İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri

Sermayesiz yapılabilecek çok sayıda iş bulunmakta. Fakat bunların başını makale yazarlığı, blog yazarlığı ve reklamcılık yer alıyor. Bu tür işleri yaparak kısa sürede internetten gelir elde etmeye başlayabilir ve herhangi bir sermaye gerektirmeden, sermayesiz bir şekilde ek işler yapabilirsiniz.

Bu tür işlerden para kazanmak için yapmanız gereken tek şey bahsettiğimiz konular için az da olsa zaman ayırmak. Genel olarak sermayesiz bir şekilde yapılabilecek olan işler arasında şunlara yer vermek mümkündür.

Buradan iş fikirleri kategorimize giderek çok daha fazla iş fikrine ulaşabilirsiniz.

Web sitelerine makale yazmak

Web siteleri için makale, haber, inceleme tarzı yazıların girilmesi karşılığında web sitesi sahipleri yazı başına ücretler ödemektedirler. Bu işi yapabilmek için belirli bir konuda uzmanlaşıp bu konularda yazılar yazabilirsiniz.

Blog başlatmak

Bloglarından tam zamanlı gelir elde eden binlerce kişiyi bulacaksınız. Bu meslekte başarılı olmak için, ilgilendiğiniz bir konu seçmek önemlidir. Ve sonra, konu için hedef pazara ulaşmaya odaklanın. Bir bağlı kuruluş pazarlama, reklam (Adsense), bir ürünü incelemek ve satmak gibi bir blog aracılığıyla para kazanmanın birçok yolu vardır.

Film-Dizi Altyazı Çevirmenliği

Yabancı film ve dizileri web sitelerinde gösteren sitelerde iyi bir yabancı diliniz var ise alt yazı çevirmenliği yapabilirsiniz. Hatta aylık bu işten 4–5 bin tl civarı kazançlar elde edebilirsiniz.

Danışmanlık

Belirli bir alanda uzmansanız, şirkete veya herhangi bir bireye danışmanlık hizmeti vermeye başlayabilirsiniz. Gerçek tutku ve yeterli bilgi ile, herkes bu işe başlayabilir. Kesinlikle, o konunun uzmanlık alanınızı anlamalısınız.

Sosyal Medya Uzmanlığı

Firmaların sosyal medya üzerinde ki hesaplarına yöneticilik yapabilir, sosyal medya üzerinden gelen talep, öneri ve şikayetleri firmalara raporlayabilirsiniz.

İçerik Geliştiricisi

Potansiyel müşterileri ve müşterileri ilgilendiren kaliteli bilgi tabanlı içerik üretmek, işletmelerin günümüzde karşılaştığı en büyük içerik pazarlama sorunudur. Burada çalışabilirsin. Bu işi bireysel kapasiteniz veya içerik yazma kapasitenizle başlatabilirsiniz. Veya müşterilerinize kaliteli içerik sunmak için bir kuruluş kurmaya gidebilirsiniz. Bu, reklamcılık iş fikirlerinin en karlı ve gelecekteki beklentilerinden biridir.

Basın Bülteni Yazarlığı

Firmaların gerçekleştirdiği fuar, organizasyon, açıklama gibi etkinliklerini derleyip, fotoğraflayıp basın bülteni haline getirip kazanç elde edilebilmekte.

Çalışan Eğitimi

Uzman çalışan eğitimi talebi çok büyük ve artıyor. En çok ihtiyaç duyulan çalışan eğitim kursları müşteri hizmetleri, para taşıma, işyeri güvenliği önlemleri, stres yönetimi vs.’dir. Normalde bu eğitim kursları işveren sitesinde gerçekleştirilir. Bir kimse bu işi evden işletebilir.

Web Sitesi Hazırlama

Web sitesi yada wordpress bilgisine sahip iseniz, basit web siteleri hazırlayıp kişisel blog kurmak isteyen kişilere satabilirsiniz.

Moda Tasarımı

Moda tasarımı hakkında bilgi ve deneyime sahip olan herhangi bir kişi bu işe neredeyse sıfır sermaye yatırımı ile başlayabilir.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Sadece hafta sonları bile hayvan bakıcılığı yapıp, onları gezdirerek para kazanabilirsiniz.

Çiçek Aranjmanı Kursu

Hem çiçek aranjmanı hem de taze ve kurutulmuş çiçeklerle çiçek dekorasyonu, on yıllardır dünya genelinde popüler sektörlerden biridir. Alanında uzmanlığa sahip olan bu işi ev konumundan ve yarı zamanlı olarak başlatabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Zekice iş fikirleri

Karikatür Yazarlığı

Çiziminiz güzel ise karikatür karakterleri çizip bunları insanlara satabilirsiniz.

Sağlık Danışmanlığı

Sağlık danışmanlığı iş fırsatı sağlık alanında uygun bilgi ve sertifika gerektirir. Bu oldukça karlı bir iştir ve bu iĢi evden ya da herhangi bir ticari yerden iĢletebilirsiniz. Uygun bir stratejik planlamaya ve “EIN” olarak da bilinen bir federal vergi kimlik numarası almanız gerekecektir.

İmaj Danışmanlığı

Mükemmel kıyafeti bir araya getirmeyi seviyorsanız, bir moda ya da imaj danışmanı olmayı düşünebilirsiniz. İlk başta açık olmasa da, insanların bir görüntü danışmanına ihtiyaç duymalarının nedenleri oldukça çeşitlidir.

Peyzaj Uzmanı

Peyzaj uzmanı, peyzaj mimarlığı konusunda bilgili bir kişidir. Peyzaj mimarlığı uygulaması, saha analizi, saha envanteri, arazi planlaması, dikim tasarımı, derecelendirme, yağmur suyu yönetimi, sürdürülebilir tasarım, inşaat şartnamesi ve tüm planların mevcut bina kurallarına ve yerel ve federal düzenlemelere uygun olmasını sağlamayı içerir.

Yoga Eğitmenliği

Belki de ilk başta hiç düşünemeyeceğinizi varsaydığınız bir iş fikri gibi gelse de aslında hiç bir zaman modası geçmeyecek üst gelir grubunun alışkanlıklarında birisi olma özelliğini kaybetmeyen bir iş. Erişilebilirliği nedeniyle (pratik olarak herkes bunu yapabilir) veya çeşitliliği nedeniyle (birçok farklı yoga türü vardır) biri seçilebilir. kendinizi bu yönde geliştirdikten sonra yoga eğitmeni olabilirsiniz. Yoga Eğitmeni Nasıl Olunur. Bunun için Uzakdoğu’da eğitim alma şansınız yoksa yoga türlerinden birini seçtikten sonra internet üzerinden kaynaklardan yararlanabilir ilgili kitapları okuyabilir yada bir eğiticiden yoga eğitmenliği dersi alabilirsiniz.

Ürün Fotoğrafçısı

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve de profesyonel bir makinanız varsa firmaların ürünlerini resimlerini çekebilir fotoshop yapabilir ve bunların hepsini belirli bir ücret karşılığında sunabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: En Karlı İş Fikirleri

Yukarıdaki yazımızdan 2019 yılında sermayesiz yapılabilecek işleri okudunuz. Cebinde hiç parası olmayan kişiler dahi sermayesiz başladığı bir işte başarıya ulaşabilir ve kendi işinin sahibi olabilir. Sermayesiz para kazanabilmek için bazı yeteneklere sahip olmanız işinizi kolaylaştıracaktır. İnsan emeğine ihtiyaç duyulan ve bir kaç kurs, sertifika işlemleri ile yapılacak işlerden iyi paralar kazanabilirsiniz. Veya uzmanı olduğunuz bir konu üzerine dersler vererek, kurslar satarak para kazanabilirsiniz. Bu işlerden para kazanabilmek için alanınızda bilgili ve tam donanımlı olmalısınız. Bu tarz kişilerin sermayesiz para kazanmaları oldukça kolaydır.

 

Bir önceki yazımız olan Zekice İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı