur?

Shell eleman müracaat formlarını bulmak iş ilanlarına ilgi gösteren adayları, çok fazla zorlayan konuların başında gelmektedir. İş başvuru formları, firma insan kaynakları birimi tarafından, başvuruların açılmasının ardından resmi sitelere ve ilanların eklerine yerleştirilmektedir.

Formlara ulaşmak isteyen adayların, ulaştıkları iş ilanlarının eklerini kontrol etmesi zaman açısından büyük bir tasarruf sağlayacaktır. Eklerde bulunan başvuru formaları, eksiksiz ve tamamen doğru bilgiler ile doldurulmalıdır. Başvuru formlarının içeriği genel olarak, adayı tanımaya yönelik bilgi sorularından oluşmaktadır. Başvuru formlarını doldurup, firmaya ulaştıran adaylar değerlendirme süreci için firmanın kendileri ile iletişime geçmesini beklemeliler. Shell akaryakıt firması, başvuru formlarında genellikle nitelikli insan gücünü bünyesine çekmek amacıyla, detaylı elemeler yapmaktadır.

Shell Personel Alımı Başvurusu Şartları Nelerdir?

Shell eleman alımı koşulları alanında uzman her büyük firma da olduğu gibi, Shell firmasında da bir dizi koşullara ve şartlara bağlı olmaktadır. İnsan kaynakları birimi, yılın belirli dönemlerinde planlanan iş ağı ile paralel olarak, açık pozisyonlara iş ilanı yayınlamaktadır. Yayınlanan iş ilanlarının içeriği ve aranan pozisyonun önemine göre şartlar değişmektedir.

Genellikle nitelikli işlerde şirket, çok daha titiz bir eleme süreci için diğer pozisyonlara göre nispeten daha ağır şartlar getirmektedir. Fakat nitelik gerektirmeyen işlerde, diploma haricinde çok fazla ağır şart bulunmamaktadır. Kabaca başvuru şartlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Pozisyona göre mezuniyet derecesi
 • Başvurulacak pozisyonun gerekliliklerini bilmek
 • Başvurulacak pozisyon için gerekli aletleri kullanabilmek
 • Takım çalışmasına yatkınlık
 • Güler yüzlü olmak
 • Başvurulacak pozisyonda yeteri kadar tecrübe sahibi olmak

Shell Personel Alımı İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Shell eleman alımında ki gerekli dokümanlar ve bunların detayları, firmaya işe alım süreçleri ile birlikte yayınlanan iş ilanlarında detaylı bir şekilde bilgi verilmektedir. Shell akaryakıt firması, iş ilanlarına başvuracak adayların gerekli girişlerini yapabilmek ve bazı bilgileri teyit etmek amacıyla, bir dizi dokümana ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple başvuru yapacak adayların, bu dokümanları eksiksiz bir şekilde temin etmesi gerekmektedir.

Kısaca personel alımı için, gerekli evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Sağlık raporu
 • Verem savaş dispanseri onaylı sağlık belgesi
 • 6 adet vesikalık fotoğraf
 • Sicil kaydı
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı
 • Solunum testi onaylı sağlık belgesi

Shell Kadın Personel Alımı Nasıl Yapılmaktadır?

Shell bayan eleman alımlarının yapılması şirketin, kadın istihdam projesine başlamasıyla çok sayıda artış göstermiş bulunmaktadır. Türkiye Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve İŞKUR işbirliği ile ülkede ki kadın eleman istihdamını arttırmaya yönelik geliştirilen projelerden bir tanesi de, Shell akaryakıt firması bünyesi altında yapılmaktadır.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren 2000i aşkın Shell istasyonunda, yürütülen proje kapsamında akaryakıt istasyonlarında istasyon yöneticisi, saha satış elemanları, temizlik görevlisi vb. çeşitli pozisyonlarda İŞKUR aracılığı ile adayların başvurularına açılmaktadır. İlana çok fazla sayıda başvuru olduğundan ve ilgi fazla olduğundan, konu ile ilgilenen ve başvuracak olan adayların ilanları takip etmesi, başvurularını hızlandırması firmanın adaylara tavsiye ettiği durumlardan bir tanesidir.

Pınar personel alımı detayları için yazımızı okuyabilirsiniz.

Shell Çalışma Şartları Nasıldır?

Shell çalışma koşulları ülke geneli düşünülecek olursa, çoğu akaryakıt firmaları ile benzerlik göstermektedir. Shell akaryakıt firmalarında çalışmak isteyen ve başvuru yapmayı düşünen adayların, çalışma koşulları ile ilgili bilgiye ulaşamaması iş ile ilgili kısıtlı bilgi sahibi olmalarına neden olmaktadır.

Shell akaryakıt firması, çalışanlarının haklarını sonuna kadar veren ve bu güne kadar herhangi bir çalışanı ile ilgili sıkıntı yaşamamış, nadir firmalardan bir tanesidir. Çalışma koşulları pozisyonlara göre değişkenlik gösterse de, nitelikli elemanlar için genellikle istasyon içinde ki ofis ortamları, niteliksiz olan pozisyonlar için ise istasyon içinde fakat dışarıda bir çalışma ortamı olmaktadır. Shell akaryakıt firmasında çalışmak isteyen ve niteliksiz iş ilanlarına başvuracak adayların, dışarıda çalışma koşullarını düşünüp o şekilde başvurmaları tavsiye edilmektedir.

Shell Akaryakıt Firması Çalışma Saatleri Nasıldır?

Shell akaryakıt şirketi çalışma saatleri konusunda, genellikle her firma gibi asgari süreler üzerinden hesap yapılmakta ve çalışılmaktadır. Firma birçok işletmenin aksine, mesai ücretlerini çalışanlarına vermektedir. Niteliksiz pozisyonlar için, vatandaş mağduriyeti olmaması açısından, resmi günlerde izinler vardiyalı bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun haricinde gece ve gündüz personeli olarak, çalışma saatleri 9 saat üzerinden hesaplanmaktadır. Shell personel alımı ilanlarını, başvuracak adayların detaylı bir şekilde inceleyip bu tarz bilgilere ulaşması mümkün olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Sepaş Enerji Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı