Genel

Senetle Para Veren Yerler

Günümüzde bankalardan kredi notunun düşük olmasından veya sicilinin kötü olmasından dolayı kredi çekemeyen binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişiler acil para lazım diyerek kredi çekme alternatiflerini araştırmaktadır. İşte sizlere bankadan kredi çekemiyorum ne yapmalıyım diyenler için kaynağından doğru şekilde yol haritası. Öncelikle senetle para almak isteyen kişilere uyarımız, tefecilerden para almak yasal olarak suçtur ve bu suça biz dahil hiçbir internet sitesinin aracılık etmemesi gerekmektedir. Bizim bu konuyu yazma nedenimiz senetle borç para arayan kişilere alternatif acil para bulma yollarını sunmaktır.

Göz atabilirsiniz: Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?

Özellikle geçtiğimiz yıllarda bu tür yerlerin yaygınlaşmasıyla beraber birçok kişi senetle para veren kuyumcuların adres ve telefon numaralarını merak etmişlerdir. Sicili bozuk olmasından dolayı bankalardan kredi çekemeyen bu kişiler, senet karşılığında para almak istemektedir. Acil para lazım ne yapmalıyım diye kara kara düşünenlere özel olarak güncel ve yararlı bilgileri bu başlık altında toparladık. Senet karşılığı borç nakit para almak isteyen kişiler bu yazımız da yer alan bilgilerden yararlanabilir, senetle para alabilir.

Birçok paraya sıkışan kişiler, senet karşılığında borç para almak için yöntem aramaktadır. Maddi durumu sıkışan ve acil paraya ihtiyaç duyan kişiler senetle para almak istemektedir ancak tefecilik bilindiği gibi suçtur ve ağır cezaları vardır. Bundan dolayı tefeciler internet üzerinden kimseye borç para vermezler. Biz ise, sizlerin bu sıkışıklık dönemlerinde hangi yöntemler ile para bulabileceğinizi bu sayfa içeriğinde paylaştık. Yine mantıken senetle para içeriğine benzeyen yöntemler ile hemen nakit sıkışıklığınızı atlatabiliriniz. Özellikle Adana, Mersin, Antalya, İstanbul, Ankara gibi yerlerde senetle para veren bir çok kişi vardır ancak dediğimiz gibi bu kişilerin telefon ve adresleri açık olarak yayınlanmaz.

Senetle para alabilmek için pek çok yöntem vardır, bunlar ise

Faktöringler

Tefeciler

Kuyumcular

Bankalar

İkrazatçılar

Bankalar

Senet karşılığında kredi vermektedir ancak esnaf olan kişilere bu kredi imkanı sağlanmaktadır. Yani ilgili senet karşılığında kredi veren bankalar tefeciler gibi senet imzalatarak para vermezler, tam aksine var olan senedin günü gelmeden ödemesini yaparlar buda kısa vadeli senet kredisi olarak adlandırılır.

İlginizi çekebilir: Anında Kredi Veren Bankalar

Fibabanka

İş yeri olan kişiler için senet karşılığında kredi vermektedir. Krediyi kullanabilmeniz için depoda bulunan mallara teminat konulabilir.

Ziraat Bankası

Ziraat bankası da senet karşılığı kredi almak isteyen kişilere kısa vadeli kredi çözümleri sunmaktadır. Avans kredi ve kısa süreli ihtiyaçlarınız için bu krediyi kullanabilirsiniz. Bunların dışında Spot kredileri ile de senetle verilmektedir. Kısa vadeli olarak sunulan bu krediler, faiz değişikliğine uğramaz ve öyle bir sonula karşılaşmazsınız. Bu kredi 90 güne kadar vadeli şekilde kullanılmaktadır. Başvuruyu da Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz. Ziraat Bankası senetle kredi başvurusu, Kambiyo senetleri karşılığında verilmektedir. Yani elinizdeki senedi bankaya devretmeniz sonucunda bu krediden yararlanma şansınız vardır.

İş Bankası

İş Bankası da senetle kredi vermektedir. Bankaya verilecek çek veya senedin imza sahibinin firmasında herhangi bir sorun bulunmuyorsa, banka senet karşılığında kısa vadeli spot krediler verebilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra, kredi başvurusu banka tarafından kısa zaman içerisinde incelenmektedir.

Kuyumcular

Yukarıda saydığımız pek çok ilde elden taksitle altın satan kuyumcular vardır. Bu kuyumcuları bularak siz de senet karşılığında altın satın alabilir, altınları bozdurarak paraya çevirebilirsiniz. Bu sayede borcunuzu kuyumcuya getirerek verebilir ve senet karşılığında altın almış olursunuz. Senet karşılığında gram, yarım, çeyrek, tam altın gibi altınları alarak bozdurabilir ve nakit elde edebilirsiniz. Acil para bulmak isteyenler için bu yöntemin birçok kuyumcu da işlediği ifade edilmektedir. Senetle altın satan kuyumcuları biraz araştırma yaparak bulabilirsiniz. Senet karşılığında altın alıp bozdurmak günümüzde en kolay para bulma yöntemleri arasında yer almaktadır. Siz de bulunduğunuz yerdeki kuyumcular çarşısında bu araştırmayı yaparak senet karşılığında kuyumculardan borç para alabilir ve acil olarak ihtiyacınız olan nakit ihtiyacınızı hemen karşılayabilirsiniz.

Faktöringler

Türkiye’de bddk izinli olarak çalışan pek çok faktöring firması bulunmaktadır. Siz de elinizde bulunan çek/senet ürünleriniz karşılığında bu firmalardan para alabilirsiniz. Bir nevi senet bozdurma olarak da adlandırılabilen bu yöntem sayesinde günü gelmeyen senetleriniz karşılığında nakit para alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinde bulunan, özellikle banka çevrelerinde hizmet veren bu firmalara giderek senetinizi bozdurabilirsiniz.

Tefeciler

Tefecilerden para almak suçtur. Senetle para almak veya bir kişiden senet imzalayarak karşılığında borç almak güvenilir mi diye birçok kişi merak etmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi senet karşılığında nakit para almak, tefecilik suçuna girdiğinden dolayı TCK’ye göre kesin suç kabul edilmektedir.

Göz atın: Borç Para Nereden Bulabilirim?

Yukarıda yazanların dışında;

Operatör Bayileri

Ülkemizde güvenilir ve müşteri portföyü geniş çeşitli operatör bayileri bulunmaktadır. Bu bayilerden birine gidebilir ve senetle telefon satın alabilirsiniz. Satın aldığınız telefonu kutusunu açmadan aynı ya da başka bir firmaya satabilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Satın almış olduğunuz telefonu kutusunu açmadan çeşitli dijital platformlardan facebook, letgo, sahibinden vb. da satarak, acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Galeriler

Kredi puanınızın düşük olması vb. sebeplerden dolayı bankalardan taşıt kredisi çekemiyorsanız, oto galerilerden senetle araba alabilirsiniz. Günümüzde bazı galeriler senet karşılığı araba satışı gerçekleştirmektedir. Dilerseniz senet karşılığı satın aldığınız aracın satışını da gerçekleştirerek, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Beyaz Eşya Firmaları

Ülkemizde elektronik ve beyaz eşya satan firmaların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bulunduğunuz lokasyona yakın bir firmaya giderek senet karşılığı dilediğiniz beyaz eşya ya da teknolojik aleti satın alabilirsiniz. Ürün ambalajını açmadan çeşitli firmalara ya da sitelerden satışını gerçekleştirebilir, nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bankalardan kredi çekmekte zorlanıyor musunuz? Yukarıdaki yollar sizin için bir çözüm olabilir. Ancak, senetle kredi veren firmalardan alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken çok önemli bazı hususlar var. Senetle Kredi Alırken;

Boş senetlere hiçbir şekilde imza atmayınız.

Senet üzerine yazılan fiyatın hem rakamla hem yazı ile yazıldığına dikkat ediniz.

Senet üzerine yazılan fiyatın daha sonra değiştirilmemesi adına ‘kapama çizgileri’ kullanıldığından emin olunuz.

Senedi aynı renk kalemle doldurmaya özen gösteriniz.

Alıcı ve borçlunun yanında senet düzenlenir.

Güvenilir firmalardan senet almamaya özen gösteriniz.

Ödeme zamanında senedin size ait olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz.

Borcunu ödediğiniz senedin bir kenarı yırtarak, ödendiğini kanıtlayabilirsiniz.

Borcunu ödediğiniz senedi bir sürü saklamayı unutmayınız.

Göz atabilirsiniz: Acil Para Yardımı Arıyorum

Birçok kişi tefeci diye tabir edilen kişiler, birçok ilde senet imzalatarak para vermektedir. Fakat bu durum yasal bir zemine dayanmadığı gibi ağır cezası bulunmaktadır. Siz de özellikle internet üzerinden ulaştığınız ve ön ödeme isteyen senetle para veriyorum diyen dolandırıcılara kesinlikle inanmayınız.

Ayrıca uyarı olarak şunu da belirtelim, bankalar tefecilerin yaptığı gibi senet imzalatıp karşılığında kredi vermezler, lütfen dolandırıcıların oyununa gelmeyin ve para isteyen kişilere cevap vermeyin. Siz de kredi notunuz kötü durumda olsa bile, siciliniz bozuk olsa bile, senetle para veren yerler ve kişileri bulmak yerine, bu işi yasal olarak yapan firmalara ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Borç Para Nereden Bulabilirim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Biz yasal ve akredite özel kredi şirketiyiz. En az 1 yıl ve en fazla 30 yıl arasında finansal destek sağlıyoruz. Hizmetlerimiz krediyi takiben verilmektedir. İLETİŞİM E-POSTA: stevewilsonloanfirm@gmail.com
  Whatsapp: +393510675312

  * XMAS Kredisi
  * Gayrimenkul / İpotek
  * Ev Geliştirme veya Taşıt Kredisi
  * Otomotiv / Tıbbi / Öğrenci Kredileri
  * Borç kredilerini birleştirin
  * Ticari Krediler / Kişisel Krediler.

  Kredi hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen bize e-posta ile ulaşın. (stevewilsonloanfirm@gmail.com) Özel zamanınız için teşekkürler.
  Saygılarımızla,
  ÇELİK WILSON KREDİ FİRMASI.
  Whatsapp: +393510675312

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı