Genel

Şenpiliç Personel Alımı Başvurusu

Şenpiliç eleman alımı başvuruları her yıl insan kaynakları birimlerinin, iş planlamaları doğrultusunda yapılmaktadır. Personel alımı konusunda, firma oldukça geniş iş yelpazesine sahip olmaktadır. Firma bünyesine yapılacak her başvurular, belirli şartlar altında değerlendirilmekte ve karar verilmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, firma bünyesinde yayınladığı iş ilanlarını, genellik resmi internet sitelerinden vermektedir. Bununla birlikte, özellikle niteliksiz işçi alımlarında popüler iş arama sitelerini de kullanabilmektedir. Bu sebeple başvuru yapmak isteyen kişiler, sık sık internet platformlarını takip etmelidir.

Özdilek personel alımı bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Şenpiliç Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak firma bünyesine yapılan başvuruların, ilk aşamalarını oluşturmaktadır. Firmaya başvuru yapacak her aday, belirtilen formları temin etmeli ve gerektiği şekilde doldurmalıdır. Başvuru formlarını temin edemeyen adayların, başvuru süreçleri başlatılamamaktadır. Bu sebeple adaylar, form temini konusunda oldukça titiz davranması gerekmektedir. Başvuru formlarının içeriğinde, adayın özlük bilgilerinden tecrübelerine kadar, çok geniş yelpazelerde sorular bulunmaktadır. Adayların hepsinden, form doldurulması sırasında, oldukça titiz davranması beklenmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını uzman kişiler ile birlikte hazırlamaktadır. Burada amaç, firma bünyesine çekilmek istenilen nitelikli iş gücünün tespit edilmesidir. Formlar ile birlikte değerlendirme aşamasına giren aday, firma insan kaynakları birimi tarafından, şirket potansiyeli ile paralel olduğu düşünüldüğünde, değerlendirme aşamalarının diğer süreçleri için davet edilmektedir. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını genellikle iş ilanları ile paralel bir şekilde yayınlamaktadır. İş ilanlarının yayınlanmasından sonra, aynı ilanların ek kısımlarında başvuru formları verilmektedir. Adaylar iş ilanlarını incelerken, ek kısımlara dikkat edip belirtilen tüm formları indirebilmektedir. Bunun yanı sıra formlar temin edildikten sonra, belirtilen süre içerisinde teslim edilmelidir.

Şenpiliç Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Şenpiliç eleman alımı müracaat koşulları firma insan kaynakları birimleri tarafından, ihtiyaç olan pozisyona ve şirket isteklerine göre belirlenmektedir. Firma bünyesinde ki herhangi bir pozisyona başvuru yapacak adayın, belirtilen tüm şartları eksiksiz bir şekilde sağlaması gerekmektedir. Şartları sağlayamayan adaylar, değerlendirme süreçleri sonrasında elenmektedir. Firma bünyesinde, pek çok alanda iş ilanı verilse de, bu ilanların büyük bir kısmını vasıfsız işçi alımları oluşturmaktadır.

Genel olarak firma başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • En az lise mezunu olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Gıda üretim anlamında tecrübe sahibi olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • Sorumluluk bilincinin olması
 • Daha önce herhangi bir firmadan, disiplinsizlik sebebi ile atılmamış olmak

Şenpiliç Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Şenpiliç eleman alımı müracaat belgeleri başvuru yapan her adayın, eksiksiz temin etmesi gereken belgelerin tümünü oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, belirtilen belgeleri adayların tüm işlemlerinin gerçekleşebilmesi adına istemektedir. Bu sebeple belgelerinde eksik olan adaylar, değerlendirme süreçlerine alınmamaktadır. Başvuru belgelerinin tümünde, e-devlet çıktıları da kabul edilmektedir. Fakat ıslak imza istenilen belgelerin, e-devlet çıktısı alındıktan sonra gerekli yerlere imzalatılması gerekmektedir.

Genel olarak başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • Sicil kaydı
 • Askerlik hizmet belgesi
 • 6 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı
 • Sağlık raporu
 • Sigorta döküm belgesi
 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi

Firma Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Şirket staj başvurusu yapmak gıda alanında eğitim gören, kendini geliştirmek isteyen ve iyi referanslar kazanmak isteyen öğrenciler tarafından, oldukça arzu edilmektedir. Şenpiliç markası, ülke çapında oldukça popüler ve saygın bir firma konumundadır. Bu sebeple staj programları, her geçen yıl daha fazla ilgi görmektedir. Firma sadece yurtiçinde değil, aynı zamanda yurtdışında da hizmet göstermektedir. Bu sebeple firma insan kaynakları birimleri, gelecekte şirkette görev alacak, özellikle üst kademe pozisyonlar için eleman yetiştirmek istemektedir. Firmanın üst kademe pozisyonlar için, oldukça geniş çaplı bir staj programı bulunmaktadır. Genellikle programlar sonucunda, işinde başarılı kişiler ile mezuniyet sonrası anlaşmalar da sağlanmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, her yıl yapılan iş planlamalarında staj programlarına da belirli sayıda kontenjan ayırmaktadır. Fakat gelen başvurular, her yıl kontenjan oranlarını aşmaktadır. Bu sebeple yetkililer, staj programlarına öğrenci kabulünde bazı şartlar getirmektedir. Bu şartlardan en önemlileri, okunan bölüm ve not ortalamasıdır. Özellikle başvuracak adayın, gıda sektöründe ve tercihen gıda mühendisliği alanında eğitim görmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra belirtilen bölümlerde eğitim gören öğrencilerin, not ortalamaları en az 3,00 olmak zorundadır. Şartları sağlayan kişiler, resmi internet sitesinde ki kariyer bölümünden veya personel alımı ilanlarından, başvurularını tamamlayabilirler.

Pegasus personel alımı bilgilerine yazımız içerisinden bakabilirsiniz.

Firma Çalışma Şartları Nasıldır?

Şirket çalışma koşulları açısından, sektörde bulunan diğer firmalar ile oldukça benzerlik göstermektedir. Firma bünyesinde hizmet veren personellerin çoğu, fabrika ortamında üretim aşamalarında görev almaktadır. Bunun yanı sıra, çalışılan sektörün gıda olmasından dolayı, gayet sağlıklı ve temiz ortamlarda hizmet verilmektedir. Şubelerde görev alan personeller, genellikle sıcak ve müşteri ile daha iç içe bir ortamda bulunmaktadır.

Firma İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynakları birimlerine ulaşmak resmi internet sitesi yoluyla, oldukça kolay olmaktadır. Özellikle personel alımı aşamalarında, adayların birçoğu firma insan kaynakları birimleri ile temas kurmak istemektedir. Bu sebeple belirtilen zamanlarda, firma telefon trafiği oldukça yoğun olmaktadır. Konu ile ilgilenen adaylar, resmi internet sitesi iletişim bölümünden veya personel alımı ilanlarında ki bilgilerden faydalanabilirler.

Bir önceki yazımız olan Sütaş Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı